تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: شهاب باران برساوشی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
بهتون توصیه می کنم شهاب باران برساوشی که تو همین ماه مارو دعوت می کنه که پی به زیبایی های آسمون مرموز شب ببریم روفراموش نکنید.بهتون قول میدم تجربه ی شیرینی خواهد بود.
من هم موافقم.
شهاب باران برساوشی یکی از دیدنی ترین شهاب باران ها است! من هم به همه ی شما توصیه می کنم که حتما این شهاب باران را ببینید!!!
بارشی که 21 و 22 مرداد اوج آن است در صورت فلکی برساوش یا همان قهرمان قرار داره تقریبا در دم صبح قابل رویته . و اوج بارش ساعت 9 صبح است .
امیدوارم شهابهای پرنور و زیبایی رو ببینید و یادتون باشه مستقیما به نقطه مرکز بارش نگاه نکنید .
واقعاْ که بارش زیباییه! البته من تا حالا ندیدمش! ولی اگه امسال خدا بخواد میبینمش. اونم تو مشهد یا همون طرفا! :wink:
من این بارش رو با اعضای گروه ستاره شناسی مون تویه رصد خونه کاشان می بینم.
جایه همتون واقعا خالی.
کاشکی همتون می شد میومدید.
Cry
من هم اگه خدا توفیق بده راهی مشهد مقدس خواهم بود و در راه تماشاگر این بارش زیبا خواهم بود .
راستی چرا نباید مستقیم به نقطه بارش نگاه کرد؟ :roll:

مهمان

برای رصد بارشهای شهابی شهابها همگی از نقطه بارش بیرون نخواهند آمد. شهابها در محدوده ای دورتر از کانون بارش قابل رویت هستند.
سلام
در بارش های شهابی اگر دنباله های شهاب ها رو به عکس مسیر حرکتشون ادامه بدیم مگی در نقطه کانون بارش قطع می شوند .
و معمولا از خود کانون بارش دیده نمیشه . :roll:
سلام بچه های ستاره شناسیی من برگزار کننده ی برنامه بارش برساوشی 1386 هستم.(گروه ستاره شناسی نیشابور) اولا از مشهدی های عزیز معضرت خواهی می کنم که نتوانستم در خواست ان ها را قبول کنم دوما در جواب به یکی از بچه ها باید بگم متئسفانه هر سال الودگی های نوری حتی در بیرون از شهر بیشتر می شود و طبیعی است در مکانی که نزدیک به شهر باشد نمی شود شهابی دید و ان را ثبت کرد ولی ما با تمام این مشکلات و شب سردی که بود تونستیم 961 بارش رو ثبت کنیم. اگر کسی خاستار مطلبی یا ثبت یا هر چیز دیگر از بارش هست میتواند با این میل bahareh.esmati@gmail.com با ارتباط برقرار کند.
صفحات: 1 2 3