تالار گفتگو ستاره‌شناسان
دوربین عکاسی - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: دوربین عکاسی (/showthread.php?tid=1710)

صفحات 1 2

دوربین عکاسی - Emad Tabatabai - 09-06-2010

سلام..
می خواستم از بحثی که دوستمون باز کرده استفاده کنم و من هم یک سوال مطرح کنم.
1- برا شروع عکاسی، بهتره با یه دوربین آنالوگ مثل zenit شروع کرد یا همین دوربینای دیجیتالی نیمه حرفه ای؟
2- اگه بخوایم برای عکاسی همیشه از تلسکوپ استفاده کنیم یا عکاسی باز کنیم (از آسمان شب با نور دهی مثلا دور قطبی) دیگه نیاز به خرید لنز های گرون نیست، درسته؟
3- این دوربینای zenit قدیمی رو از کجا میشه پیدا کرد و قیمتش چنده؟
ممنون

دوربین عکاسی - yperseusy - 09-06-2010

به نظرم اصلا از اين دوربين هاي كامپكت يا به قول شما نيمه حرفه اي استفاده نكنيد اگه بوجتون ميرسه يه DSLRبخريد اگر هم نه يه SLR خوب تهيه كنيد كه براتون مشكلي پيش نياد اما به نظرم DSLRخيلي بهتره :wink:

دوربین عکاسی - Emad Tabatabai - 09-06-2010

yperseusy نوشته: به نظرم اصلا از اين دوربين هاي كامپكت يا به قول شما نيمه حرفه اي استفاده نكنيد اگه بوجتون ميرسه يه DSLRبخريد اگر هم نه يه SLR خوب تهيه كنيد كه براتون مشكلي پيش نياد اما به نظرم DSLRخيلي بهتره :wink:

منظور بنده هم از نیمه حرفه ای کانن های دو رقمی یا سه رقمی بود.. مثلا d500 که DSLR هست...
منونم از شما..
اگه کسی به همه سوال هام جواب بده ممنون میشم

دوربین عکاسی - abadanastro - 09-06-2010

500d , 450d دوربین خیلی خوبیه و خیلی ها با همین شروع کردن و عکس هایی که میگیرن تازه کار بودنشون رو نشون نمیده
البته چون 500d ارزون شده نسبت به پارسال خریدش رو بیشتر پیشنهاد میکنم

دوربین عکاسی - rezash - 09-09-2010

با تشکر از همه دوستان:
به علت مسافرت وتصادفی که برام پیش اومد چند روزی نبودم و واقعا شانس اوردم که زنده ام.ولی به شدت کمر درد دارم.با ماشین از یک پل حدود دو متری افتادم تو رود خونه.
خیلی از تجاربتون استفاده کردم و فکر کنم باید با افای جعفری زاده در اولین فرصت تماس بگیرم.چون تو همین سفر بد یمن بعد از مدتها با چشم غیر مسلح راه شیری رو ببینم.و واقعا برای او.لین بار فهمیدم صورت فلکی قوس چقدر زیباست.البته قبلا با تلسکوپ رصد کرده بودم ولی همچین اسمونی با دوربین دو چشمی یه چیز دیگه ست.
واقعا مسافرت پر هزینه ای بود.هم از نظر مالی هم از نظر سلامتی ولی اسمونش هیچوقت از یادم نمیره.(ارتفاعات بلده در استان مازندران)

دوربین عکاسی - abadanastro - 09-09-2010

rezash نوشته: با تشکر از همه دوستان:
به علت مسافرت وتصادفی که برام پیش اومد چند روزی نبودم و واقعا شانس اوردم که زنده ام.ولی به شدت کمر درد دارم.با ماشین از یک پل حدود دو متری افتادم تو رود خونه.
خیلی از تجاربتون استفاده کردم و فکر کنم باید با افای جعفری زاده در اولین فرصت تماس بگیرم.چون تو همین سفر بد یمن بعد از مدتها با چشم غیر مسلح راه شیری رو ببینم.و واقعا برای او.لین بار فهمیدم صورت فلکی قوس چقدر زیباست.البته قبلا با تلسکوپ رصد کرده بودم ولی همچین اسمونی با دوربین دو چشمی یه چیز دیگه ست.
واقعا مسافرت پر هزینه ای بود.هم از نظر مالی هم از نظر سلامتی ولی اسمونش هیچوقت از یادم نمیره.(ارتفاعات بلده در استان مازندران)
خدا رو شکر سالم هستین .

دوربین عکاسی - rezash - 09-09-2010

اقای افشار پور
با تشکر از زحماتتون میشه قیمت دقیقش رو بگین؟
البته چون من اوایل مهر ماه قصد خرید دارم میخواستم با دقت بیشتری خرید کنم.
و این دوربینها یی که فرمودین کیفیت عکسهاش در شب و روز فرقی میکنه؟
و ایا برای مثال میشه در شب همه سحابیهای جبار رو ثبت کنه(سحابی تاریک و ام42 و ام43)
برای عکاسی از ماه وسیارات چطور؟
میشه با تلسکوپ همراهش کرد؟
ببخشید زیاد سوال میکنم بقیه دوستان هم اگر راهنمایی کنن ممنون میشم.

دوربین عکاسی - abadanastro - 09-09-2010

امیر رضا ( only orion ) و کیارش ( doctorpc ) در زمینه عکاسی خیلی کار کردند و استاد ما هستن
از اونا بپرسید هر سوالی که دارید .