تالار گفتگو ستاره‌شناسان
چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) (/showthread.php?tid=1731)

صفحات 1 2 3

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - only orion - 09-22-2010

توان تفکیک فقط به قطر شیئی بستگی داره.فرمولش هم اینه:
12.5 تقسیم بر قطر شیئی=توان تفکیک

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - iman2 - 09-22-2010

only orion نوشته: توان تفکیک فقط به قطر شیئی بستگی داره.فرمولش هم اینه:
12.5 تقسیم بر قطر شیئی=توان تفکیک
پس یعنی قمر های مشتری یا ستاره های دو تایی با 70*15 خیلی بهتر از 60*20دیده میشه.درسته؟

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - only orion - 09-22-2010

خیلی نه.البته بزرگنمایی بیشتر باعث میشه شما مثلا ستاره ی دوتایی رو راحت تر تشخیص بدید ولی همونطور که گفتم قطر شیئی عامل اصلی هست.

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - monajem - 09-23-2010

سلام دوستان
اگه بخوام با یه DSLR از راه شیری عکس بگیرم .باید از چه پایه ای استفاده کنم؟؟
باید حتما گوتو هم باشه؟
من می خوام با مگرز 72 از عمق آسمان هم عکس برداری کنم لطفا بهم بگید که چه لوازمی نیاز دارم؟

خیلی خیلی ازتون منونم Big Grin

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - behzad ashi - 09-24-2010

drdehghani نوشته: نجوم به زبان ساده و اگه این و خوندین فن آوری تلسکوپ ها
من خیلی درباره ی این کتابا شنیدم ولی تابحال نتونستم تهیشون کنم!
نسخه ی الکترونیکی هم دارن؟
اگه دارن میشه بگین از کجا میشه دانلودشون کرد؟

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - iman2 - 09-24-2010

behzad ashi نوشته:
drdehghani نوشته: نجوم به زبان ساده و اگه این و خوندین فن آوری تلسکوپ ها
من خیلی درباره ی این کتابا شنیدم ولی تابحال نتونستم تهیشون کنم!
نسخه ی الکترونیکی هم دارن؟
اگه دارن میشه بگین از کجا میشه دانلودشون کرد؟
نجوم به زبان ساده که تقریبا تو تمام کتاب فروشی های بزرگ هست. خرید اینترنتی هم از آسمان شب میتونید. من یه بار گشتم pdf ش رو پیدا کنم که موفق نشدم

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - abadanastro - 09-24-2010

هر دو کتاب از انتشارات گیتاشناسی هستن . مستقیما از اونجا میتونید خرید کنید
gitashenasi.com

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - monajem - 09-24-2010

monajem نوشته: سلام دوستان
باید حتما گوتو هم باشه؟
من می خوام با مگرز 72 از عمق آسمان هم عکس برداری کنم لطفا بهم بگید که چه لوازمی نیاز دارم؟

سلام دوستان میشه جواب سوالات من رو هم بدید :oops:

ممنون می شم. Big Grin

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - only orion - 09-24-2010

monajem نوشته:
monajem نوشته: سلام دوستان
باید حتما گوتو هم باشه؟

سلام دوستان میشه جواب سوالات من رو هم بدید :oops:

ممنون می شم. Big Grin
سلام
برای عکاسی از راه شیری حتما نیاز به پایه ی موتوردار ندارید اما برای عکاسی از اجرام اعماق آسمان حتما نیاز به یک سه پایه ی موتوردار دارید که بتونه اجرام رو دنبال کنه.

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - monajem - 09-24-2010

سلام

میدونم برای عکاسی از راه شیری حتما پایه لازم نیست ولی من می خوام تقریبا 10 دقیقه نوردهی کنم بخاطر همین چه پایه ای مناسبه و دقتش زیاده؟

برای عکاسی از اعماق آسمان باید پایه موتور دار باشه، نباید سیستم گوتو داشته باشه؟؟

ممنون لطفا سوال های دیگه ای نپرسید چون تاپیک مربوط به مقر - عکاسی نجومی و.... است Big Grin

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون می خوام پایه ای بخرم که بعدا پشیمون نشم :oops: