تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: شرایط غول شدن!
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
سلام
دوستان گرامی می خواهیم در این تاپیک به علل و عوامل شکل گیری سیارات به شکل های امروزی بپردازیم.
این که چرا همه سنگی کوچک و یا این که چرا همه غول گازی نشدند.
ابتدا از اولین سیاره (عطارد) منظومه شروع می کنیم!
به نظر شما چرا به این شکل است؟
چرا جو ندارد؟
چرا لایه سطحی آن به این شکل در آمده است و کلیه پارامترهای دیگر این سیاره !
(البته جواب تمام این سوال ها رو حتماً شما هم مثل من می دونید ولی می خوام تو این قسمت هر کسی نظرات شخصی خودش رو بدون هیچ محدودیتی بیان کند. پس دوستان سعی کنید پست های شما جنبه آموزشی نداشته باشد)
جو سیاره ی عطارد باید از طریق باد های خورشیدی از بین رفته باشه.خوب وقتی که جوش بر اثر باد خورشیدی از بین رفته طبیعتا نباید میدان مغناطیسی داشته باشه.اگر داشته باشه خیلی کمه...پس شهاب ها به راحتی به سطحش برخورد میکنه مثل ماه..وسطحش پر از گودال میشه.
با تشکر از شما
امیدوارم که اعضای دیگر نیز در این بحت شرکت کنند.
آیا می توان گفت که عطارد قمر زهره بوده ولی در اثر شدت گرانش خورشید از مدار زهره خارج شده و در مدار کنونی قرار گرفته!
(دوستان گرامی جواب این سوال مشخص است! لطفا نظرات شخصی خود را پست کنید نه مطالب آموزشی! )
به نظر من نه ! امکان ندارد که قمر زهره بوده باشد . شاید به عنوان یه همدم بودن قبلا ، چیزی مثل همدم پلوتون
آخه زهره آنقدر بزرگ نیست که چیزی مثل عطارد رو در نزدیکی خورشید در مدار نگه داره
----
در ضمن یه سوال ؟
تایپیک سوال بی پاسخ رو که خوندید ! و اونجا به این نتیجه رسیدیم که اون سیاره نمی تونسته جو درست کنه ! چه برسه نگهش داره
حالا چطور میگین عطارد جو داشته ولی از دست داده
جز اینکه فعالیت های آتشفشانی خود اون رو باعث ایجاد جو موقت بدونیم که خورشید از بین بردش !
منم همین طور فکر میکنم.زهره اونقدر بزرگ نیست که بتونه عطارد رو نگه داره.
سلام دوستان
خیلی خوشحالم که در این تاپیک شرکت کردید.
ببینید این تاپیک مال تفکرات محال و فکرای بچه گونه است که ممکن خیلی چیزهای جالبی رو یاد بگیریم
آره منم فکر نمی کنم که زهره قبلا قمر داشته
ولی حتما در گذشته شرایط متفاوتی رو داشته چون واقعا دگرگون شده !
البته چون سیاره انحراف کمی داره (حدود 3 درجه ) هم نشانه اینه که قمری نداشته که تاثیرات زیادی بر روی آن داشته باشد.
در مورد جو عطارد نظرتون چیه ؟
ببینید دوست گرامی
قبل از اینکه عطارد بوجود بیاد خورشید در اون منطقه فعالیت زیادی داشته و شدت بادهای خورشیدی چندین برابر زمان حاضر بوده!
البته هم اکنون عطارد جو بسیار رقیقی داره!
که اون هم از ذرات بار دار خورشیدی درست شده!
خوب نظر من کلا درباره ی جو عطارد عوض شد. Idea اگه باد ها چندین برابر زمان حاضر بودن عطارد اصلا نمی تونسته جو درست کنه...مگر اینکه بگیم میدان مغناطیسیش اون موقع قوی تر بوده و تونسته با فعالیت های آتشفشانی یه جو برای خودش درست کنه.تازه اونم به مقدار کم.
فعالیت های خورشیدی ستاره های جوان خیلی بیشتر از ستاره های میان سال است.
صفحات: 1 2 3