تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: معرفی تلسکوپ gotoدار
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5
سلام. در تاپیک های قبلی دابسونی به من پیشنهاد شد که به علت نداشتن گوتو و سنگینی اون تا حدی ..........

اما الان می خوام یه تلسکوپ با گوتو بهم معرفی کنید با بودجه یک ملیون و 500 تومان ..........

اگه به نتیجه نریسدم همون دابسونی رو میخرم.............
سلام
شما باید هدفتون رو از خرید تلسکوپ مشخص کنید.عکاسی یا رصد؟
ترجیها هردو (بیشتر رصد)
سلام.
خب اگر بیشتر برای رصد میخواید دابسونی بهتره.
البته به تخصص و تجربه تون در استفاده از تلسکوپ هم برمی گرده.
و از اونجا که با این قیمت دابسونی بزرگتری میتونید بگیرید اجرام عمقی بیشتری میتونید رصد کنید.
هرچند گوتو دار کلا دنیای دیگری است!! اما کار کردن با اون همیشه دردسرهای خاص خودش رو هم داره.
شما باید مطمئن باشی که بعدن نمیخوای عکاسی اعماق انجام بدی البته اگه الانش بخوای نمیتونی چون هزینهش خیلی زیاده
برای رصد پایه سمت- ارتفاعی بگیری بهتر از پایه دابسونی هستش شما میتونی یک تلسکوپ 10 اینچ بگیری با یک پایه az4 بقبه پولت رو چشمی و بارلو و چیزهای دیگه بگیری
پایه سمتی ارتفاعی از نظر حمل ونقل خیلی بهتر از دابسونی هست پایه دابسونی خیلی پایه سنگین و بزرگی هستش اگه بخوای تلسکوپ رو جایی ببری پایه برات دردسر میشه
alitavafi در باره ی دردسر ها توضیح بده؟
دابسونی ها فقط برای رصدند و در زمینه ی عکاسی کاری بیشتر از عکاسی ماه و خورشید نمیشه انجام داد. اگر بخواین عکاسی کنید نیاز به مقر استوایی دارید که رصد کردن با این مقر یک مقدار سخته و از طرفی اپتیک های مناسب عکاسی گرون هستند. با توجه به افزایش قیمت ها طی چند ماه گذشته به نظر من نمیشه سیستمی ببندید که هم برای عکاسی خوب باشه هم برای رصد. اگر قصد دارید در آینده عکاسی اعماق آسمان انجام بدید به نظر من بهترین انتخاب این هست که یک تلسکوپ آپوکرومات 100م.م اسکای واچر به همراه یک مقر سمتی ارتفاعی az4 (البته مطمئن نیستم این تیوب رو تحمل کنه) تهیه کنید و بعدا مقر استوایی تهیه کنید. آپوی 80م.م هم انتخاب خوبیه گرچه یک مقدار برای رصد کوچیکه.
اگه فقط برای رصد بخوام ......
amir adib نوشته: alitavafi در باره ی دردسر ها توضیح بده؟

دردسر اصلی اش قطبی کردنه.
شما که همش از یه جا رصد نمی کنی!
بعدیش همراه داشتن منبع اطلاعاتی میل و بُعده.
شما قبلا با چه تلسکوپی کار کردی؟
amir adib نوشته: اگه فقط برای رصد بخوام ......
دابسونی های بهترین انتخاب برای رصد هستند. یک دابسونی 10 اینچ به همراه چند تا چشمی خوب سال ها نیاز شما رو برطرف میکنه.
صفحات: 1 2 3 4 5