تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: راهنمایی برای شناخت آسمان و خرید تلسکوپ (مبتدی مبتدی)
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
سلام آسمانی ها:
بنده خیلی به آسمان و آشنایی با آن علاقه دارم و دوستدارم همه جاهاشو بشناسم.می خواستم یک تلسکوپ بخرم و آموزش های لازم رو ببینم و تلسکوپی میخوام که همه نقاط آسمان رو بتونه ببینه و محدودیت نداشته باشه و هر عنصر شناخته شده ای رو بتونه رصد کنه.حالا آموزش رو از کجا و چگونه شروع کنم؟که تمام اصلاحات و علم ها رو بتونم داشته باشم .هزینه ها رو هم لطف کنید ممنون میشم.در ضمن آیا با این تلسکوپها میشه ماهواره ها رو بطور واضح دید؟
با تشکر فراوان
دوست من شما که مبتدی مبتدی هستی اول باید یک سری کتابهای شناخت صورتهای فلکی و ستارگان بگیری وحد اقل شش ماه همه صورتها با اسامی و جا و نام ستاره ها رو یاد بگیری که ممکنه خیلی بیشتر از این هم طول بکشه بعد که راه افتادی بری دنبال تلسکوپ چون تلسکوپ میدان دیدش محدوده و تقریبا هیچ صورت فلکی رو نمیتونی با اون ببینی و نا امید میشی. به این آدرس ایمیل بزن تا چند تا کتاب خوب رو بهت معرفی کنمsourena_rm@yahoo.com
همونطور که دوستمون اشاره کردند اصلا عجله نکنید
وقتی آسمان و اجرام را به خوبی نشناسید لذت رصد با چشم غیر مسلح بیشتره ....
درسته من هم موقعی که تلسکوپ گرفتم از آسمون هیچی بارم نبود فقط بلد بودم جبار و دب اکبر و ستاره قطبی رو پیدا کنم :lol: و عملا تا یک سال هیچ رصدی باهاش نکردم و حتی می خواستم بفروشمش ولی حالا که حرفه ای شدم می فهمم که خیلی در خریدش عجله کرده بودم :roll:
شما اول می بایست یک سری اصطلاحات رو یاد بگیرید مثل میل و بعد و قدر و ....
و بعد صور فلکی مهم هر فصل رو به همراه ستارگا درخشنده اون
سپس به همراه یک گروه رصدی به اردوی شبانه بروید تا اجرام عمقی آسمان آشنایی پیدا کنید
و بعد از همه این ها یک دربین دو چشمی یا تلسکوپ مناسب خریداری کنید ( برای مشاوره بیشتر می توانید با آقای جعفری زاده مدیر سایت تماس حاصل کنید )
ضمنا یک نکته مهم در انتخاب تلسکوپ :
بزرگنمایی مهم نیست ، قطر دهانه تلسکوپ یا همان قطر آینه اصلی مهم تر است تا نور بیشتری جمع آوری کند
سلام دوستان :
از راهنمایی شما بسیار سپاسگذارم.تا حدود زیادی جواب خودم را گرفتم.
فقط یک سوال مهم که بیشتر واسه همین است که میخوام تلسکوپ بگیرم.
آیا با تلسکوپهای موجود (همونی که شما اصولا به دوستان پیشنهاد میکنید)در بازار میتوان سطح ستارها و ماه را دید ؟این موضوع خیلی واسم مهم است.
موفق باشید
سطح ماه و سیارات رو می تونید رصد کنید ولی بزرگترین تلسکوپ های نوری هم ستاره ها رو یک نقطه میبینند
سطح ماه رو که با اکثر دوربین ها می تونید ببینید
ولی برای سیارات باید از تلسکوپ هایی با نسبت کانونی و در نتیجه بزرگنمایی بیشتر استفاده کنید . ستاره ها رو هم فقط می تونید روشن تر ببینید .
سلام دوستان عزیز:
باز هم ممنون از جواب هایی که می دهید تا من حقیر کور را بینا کنید.
آیا مریخ هم براحتی دیده میشه؟
زیباترین چیزی که میتونیم ببینیم چیه که واقعا فکرش را نمیکنیم؟
موفق باشید
بله مریخ هم از سیاره هایی است که به راحتی از زمین دیده می شه.ورصد اون جالبه
البته سلیقه ایه ولی خود من زیباترین رصد هایی که داشتم سحابی شکارچی و کهکشان اندرو مدا است
صفحات: 1 2 3