تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: راهنمایی در خرید بهترین بارلو
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام و وقت بخیر خدمت تمام دوستان عزیز مخصوصا دوستانی که خیلی زحمت کشده اند و پاسخگو سوالات بنده بودند.خوب به نتیجه رسیدم که دابسون کلاسیک 8 اینجی در رنج قیمت من بهترین رصد را داراست.
تنها سوالی که برای بنده پیش امده که حقیقت چون من تا حالا اصلا با بارلو ها کار نکردم می خواستم بدانم که بهترین نوع بارلو اولا کدام است ؟ که البته دوستان پیشنهاد 2x را کردند خوب نظرتان درباره 3x روی مدل دابسونی 8 اینچی چیست ؟و سوال اخر اینکه ظاهرا چندین مدل 2x هم داریم با قیمت مختلف مثلا گوانگ شنگ یا یک سری بود به نام double ظاهرا و غیر . اگر راهنمایی بفرمایید که بهترین انتخاب و مناسب بنده کدام است .باتشکر.
بارلو بیشتر برای رصد سیاره خوب هست من خودم بارلو 2 براربر "2 اپو دارم مخصوص عکاسی چیزه خوبی هست ولی خیلی گرونه شما میتونی یک بارلو 2 برابر گوانگ شنگ بگیری 3 برابر نگیر چون کیفیت خیلی پایینی داره
من خودم 2X دارم. و همینطور "8 دابسونی کلاسیک Sky-Watcher. بیشتر از 2X نیاز نیست. باور کن.
ممنون دوست من ، ببخشید 1.25 اینچ بخرم یا 2 اینچی ؟ظاهرا 2 اینچی خیلی خوبه .راهنمایی بفرمایید
بارلو 2 بهتره چون هم 2 اینچ می خوره هم 1.25 میخوره
قربان منظورتون بارلو 2 اینچی بخرم ؟چون هم کیفیت بالاتری دارد و هم می توانم چشمی 2 اینچی و 1.25 بگذارم ؟
فکر نمی کنم بشه رو بارلو 2 اینچ چشمی 1.25 گذاشت. بین این دوتا هم بنظر من 1.25 رو بخر. چون احتمالا چشمیای تلسکوپت 1.25 هستن.
اگه میگی خب یه چشمی 2 اینچ هم براش می خرم, خب بجای بارلو, یه چشمی با فاصله کانونی کمتر بخر.
میشه روی 2 اینچ 1.25 هم بخوره مشکلی نیست روی خودش تبدیل داره
تبدیلش بین بارلو و چشمی فاصله نمیندازه؟ یعنی مثل تبدیل 2به 1.25 فوکوسر هست؟
دوست عزیز من اصلا بارلو رو نمی پسندم مخصوصا 3x که کیفت رو بشدت پایین میاره