تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: یک رصد خاطره انگیزاز ماهواره
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
سلام دوستان.
پریشب رفتیم شب رصدی و یک ماهواره رو اتفاقی دیدیم وگرفتیم ماهواره نسبتا ارام حرکت می کرد برای همین نوبتی یکی تلسکوپ رو حرکت میداد و اون یکی میدید .خیلی زیبا بود.سلولهای خورشیدیش کاملا معلوم بود.البته تلسکوپ هم نسبتا قوی بود(دابسونی 10 اینچ)البته قبلا ماهواره رو گرفتم.نمی دونم چرا ولی هیچ کدوم مثل اینیکی قشنگ و واضح نبود.این انقدر قشنگ بود که من بعضی وقتها به خاطر اینکه دوباره ایت فرصت پیش بیاد با یک تلسکوپ بیکار منتظر ماهواره بشیم.به شمام توصیه می کنم اینکارو بکنید.
من هم یه بار اتفاقی یک ماهواره از توی میدان دیدم رد شد و من هم دنبالش کردم ولی سرعتش زیاد بود وقتی خواستم چشمی با بزرگنمایی بیشتر رو بزارم تا جزییات بیشتری رو ببینم گمش کردم Cry فکر کنم رصد ماهواره ها خیلی سخت باشه Sad
البته این هم کاملا شانسی و اتفاقی بود.
بله ردیابی ماهواره از روی استاری نایت و رصد از پیش تعیین شده ماهواره ها خیلی سخته فکر کنم اکثر آماتور ها اونا اتفاقی رصد کردن
البته باز هم پیش اومده که من ماهواره رصد کنم.اما هیچکدوم به زیبایی این یکی نبودن.نمی دونم شاید این یکی تلسکوپ فضایی بوده
راستی شما میتونید راکت ماهواره بر سفیر2 رو که در حدود قدر 3 است رو با تلسکوپ یا حتی دوربین دوچشمی رصد کنید میتونید به سایت های spaceweather و یا heavenabove مراجعه کنید
خیلی متشکرم.عالیه.سعیم رو می کنم ولی فکر نمی کنم بتونم
موشک سفیر
موشک سفیر 2 که ماهواره امید را در فوریه به مدار خود رساندهم اکنون در اطراف زمین در حال گردش است به طوری که رصدگران آسمان شب بارها بازتاب های نور خورشید را روی سطح آن دیده اند.
بازتاب هایی که به روشنی دومین و به بزرگی سومین ستاره صورت فلکی دب اکبر گزارش داده شده است.
طبق بررسی های ماهواره ای و ردیابی های ساده نشان داد، که زمانی موشک سفیر سقوط می کند.
ممکن است محل سقوط موشک یک منطقه مسکونی باشد!
مطمئنید؟ ولی من شنیدم ماهواره هارو در اقیانوس ها سقوط می دن.
فکر کنم این یکی رو رها کردن و دعا دعا میکنن که در اقیانوس بیفته :lol:
صفحات: 1 2 3