تالار گفتگو ستاره‌شناسان
سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: سوال: شناسایی جرم صبح گاهی (/showthread.php?tid=1810)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - betelgos - 02-25-2011

سلام دوستان !
میشه یکی به من بگه فرق شهابو شهاب سنگ چیه ؟
ممنونم :wink: :wink:

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - Dark Sky - 02-26-2011

betelgos نوشته: سلام دوستان !

سلام...
تنها فرقشون اینه که شهاب اگه از جو زمین رد بشه و با زمین برخورد کنه میشه شهاب سنگ!

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - betelgos - 02-27-2011

متشکرم دوست عزیز Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - ali_solo_ejay - 02-28-2011

betelgos نوشته: سلام دوستان !
سلام چیزی که من بلدم اینه که شهابها دو نوعند. ( شهاب سنگ , شهاب فلز) بستگی به جنسشون داره. بعضیا سنگی هستن بعضیا فلزهایی با چگال زیاد. هم شهاب سنگها و هم شهاب فلزها امکان داره به زمین برسن.
کلا شهاب به اجرامی گفته میشه که وارد جو زمین میشن. حالا اگه عمر نورشون از دو و نیم ثانیه بیشتر بشه بهشون آذرگوی گفته میشه.

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - betelgos - 02-28-2011

با تشکر از راهنمایی ali_solo_ejay عزیز!
از بقیه دوستان هم خواهش میکنم اگه در مورد این سوال و جوابش اطلاعاتی دارن در اختیار بگذارن !

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - abadanastro - 03-01-2011

شهاب سنگ اجرامی هستند که در اثر سقوطشان از فضا به زمین و پس از ورود به جو سالم می مانند .
اما شهاب ها در بدو ورود به جو در اثر اصطکاک می سوزند و ما آن ها بصورت ردی از نور می بینیم .
در واقع میشه گفت فاکتو اصلی تفاوت اندازه این اجرام هستش .

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - stella - 03-02-2011

دوستان عزیز ، سلام!
یک نفر سوالی ازم پرسیده ، من هم بهش گفتم که می گردم و جوابش رو پیدا می کنم ،اولین جایی که به نظرم رسید، اینجا بود،اگه لطف کنید و جواب بدید خیلی ممنون می شم! Big Grin

حضور عناصر سنگین ، داخل یک ابر هیدروژنی ، در روند تحول ستاره چه تاثیری دارد؟
1)کند می کند 2)تند می کند 3)اثری ندارد 4)هر سه گزینه بسته به شرایط امکان پذیره.

پیشاپیش ممنون! Big Grin

"اگر از دیدن آسمان شب لذت می برید،تماشای اون رو به دوستان خود پیشنهاد کنید! "

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - Regulus - 03-02-2011

سلام
اگه منظورتون ستاره ایه که از اون ابر به وجود میاد فکر نمی کنم عناصر سنگین تاثیر خاصی روی مدت زمان زندگی ستاره بذاره چون ستاره هیدروژن می سوزونه و در اکثر موارد با تموم شدن همون هیدروژن ستاره از بین میره. در عوض وجود عناصر سنگین تو ابر اولیه می تونه دلیلی بر تشکیل سیارات احتمالی باشه. عامل اصلی جرم ستاره که باعث جوون مرگ شدن یا عمر نوح کردن اون ستاره داره. Smile

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - stella - 03-03-2011

دوباره سلام!
خیلی ممنوم از توجهتون!
راستش اینطوری که من از سوال برداشت کردم ، احتمالا منظور این سوال اینه که اگر در سحابی ای که موجب تولد ستاره می شه ،مواد سنگین وجود داشته باشه ، چه تاثیری بر ستاره داره؟ فکر می کنم که روی دوبخش از زندگی ستاره می تونه تاثیر داشته باشه ، یکی روند تولد ستاره و یکی بر میزان عمر ستاره . حالا دوستانی که به این امور وارد تر هستند می دونند که چه تاثیری می ذاره؟
اگر اشتباه نکنم ، یک مثال برای این قضیه می تونه همین خورشید ما باشه ، چون خورشید هم از مواد به جا مونده از یک ستاره ی دیگه به وجود اومده ، و به قول شما احتمالا همین مواد سنگین باعث به وجود اومدن سیارات شده اند ، درست می گم یا نه؟
اگه ممکنه دوستانی که می دونند راهنمایی کنن! Big Grin

"اگر از دیدن آسمان شب لذت می برید ، تماشای اون رو به دوستان خود پیشنهاد کنید!"

سوال: شناسایی جرم صبح گاهی - mortazavi - 03-04-2011

برای پاسخ به این سؤال فقط کافی است که اهل آسمان باشی و کتاب های مرتبط با آن را نیز مطالعه کنی ؛ دنباله دار توده ای یخی آمیخته باغبار است ، که هنگام سقوط به جو زمین و سوختن ما آنها را به صورت شهاب می بینیم. شهاب سنگ به اجسامی می گویند که به اندازه ای بزرگ باشند که هنگام عبور از جو کاملاً نسوزند و به سطح زمین برخورد کنند. Smile