تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: المپياد نجوم
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
دوستان منجم گلم سلام؛
نمي دونم چند نفر از شماها المپيادي هستيد يا تجربه ي شركت در المپياد رو داشتيد؟
خواهش مي كنم چند تا كتاب تمرين و مسئله برا المپياد نجوم بهم معرفي كنيد. البته با ذكر كامل مشخصات كتاب.
باتشكر Smile
AStro Elay نوشته: دوستان منجم گلم سلام؛
نمي دونم چند نفر از شماها المپيادي هستيد يا تجربه ي شركت در المپياد رو داشتيد؟
خواهش مي كنم چند تا كتاب تمرين و مسئله برا المپياد نجوم بهم معرفي كنيد. البته با ذكر كامل مشخصات كتاب.
باتشكر Smile
من امسال می رم سال دوم دبیرستان و می خوام در المپیاد نجوم شرکت کنم.برای المپیاد باید کتابهای زیر رو تهیه کنید:
1-نجوم کروی------->نشر دانشگاهی
2-ساختار ستارگان و کهکشان ها--------->انتشارات گیتاشناسی
3-فیزیک هالیدی------->نشر دانشگاهی
4-آشنایی با اختر فیزیک ستاره ای(3جلد)------->نشر دانشگاهی
5-نجوم دینامیکی------->نشر دانشگاهی
و.....
توجه کنید که برای مرحله دوم اونطوری که من شنیدم باید کتابهای فیزیکی دانشگاهی مانند مکانیک کلپنر و..... رو هم بلد باشین.
من چون سال اول هستم بعضی از مسایل ریاضی رو بلد نیستم و این کارم رو سخت میکنه. موفق باشید
-اگه به سوژه ی معرفی و نقد کتاب مراجعه کنید کتابی در این زمینه معرفی شده.من هم همین الان یکی دیگه معرفی کردم.امیدوارم مفید واقع بشه.
سلام
من خودم چندیدن بار در المپیاد شرکت کردم
اما یه توصیه می کنم
اگه می خوای واقعا و جدی برای مراحل بعدی المپیاد هم شرکت کنی باید بیشتر از این حرف ها کار کنی
فقط مرحله ی اول با معلومات آماتوری قابل حل است و مرحله دوم 9 مسئله تشریحی که معلومات تخصصی نیاز داره رو شامل میشه و شاید شرکت در یک کلاس معتبر در مدارس خاص کمک خوبی باشه !!
كسي كلاس الپيادستاره شناسي در تهران سراغ داره؟هميشه جواب اين سوالا رو اقا جعفي زاده زحمت مي كشن اميدوارم ايندفعه هم بگن
سلام دوستان
من از چند وقت پیش تصمیم گرفتم که کم کم برم المپیاد نجوم شرکت کنم . برای پیدا کردن کلاس المپیاد خوب خیلی تحقیق کردم و گشتم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم ! خواستم بگم که کسی کلاس المپیاد خوب توی کرج سراغ نداره ????
ممنون میشم راهنماییم کنید .
کسی نمیدونه ???
جناب باجلان متاسفانه المپیاد نجوم در ایران فقط بدرد تهرانی ها میخوره اگه میخواید در المپیاد شرکت کنید باید در 2 مدرسه علامه حلی یا علامه طباطبایی(اگه درست گفته باشم)باید درس بخونید تا بتونید در مسابقه ات کشوری و جهانی شرکت کنید
خیلی ممنون
ولی یه سوال : علامه حلی و علامه طباطبایی توی تهرانه یا کرج ?????
صفحات: 1 2 3