تالار گفتگو ستاره‌شناسان
چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) (/showthread.php?tid=1731)

صفحات 1 2 3

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - abadanastro - 09-24-2010

اگه از اجرام عمقی میخواین عکس با 10 دقیقه نوردهی بگیرید که باید یه پایه خیلی عالی بخرید
چون 10 دقیقه مقدار زیادیه و معمولا پایه های معمول حدود 3 دقیقه با دقت کافی نوردهی رو انجام میدن .

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - Sky_Watcher - 09-25-2010

موبایل ها حداکثر چقدر میتونن نوردهی کنن

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - monajem - 09-25-2010

abadanastro نوشته: اگه از اجرام عمقی میخواین عکس با 10 دقیقه نوردهی بگیرید که باید یه پایه خیلی عالی بخرید
چون 10 دقیقه مقدار زیادیه و معمولا پایه های معمول حدود 3 دقیقه با دقت کافی نوردهی رو انجام میدن .

سلام

می شه پایه ای مناسب معرفی کنید(مدل) که بتونم 4 دقیقه یا بیشتر باهاش نوردهی کنم؟

یه ذره هم ارزون باشه در حد 600 هزار تومن :mrgreen:

ممنون

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - abadanastro - 09-25-2010

monajem نوشته:
abadanastro نوشته: اگه از اجرام عمقی میخواین عکس با 10 دقیقه نوردهی بگیرید که باید یه پایه خیلی عالی بخرید

سلام

می شه پایه ای مناسب معرفی کنید(مدل) که بتونم 4 دقیقه یا بیشتر باهاش نوردهی کنم؟

یه ذره هم ارزون باشه در حد 600 هزار تومن :mrgreen:

ممنون

خود تلسکوپ وزن داره دوربین هم بهش اضافه میشه
با این شرایط فکر نمیکنم تو این رنج قیمت چیزی وجود داشته باشه

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - Astronomer169 - 09-26-2010

پایه EQ5 با موتوردومحوره خوبه ها!!!!!! میشه نزدیکه 700 تومن!!
با اطلاعات تئوری که دارم گفتم!!!! اونایی که تجربه داشتن بگن!!!!!!

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - astronomer50 - 09-26-2010

Astronomer169 نوشته: پایه EQ5 با موتوردومحوره خوبه ها!!!!!! میشه نزدیکه 700 تومن!!
با اطلاعات تئوری که دارم گفتم!!!! اونایی که تجربه داشتن بگن!!!!!!

به نظر من هم همین eq5 بهتره و نسبت به مقر های دیگه استوایی موتور دار ارزونتره! Big Grin

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - iman2 - 10-04-2010

کسی تجربه ی کار با دوربین دوچشمی کامار داره؟ چطوره؟ میدونم تلسکوپ هاش مسخرست ولی دوربین هاش چی؟

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - monajem - 10-08-2010

سلام دوستان ممنون از همه ی نظراتتون

یه سوال

برای وصل کردن دوربین دی 50 به آپو کروماتیک72 مگرز یا 6 اینچ ریچی کریتین باید از چه مبدلی استفاده کرد؟

یه سوال دیگه ؛برای عکاسی از اعماق آسمان باید چشمی هم گذاشت یا بدون چشمی عکاسی کرد؟

ممنون :wink:

چند تا سوال در مورد مقر - عکاسی نجومی و.... (خیلی مهمه واسم) - only orion - 10-08-2010

سلام
برای وصل کردن دوربین به تلسکوپ به یک تی رینگ نیاز دارید.البته برای اتصال دوربین به 72 مگرز به یک قطعه ی دیگه ای هم نیازه.اگه اشتباه نکنم اسمش اکستندر هست.
برای عکاسی دیپ اسکای نیازی به چشمی نیست و دوربین مستقیم به تلسکوپ وصل میشه.