تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: تلسکوپ های دابسونی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4
من تلسکوپ ۸ اینچ دابسونی دارم که خیلی عالی هست

اما کیفیت دابسونی ها از تلسکوپ های نیوتونی کمتره؟؟

:wink: :wink:

مهمان

تلسکوپ دابسونی نوعی تلسکوپ بازتابی یا همان نیوتونی است. از نظر ساختار اپتیکی فرقی با دیگر تلسکوپها نمی کند. اما کیفیت بستگی به مقدار نور وارد شده به چشم شما دارد.
اگراسکای واچره بایدبگم که اگرآینه اش رو عالی وبدون خش نگه داری واقعاوضوح بی نظیری داره!!!!!!!!! :o Big Grin
سلام
الان پر فروش ترین تلسکوپ ها تلسکوپ های دابسونی هستند چون به خاطر پایشون با کیفیت خیلی خوب قیمت پایینی دارند.لابد می پرسید پس بقیه تلسکوپ ها برای چی به فروش می رسند و به چه درد می خورند وقتی دابسونی هست؟
شما باید ببینید از تلسکوپ چی می خواید.مثلا اگر می خواید عکاسی کنید دابسونی اسکای واچر موتور قطبی کننده نداره و با مشکل روبه رو می شید یا اگه بخواید خیلی تلسکوپ رو جا به جا کنید.حجم دابسونی ها نسبتا بیشتر از بقیست.ولی از لحاظ کیفیت اپتیکی خیالتون راحت باشه 8)
بله اسکای واچر هست و واقعا عالیه فکر میکردم از بازتابی های نیوتونی کیفیت کمنری داره
خوب تلسکوپ شماهم بازتابیه نیوتونی وجالبه بدونین که ازنظروضوح تصویرمقام سوم بین مارکهای مختلف روداره!!!!!!!!تازه اسکای واچربرای کسایی که میخوان بااپتیکهای بزرگ دابسونی عکاسی کنن پایه هاوکمربندهای مرغوبی روساخته که توآسمان شب پارسه میتونین پیداکنین!!!!!
دلیل اینکه دابسونی ها بین منجم های آماتور و حرفه ای محبوبیت داره چیست؟ :?:
سلام.من تا یک ماه دیگه میخوام دابسونی 8 اینچی بخرم.میشه بگین با اینکه بزرگنمایی 400 و قدرت جمع آوری نور900 برابر چشم انسان داره سیارات منظومه شمسی به چه شکل در آن دیده میشوند؟ :wink:
سلام
به لینک زیر مراجعه نمایید.
http://iranoptic.ir/telescope/dobson-skywatcher.htm
سلام. از کمکتون ممنونم,اطلاعات خوبی گرفتم.
صفحات: 1 2 3 4