تالار گفتگو ستاره‌شناسان
آسمان شب تولدت مبارک! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: آسمان شب تولدت مبارک! (/showthread.php?tid=1434)

صفحات 1 2

آسمان شب تولدت مبارک! - astronomer50 - 05-25-2010

سلام

ممنون

آسمان شب برنامه ی عالی هست ولی یه مشکل که داره سر ساعت شروع نمی شه!! Cry

آسمان شب تولدت مبارک! - supr nova - 05-27-2010

بله بزرگترین مشکل این برنامه همینه که همه ی بینندگانش رو خسته کرده .یا سر ساعت پخش نمی شه یا اصلا پخش نمی شه!!! سایتشون رو هم که اصلا به روز نمی کنن!!!

آسمان شب تولدت مبارک! - paria-k - 06-09-2010

سلام آرشیو شما از برنامه آسمان شب از چه تاریخی ؟من از سال 75 تا 80 آن را میخواهم زمانیکه این برنامه توسط استاد دالکی تولید و اجرا میشد.آیا کسی چنین آرشیوی دارد؟

آسمان شب تولدت مبارک! - Castor va Pollux - 06-09-2010

http://eteraznojumi.blogsky.com/

آسمان شب تولدت مبارک! - solitary star - 06-09-2010

این که به وقت و شعور مخاطب احترامی گذاشته نمیشه رو نباید به پای برنامه گذاشت مشکل اداره ی سیماست هر دفعه هم خود آقای صفاریان پور به این موضوع اشاره می کنند
این برنامه از دید من تاثیر خوبی داشته!البته این رو باید در مقیاس مناسب سنجید!نسبت به ارگان ها و برنامه های دیگه هم قدمت بیشتری داره و هم اطلاعات صحیح تری ارائه میده و البته خیلی ها چون اصولا به شبکه چهار اعتقادی ندارند نمیبیننش و نمیدونن همچین برنامه ای وجود داره!اما فکر می کنم هرکس یه بار این برنامه رو ببینه طرفداره پروپاقرص که نه ولی طرفدارش میشه
پیروز باشید Smile

آسمان شب تولدت مبارک! - yperseusy - 06-09-2010

خوب يه كم انتقاد هم بد نيست شايد كمك كنه اين برنامه بهتر بشه!!!!
اول اين كه اين برنامه خيلي كم به مسائل منجماي سطح كشور مي پردازه مثلا ميتونه هر هفته نه هر دو هفته يك بار از يكي از انجمن هايه كشور دعوت كنند بيان و در مورد انجمنشون صحبت كنند ضعف هاشون رو بگن و بگن با اين همه ضعف چه كار هاي مفيدي براي نجوم كشور تونستن بكونند و يا مي تونند به جاي اون چهره هاي تكراري كه هر سري توي اون برنامه ميان و به قول دوستان كاملا از منجماي آماتور اون ها رو بايد جدا كرد از افراد مختلف استفاده كنند به عنوان كارشناس و انتقاد بعدي اين كه سطح اين برنامه خيلي پايينه و من منجم بعد از ساعت ها نشستن پاي تلويزيون براي ياد گيري يه چيزه جديد از اين برنامه با يك مسئله ي كاملا ابتدايي رو به رو ميشم كه اصلا يك فرد معمولي هم شايد از اون موضوع خبر داشته باشه اما ميگن اين برنامه براي عمومه خوب اگه اين طوره پس ديگه به درد منجما نمي خوره كه فقط ميتونه يه برنامه ي ترويجي باشه براي زياد شدن منجم هاي آماتور كه روز به روز هم داره به تعداد اون ها اضافه ميشه ولي خوب در بيابان لنگ كفش هم ....

آسمان شب تولدت مبارک! - solitary star - 06-09-2010

کاملا حق باشماست و من هم گفتم که در مقیاس دیگر فعالیت ها باید سنجید عملکرد این برنامه رو!

اگر ما فرض رو بر این بذاریم که این برنامه فقط انرژی اولیه لازم برای شروع فعالیت های نجومیه یه فرد رو ایجاد کنه باز هم نسبت به فعالیت های آموزشی دیگه یه سروگردن بالاتره چون حداقل ادمو منزجر نمیکنه!
درمورد سطح برنامه هم حق باشماست سطح پایینه چون فرصت برنامه هم مجال بحث های پایه ای و مهم رو نمیده
هرچند که بیان رویداد های آسمان هر هفته بخش خوب و کارامدیه
من فکر می کنم سر راه همه ی گروه ها مشکلات تقریبا مشترکی وجود داره که هیچ کس به فکرش نیست جز یه خود اعضا و جیب خانواده ی اعضا!
البته این مشکلات به مرور حل میشه اگه هرکس توی شهر خودش برنامه های نجومی خیابانی برپا کنه افراد زیادی هستند که میتونن کمک کنن مثلا همین روز ساعت های آفتابی میتونه یه بهونه خوب برای برگزاری همچین فستیوالی باشه!

نجوم ایران خیلی مظلومه و همینطور که جلوتر میرید چیزهایی رو می بینید که تصورشم نمی کردید اما بهتره به قول ها و وعده های هیچ کسی دلخوش نکنید هرکاری می کنید فقط خودتون انجام بدید

به امید این که وضع بهتر شه
پیروز باشید Smile

آسمان شب تولدت مبارک! - ehsaan - 06-10-2010

البته همونطور که خود آقای صفاریان پور هم تاکید داشتند این برنامه یه برنامه ترویجیه و اصلا در وظایفش نیست که بخواد به مسائل انجمن ها بپردازه. شاید با این کار اصلا از جذابیت برنامه کم بشه. باید برای این مسائل دنبال مرجع دیگه ای گشت. ما میتونیم بیشترین مانور رو روی همین اینترنت بدیم که خودمون میتونیم دست به کار بشیم. آسمان شب اگر چندهفته در میون برنامه عادی خودشو داشته باشه خیلی شاهکار کرده.