تالار گفتگو ستاره‌شناسان
سیارات فرا خورشیدی - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: منظومه خورشیدی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: سیاره های بیرونی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=34)
+--- موضوع: سیارات فرا خورشیدی (/showthread.php?tid=1729)

سیارات فرا خورشیدی - ORION-M42 - 09-16-2010

سلام سلام سلام

به دلیل مشکلات یه یک ماهی بود که من نوشته نداده بودم ولی حالا اومدم ( به قول فریدون زندی حالا که اومدم خیلی خوش اومدم :mrgreen: )

دوستان مقاله زیرو بخونین بگین برداشت شما چیه ؟

منبع ماهنامه نجوم

سیارات فرا خورشیدی - iman2 - 09-16-2010

من که از وقتی بچه بودم یادمه از این چیزا میخوندم و گوش میدادم. ولی انگار این پله های نزدیک شدن تمومی نداره.ما هیچگاه موجودی انسان مانند پیدا نخواهیم کرد. ما تنهای تنهاییم. اگه کسی مخالفه واسه حرفش دلیل بیاره.
ما تا آخر عمرمون از این خبر ها میشنویم و هر دفعه با هیجان میگیم یه پله نزدیک شدیم.....

سیارات فرا خورشیدی - ORION-M42 - 09-16-2010

شاید این حرف شما درست باشه

ولی به نظر شما خداوند این جهان را با پهنای میلیارد ها سال نوری خلق کرده که فقط 7 میلیارد انسان برروی کره زمین زندگی کنند ؟

به نظرمن که اگر در کرات دیگر هم زندگی وجود داشته باشد آنها هم انسان هستند چون ما اشرف مخلوقات هستیم پس چیزی که واضحه اینه که موجودی بهتر از ما وجود نداره ولی من فکرمیکنم که انسان ها در جاهای دیگر هم زندگی می کنند .

سیارات فرا خورشیدی - behzad ashi - 09-16-2010

iman2 نوشته: من که از وقتی بچه بودم یادمه از این چیزا میخوندم و گوش میدادم. ولی انگار این پله های نزدیک شدن تمومی نداره.ما هیچگاه موجودی انسان مانند پیدا نخواهیم کرد. ما تنهای تنهاییم. اگه کسی مخالفه واسه حرفش دلیل بیاره.
ما تا آخر عمرمون از این خبر ها میشنویم و هر دفعه با هیجان میگیم یه پله نزدیک شدیم.....

با چه دلیلی چنین حرفی رو میزنین؟
تقریباً دیگه همه پذیرفتن که حیات فرازمینی وجود داره!

سیارات فرا خورشیدی - iman2 - 09-16-2010

behzad ashi نوشته:
iman2 نوشته: من که از وقتی بچه بودم یادمه از این چیزا میخوندم و گوش میدادم. ولی انگار این پله های نزدیک شدن تمومی نداره.ما هیچگاه موجودی انسان مانند پیدا نخواهیم کرد. ما تنهای تنهاییم. اگه کسی مخالفه واسه حرفش دلیل بیاره.

با چه دلیلی چنین حرفی رو میزنین؟
تقریباً دیگه همه پذیرفتن که حیات فرازمینی وجود داره!

برا همه؟ میشه یک عکس ازشون بزارید؟ من برعکس شما فکر میکنم کسی این موضوع رو نپذیرفته.بلکه خیلی ها فقط علاقه دارن که همچین چیزی باشه. و واسه این علاقه و کنجکاوی سالیانه ملیارد ها دلار هزینه ی کار های تحقیقاتیشون میکنن تا این پله های بی انتها رو یکی یکی بگزرونیم.و همچنان میگزرونیم و خواهیم گزروند ولی آخرش در حد کنجکاوی میمونه.
من نیازی به دلیل اوردن واسه چیزی که ثابت شده ندارم. شما واسه چیزی که ثابت نشده دلیل بیارید.
فکر کنم بهتره راجع به این موضوع بحث نکنیم.چون قبلا بحث شده و نتیجه ای نداشته

سیارات فرا خورشیدی - behzad ashi - 09-17-2010

اون چیزی که قبلاً درموردش بحث شد،یوفوها بود،نه موجوددات فضایی!
اینا دو معقوله ی جدا از هم هستن!
چنین انتظاری که شما از من دارید،اینکه برای شما عکسی از اونا بیارم تا باورتون بشه،راستش وقتی من باهاشون ملاقات کردم یادم رفت یه عکس یادگاری هم باهاشون بگیرم! :lol:
درضمن اگه چنین عکسی داشتم متمئناً جایزه ی نوبلو میگرفتم! Big Grin
از این گذشته لزومی نمیبینم که این قضیه رو ثابت کنم!
چون اکثریت اعضای این تالار این حرف رو قبول دارن!
پس بهتره به قول شما این بحث رو تمومش کنیم!

سیارات فرا خورشیدی - yperseusy - 09-18-2010

وجود موجودات فرازميني رو نه ميشه انكارش كرد نه ميشه ثابتش كرد هركس با هر ديدي كه به اين جهان نگاه كنه ممكنه يه برداشت خاص خودش رو از اين موضوع بكنه پس بهتره تا زمان به دست اومدن مداركي كه اين موضوع رو اثبات كنه يا ردش كنه منتظر باشيم و از نظريه پردازي دست برداريم و به فكر موضوعاتي باشيم كه بشود رد يا اثباتش كرد :wink:  

اين فقط يه پيشنهاده حالا ميخوايد گوش كنيد يا گوش نكنيد :roll: