تالار گفتگو ستاره‌شناسان
چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) (/showthread.php?tid=1731)

صفحات 1 2 3

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - monajem - 09-20-2010

سلام دوستان نجومی Big Grin

راستش چند تا سوال دارم که می خوام اینجا به جوابشون برسم و یاد بگیرم لطفا به سوالاتم جواب بدین و اگه یه مطلب، نرم افزارو ... دارین لطفا لینک بدین:

1-تفاوت مقر های قطبی و استوایی در چیست؟

2-چه مقری مناسب عکاسی اجرام عمقی آسمان است؟(برای عکاسی)

3-چه مقری(منظورم نوع مقر) مخصوص(مناسب) عکاسی با میدان دید باز هست؟(مثلا از راه شیری به مدت 3 دقیقه نودهی کرد)

4-چگونه می توان تصاویر پانوراما ایجاد کرد؟(چه مقری و چند دوربین)

5-چگونه می توان تصاویر HDR گرفت و به عنوان یک عکس مونتاژ کرد؟(مهم)

6-اتوگایدر چیست و چگونه کار می کند و چه شکلی است؟

7-من عاشق گرفتن عکس با حساسیت های بالا هستم واسه این کار باید چه دوربین و مقری تهیه کرد؟

8-چگونه می توان مقر هارو قطبی کرد؟

فعلا این سوالات رو لطف کنید کامل جواب بدین

ممنون مممنون ممنون از شما نجومی های عزیز Big Grin :wink: Big Grin

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - drdehghani - 09-20-2010

آسه آسه عامو! اینجوری که داری میپرسی همه چیو میخوای بدونی که!
1- مقر قطبی یکی از محورهاش موازی محور زمین و در واقع موازی محور حرکت ستاره ها هست تا بتونی راحت ستاره ها رو دنبال کنی.
2- مقری که قطبی باشه و موتور خوب داشته باشه
3- پایه هایی که به درد دوربین عکسای یا تلسکوپ های کوچیک میخوره وجود داره اما برای تلسکوپ مناسب نیست. اما برعکسش پایه های بزرگی که تلسکوپ رو تحمل کنه همزمان دوربین هم میتونی روش بذاری
4- پاناروما یه تکنیک نرم افزاری هست.
5- HDR که High Dynamic Range هست؛ رو میتونی با فتوشاپ بسازی و باید چندین عکس با نوردهی مختلف بگیری
6- اتوگایدر یعنی پایه رو با کامپیوتر روی یه هدف فیکس میکنی و میتونی عکسی بگیری با نوردهی مثلا 30 دقیقه! یا حتی بیشتر
7- حساسیت بالا یعنی دردسر بالا! بهتره بتونی نوردهی رو زیاد کنی تا حساسیت رو. دوربین های کانن بهترین گزینه هستند
8- یه وسیله هست به اسم wedge اما زیاد به درد نمیخوره! به درد کسی میخوره که یه پایه استوایی خیلی خیلی خوب کامپیوتری داره و فقط یه عیب داره که استوایی هست و میتونه با این وج اون عیب رو رفع کنه. اما به درد پایه استوایی معمولی نمی خوره

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - Sky_Watcher - 09-20-2010

نقل قول:مقر قطبی یکی از محورهاش موازی محور زمین و در واقع موازی محور حرکت ستاره ها هست تا بتونی راحت ستاره ها رو دنبال کنی.
تا جایی که من میدونم مقر استوایی این ویژگی رو داره :?

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - monajem - 09-20-2010

سلام
ممنون از جوابتون ولی من می خوام اینارو کامل برام توضیح بدین .مثلا سوال یک من اصلا تفاوتشونو نفهمیدم :oops: Sad
لطفا هر سوال رو مفصل جواب بدین و سعی کنید مطالبتون آموزشی هم باشه مثلا در مورد تصاویر HDR ؟ :? :?
از آقای دهقانی هم ممنونوم ولی زیاد از توضیحاتشون سر در نیاوردم Sad Sad

منظورم از سوال هفت اینه که چه طور می تونم از راه شیری و یا اجرام دیگر عکاسی کنم؟ :?:

ممنون اگه در مورد هر سوال اطلاعات دارید کمکم کنید Big Grin

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - drdehghani - 09-20-2010

شرمنده عوضی اشتباهی نوشتم :wink: استوایی همونی هست که ...........

عامو اینا رو بخوای کامل بگم یه کتاب میشه! خوب چرا 1-2 تا کتاب خوب نمیخری بخونی؟

سلام
خوب لطف کنید معرفی کنید :wink:

نجوم به زبان ساده و اگه این و خوندین فن آوری تلسکوپ ها

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - Sky_Watcher - 09-20-2010

امشب حوصله ندارم :|
فردا واست درباره ی پایه استوایی یه عکس خوب و اطلاعات مربوط بهش رو اینجا مینویسم

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - yperseusy - 09-21-2010

فكر كنم همون كتاب ها رو بخوني جوابه سؤالات رو بگيري :mrgreen: :wink:

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - iman2 - 09-22-2010

بچه ها قدرت تفکیک مربوط میشه به بزرگنمایی یا قطر عدسی؟ مثلا برای تفکیک بهتر قمر های مشتری بهتره از یه 60*20 استفاده کنیم یا 70*15؟