تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: راهنمایی جهت خرید دوربین عکاسی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
با سلام، دوستانی که در زمینه عکاسی از آسمان تجربه دارند لطفا در زمینه خرید دوربین عکاسی مناسب راهنمایی کنند.سپاس
comet نوشته: با سلام، دوستانی که در زمینه عکاسی از آسمان تجربه دارند لطفا در زمینه خرید دوربین عکاسی مناسب راهنمایی کنند.سپاس
سلام
بودجتون رو بگید تا بتونیم راهنمایی کنیم!
only orion نوشته: سلام
بودجتون رو بگید تا بتونیم راهنمایی کنیم!

تا سقف 700هزار تومان میتونم هزینه کنم. هدفم عکاسی از طبیعت و بناهای تاریخی و همینطور تصاویر نجومی هستش.در رابطه با عکاسی از آسمان هم تا الان هیچ تجربه ای نداشتم
comet نوشته: تا سقف 700هزار تومان میتونم هزینه کنم. هدفم عکاسی از طبیعت و بناهای تاریخی و همینطور تصاویر نجومی هستش.در رابطه با عکاسی از آسمان هم تا الان هیچ تجربه ای نداشتم
با این بودجه باید برید سراغ دوربین های 3 رقمی دست دوم. 550d میتونه انتخاب خوبی باشه به همزاه لنز 55-18.
550d دست دومش حدود 900 تومان قیمت داره حتی 500d کنون 700 نیست
به نظر من g12 دست دومش خیلی خوبه یا 450d دست دوم رو شما راحت میتونین بخرین
1100d تضميني
دوربين رو هم هيچ وقت دست دوم نخريد اگر خوب بود صاحبش نگهش مي داشت
v k نوشته: 1100d تضميني
دوربين رو هم هيچ وقت دست دوم نخريد اگر خوب بود صاحبش نگهش مي داشت
سلام مطمئنا دنبال دوربین دست دوم نیستم حالا شاید دیرتر اقدام به خرید کنم اما سعی میکنم بودجه یک دوربین خوب رو فراهم کنم.
لطفا رنج قیمت 1100d رو به من اطلاع بدبد. و اگه ممکنه ریز مشخصاتش رو بنویسید.سپاس
950 به بالا
من بهت پیشنهاد میدم که یه دوربین آنالوگ حرفه ای بگیری. چون دوربین دیجیتال گرونه و عکاسی نجومی هم به cmos دوربین که گران ترین قطعه ش هست، آسیب می زنه.

دلیل آسیب هم اینه که شما برای گرفتن عکس با کیفیت باید دوربین رو مستقیم و بدون لنز به تلسکوپ وصل کنید و چند ساعت در همین حالت باقی بمونه و چون تلسکوپها مثل لنزها محافظ در برابر ورود گرد و خاک ندارند، بعد از یه مدت خاک وارد دوربین میشه و خاک هم که مرگ دوربینه. اما دوربین آنالوگ cmos نداره و خاک به اون آسیب چندانی نمی زنه، ضمن اینکه اصلا فیلم آنالوگ عکسهای نجومی رو خیلی پخته تر از دوربین دیجیتال به شما می ده، فقط زحمت ظهورش باقی می مونه.
اما به نظر من با وجود اینکه تمام صحبت های alimohamadi74 درسته, بازم دوربین دیجیتال بهتره. چون نتیجه کارو سریع می بینی و مشکلاتتو سریع تر بر طرف می کنی و در کل سریعتر میشه عکاسیو یاد گرفت. و البته میشه تو یه شب رصدی حداقل چندتا عکس خوب ثبت کرد ولی با دوربین انالوگ این کار خیلی سخت تره و در واقع از نتیجه کار مطمئن نیستی. و اگر هم بعد از خرید انالوگ نتونی باهاش عکس بگیری پشیمون میشی که چرا دیجیتال نگرفتم.
صفحات: 1 2