تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: رصد های شکار گونه...
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام.
دوستان من چند وقته به یه موضوع علاقه مند شدم که قبلا هیچ علاقهای بهش نداشتم و فکر میکردم کار بیهوده ای هست.

رصد ماهواره ها و اقمار مصنوعی
این نوع رصدها در واقع نوعی شکار است. شکار اجرامی که به سرعت حرکت میکنند و اگه از دستشون بدی شاید تا مدتها نتونی اونا رو رصد کنی.
دوست دارم دوستان بیان اینجا و در ارتباط با رصد ماهواره ها، ایستگاه فضایی، تلسکوپ هابل و ... بحث کنیم و بتونیم اونها رو رصد کنیم.
من به شخصه الان دوست دارم در مورد رصد ایستگاه فضاییiis و هابل بحث شه و بتونم اونها رو با تلسکوپم رصد کنم.
سلام
تاپیک حوبیه.ممنون بابت ایجاد این تاپیک.
هابل نسبتا کم نوره و معمولا از قدر 3 به بالا دیده میشه.ISS میتونه یک سوژه ی مناسب باشه که حتی با تلسکوپ ها آماتوری میشه جزئیاتش رو تشخیص داد.یک نکته ی جالب در مورد این ایستگاه اینه که از بزرگنمایی 20 برابر به بالا به شکل غیر نقطه ای دیده میشه! میشه از جزئیات این ایستگاه عکاسی هم کرد.واقعا سوژه ی جالبیه.
اما ماهواره هایی که من به شخصه خیلی از دیدنشون لذت می برم ایریدیوم ها هستند.درخش های کوتاه اما بسیار پر نور.من خودم تا قدر -6 رو دیدم.واقعا هیجان انگیزه.دیدن این ماهواره ها رو به راحتی میشه در شهر انجام داد.پس دست به کار شوید.
Heavens-Above Home Page
البته ماهواره جرمی نیست که اگه رصد نشه باید مدت ها براش صبر کنید.
اگه شما تیزبین باشی ، تو یه شب نسباتا تاریک ممکنه سه چهار تا یا حتی بیشتر ماهواره ببینی.
چه زمانی میشه iis رو دید؟
[INDENT]http://www.heavens-above.com
توو این سایت ثبت نام کن. اطلاعات مکان رو بده. بهت میگه کی از اونجا رد میشه.
[/INDENT]