تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: مردمان مریخی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
من یک مقاله ای خوندم که طبق نظریه ی دانشمند انگلیسی به نام هیتل کوپر گفته بود :با برخورد سیارک ها به مریخ تکه هایی از مریخ از جدا شده و به سمت زمین امده و با زمین برخورد کرده و حیات رو با خودش اورده که حالا ما میتوانیم خودمان رو مریخی بخوانیم.

نظر شما در این رابطه چیست؟
نظر شخصی من :
فکر نمی کنم این فرضیه درست باشه و حیات شاید از بیرون منظومه شمسی آمده باشه !
من هم چیز هایی شنیدم و بعید هم نیست
ولی من فکر میکنم زمین در کمر بند حیات قرار دارد و بهترین محل برای زندگی است پس چه لزومی دارد حیات از مریخ آمده باشد تازه آن هم به خاطر اینکه تازگی ها متان در مریخ کشف شده؟
البته به نظر من هم حیات از مریخ نیومده اما مطمئن باشید اگه سیارات دیگه ی منظومه ی شمسی نبودند ما هم الان نبودیم.مثلا همونطور که می دونید مشتری با اون جاذبه ای که داره همه ی دنباله دار هارو از ما دور کرده و خودش بلعیده و...
منظور این نیست که از مریخ مثلا یه باکتری اومده روی زمین ! بلکه ترکیبات کربن دار و .... از سنگ های مریخی با نوعی خاص از واکنش به زمین اومدن و ...
بله.البته توی فیلمspaceگفته می شه که کار یک دنباله داره.اما یک سوال
حالا حتما باید حیات از جای دیگه اومده باشه؟خب بقیه جاها هر اتفاقی قراره افتاده باشه چرا تو خود زمین نیفتاده باشه.
تا قبل از ارائه این نظریه همه زمین و زیر دریا را عامل حیات می دانستند . ولی اکنون دانشمندان با توجه به شواهدی چنین چیزی را مطرح کرده اند . پس چرا مثلا زهره را نگفتند
خیلی جالبه.لطفا اگه مقاله ای راجع به تحقیقات این دانشمندان دارید اینجا بگذارید تا من و بقیه علاقه مندان استفاده کنند