تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: قمر های مشتری
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
21 تیر ماه که تلسکوپ آوردم بیرو به مشتری نگاه کردم دیدم ای دل غافل !! دو تا از قمر ها جفت همند . صحنه ی زیبایی بود .
واقعاْ که هیچ چیز به اندازه ی دیدن مشتری و قمر هاش از پشت دوربین یا تلسکوپ زیبا نیست! Big Grin . من در مورد قمر آیو مشتری یه مطلب ت. وبلاگم آپ کردم. اکه کسی خوایت یه سری بزنه!http://www.f0r00gh.blogfa.com
فکر می کنم به تازگی اعلام کردن قمرای مشتری به 47 تا رسید.نه؟
دوستان عزیز چه کسانی توانستند سطح مشتری رو بطور واضح ببینند ؟؟
شما با یک تلسکوپ 5 اینچی می تونی سطح مشتری رو ببینی و همینطور اقمار گالیله ایش را.
مشتری واقعا زیباست خصوصا کمربندهای زیباش که من تا حالا توی آخرین رصدی که توی هوای صاف داشتم تونستم 8 کمربندش رو ببینم. :o و همین طور 4قمر گالیله ایش رو .ولی تنها چیزی که نتونستم تاحالا ببینم لکه ی بزرگ قرمزش بوده . Sad
مشتری بیشتر از 61 قمر داره. در سایت ناسا دقیق تر نوشته شده. شما با یک تلسکوپ 6 سانتی با دقت بالا مثل آپو های ویلیام اپتیکس می تونید کمربند های جوی مشتری رو ببینید و همین طور اقمار گالیله ای اونو.
شما نمی توانید سطح مشتری رو رصد کنید زیرا گازی است و فقط گاز های زیر و رو شونده در جو آن قابل مشاهده است. دو کمربند موازی با تلسکوپی که دارید قابل مشاهده است. نباید انتظار دیدن تصویری مانند تصاویر هابل را داشته باشید!
منظورمن هم از سطح مشتری همون کمربندها بود . نه هسته ی داخلی :lol:
در ضمن بزرگنمایی لازم برای این کار چقدره ؟