تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: راهنمای خرید تلسکوپ مناسب عکاسی نجومی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
سلام دوستان من تصمیم به خریدن تلسکوپی دارم که علاوه بر کیفیت خوب برای عکاسی نجومی نیز مناسب باشه لطفا من را راهمایی کنید
شما چقدر بودجه برای اینکار در نظر گرفتید؟ و چقدر سابقه عکاسی داری؟
تلسکوپ بالای دو میلیون و پانصد نباشه و من سابقه ی عکاسی ندارم در کل تلسکوپی باشه که عکس ها و تصاویرش با کیفیت باشه و کجنمایی رنگی نداشته باشه .
یک توصیه ای دارم برای شما.بهتره اول یک دوبین عکاسی 3 رقمی کانن بگیرید و عکاسی نمای باز کار کنید.بعد از مدتی که تجربه بیشتری کسب کردید.سختیهای عکاسی نجومی رو درک کردید.وسایل حرفه ای عکاسی اعماق اسمان رو بخرید
چون خیلی ها رو سراغ دارم اول کار بدون هیچ سابقه عکاسی نجومی هزینه سنگین کردن و خیلی زود خسته شدن چون واقعا سخته.
موافقم با نظر محمدجان من هم خودم همین طور شروع کردم و بعد از حداقل یک سال سروکله زدن با دوربین 2 رقمی تصمیم بر اغاز عملیات عکاسی نجومی کردمWink
بله بله حتما یک 700dکنون میخوام بگیرم ولی یه سوال عکاسی نمای باز یعنی همون عکس ها که از اسمان و کهکشان راه شیری و صور فلکی و از رد ستاره ها میگیرند ؟
ولی در کل به نظر شما چه تلسکوپی بگیرم ؟
بله همون راه شیری و رد ستاره منظورم هست
فعلا با این پول فکر کنم اپوکروماتیک 72 میلیمتر ویلیام بشه.ولی فقط لوله خالیش.با وسایلش چشمی و چپقی و اکستندر و جوینده نزدیک 1.5 میشه.یک مقر هم باید بگیری حداقل 2 تومان.بدون اتوگایدر هم که نمیشه زیاد نوردهی کرد حدود 1 تومان هم اینه
عکاسی نجومی کلا یک معقوله پرهزینه و نسبتا سخت هستش که نیاز به حوصله فراوان و تلاش فراوان دارد
بهترین مورد همان تلسکوپ اپو هستش ولی اگر بودجه شما به یک مقر کارامد نیز برسد خیلی عالی هستش .
منم نمونه بر عکس دوستان.
اولش با علاقه رفتم دوربین گرفتم تا بعدا عکاسی دیپ اسکای کنم، اما بعد از یکی دو سال فهمیدم هیچ علاقه ای به عکاسی دیپ اسکای ندارم. حتی عکاسی نجومی عادی رو هم خیلی دوست ندارم.
الان میدونم که علاقم تو رصده. و تازگی به رصد سیارات علاقه مند شدم.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9