تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: برنامه رصد در پارک نیوساید اهواز
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
ادرس همایش نجوم در اهواز:18/7/90
نیوساید نرسیده به دبستان اروند بعداز منازل لوله سازی انتهای پارک-ساعت 8
[COLOR="#0000FF"]
amir adib نوشته: ادرس همایش نجوم در اهواز:18/7/90
نیوساید نرسیده به دبستان اروند بعداز منازل لوله سازی انتهای پارک-ساعت 8

جناب آقای ادیب کاش زودتر اطلاع میدادید . ببخش که میپرسم تالار و یا مکان بخصوصی بود یا در فضای باز زیر آسمون .[/COLOR]
زیر اسمون. خودمم دیروز مطمئن شدم که حتما هست. اتفاقا جای خوبی بود الودگی نوری هم خیلی کم بود. مشتری هم به راحتی قابل رویت بود . چند تا هم صور فلکی دیدیم.
راستی یادم رفت بگم به مناسبت بزرگداشت هفته ی فضا بود...
amir adib نوشته: زیر اسمون. خودمم دیروز مطمئن شدم که حتما هست. اتفاقا جای خوبی بود الودگی نوری هم خیلی کم بود. مشتری هم به راحتی قابل رویت بود . چند تا هم صور فلکی دیدیم. ستاره قطبی هم درست بالای سرمون بود.
منظورتون از درست بالای سرمون معنای استعاریشه دیگه.:?: یا نکنه رفته بودین قطب.:mrgreen:
اسم این تاپیک نجوم در اهوازه ، پس نشون میده که به قطب نرفتن(شاید به قطب شمال اهواز رفتن)Big Grin:mrgreen:
درود به شما

این تاپیک اشتباه بیان شده. برنامه رصدی بوده که در یکی از پارک*های اهواز برگزار شد و همایش و برنامه کارگاهی نبوده. ایشان نیز در مورد ستاره قطبی اشتباه می کنند و از دوستان می خواهم به جای دست انداختن به ایشان کمک کنند.
ساعت 6 تا 6:30 ستاره ی سماک رامح (vega) میشه گفت بالای سره که ستاره ی پرنوری هم هست ، شاید اون رو با ستاره ی قطبی اشتباه گرفته.
نه بابا من شوخی کردم. دیگه ستاره قطبیو که اشتباه نمی گیرن.:grin:
Sky_Watcher سماک رامح Arcturus هست نه Vega. اسم عربی Vega نسر واقع.
بعد راستی اسم این پارکه نیوسایدهConfusedhock:
مگه اینجا فلوردیا.:lol:
آره
حواسم نبود.
ببخشید.
صفحات: 1 2