تالار گفتگو ستاره‌شناسان
*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: *** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** (/showthread.php?tid=1877)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - MY SKY - 05-22-2011

بله درسته

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - ali_solo_ejay - 05-28-2011

دوستان عزیز اگه میشه پروژه های علمی پیشنهاد کنید.
هر چند که عکاسی از ماه گرفتگی خیلی جذابه و من خودم حتما عکاسی میکنم.

من یه پروژه پیشنهاد میکنم:
***با استفاده از حرکت سایه بروی ماه اندازه قطر یکی از دهانه های برخوردی ماه رو اندازه بگیریم.
دهانه یا دهانه ها رو صبح روز ماه گرفتگی اعلام میکنم. (جهت جذابتر شدن)

راه اندازهگیری به دلخواه دوستان است.

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - mahdad_haghighi - 05-28-2011

میشه برای کسایی که آشنایی ندارن یکی دو راه اندازه گیری رو شرح بدید

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - oberon - 05-28-2011

سلام دوستان
به نظرم نوشتن مراحل ورود سایه به مکان های مختلف ماه جالبه

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - Regulus - 05-28-2011

شاید یه سری اون دهانه رو نشناسن. بهتره زودتر معرفی کنید که همه چیز از قبل مشخص باشه و هول هولکی نشه.

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - ali_solo_ejay - 05-28-2011

دوست عزیزRegulus فکر کنم جذابیت و به فعالیت افتادن منجما همینه که توو یه وقت کم انجام بدن.
ما اینو اینجا تست میکنیم اگه جواب نداد توو ماه گرفتگی بعدی () اونرو تصحیح میکنیم.
در هر حال همیشه باید ریسک کرد.
این کار هم فکر کنم برای اولین بار به صورت عمومی توو ایران داره برگذار میشه.
پس فکر کنم این بار این کار رو انجام بدیم بهتر باشه. ضمنا از صبح تا شب خیلی وقت هست. جایزه ای هم که قرار ندادیم که بخواد حساسیت بی مورد داشته باشه. انگیزه کار علمی هستش.

اما شما دوست گرامی mahdad_haghighi به نظر من ارزش اینکار به تحقیقاتی هست که افراد توو این زمینه انجام میدن.
من خودمم راهی رو بلد نیستم. ولی دنبالشم. وقت زیاده...

oberon منجم گرامی، پیشنهاد شما هم جالبه. میشه به عنوان گزارشات اونها رو توو یه تاپیک نوشت.

ممنون از دوستان. همکاری کنید تا به بهترین وجه انجام بشه.

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - Regulus - 05-29-2011

وقتی می خواین یه کار علمی بکنین باید همه چیزو از قبل مشخص کنین و تصمیم های ناگهانی باعث از بین رفتن برنامه ریزی ها میشه.
در ضمن ماه گرفتگی بعدی همیشه انقدر زود اتفاق نمی افته که بگیم اگه نشد دفعه بعد. اگه هدف انجام یه پروژه هدف داره باید برنامه ریزی درستی داشته باشیم.
راستی فاصله های دیگه ای رو هم میشه تو ماه اندازه گیری کرد. مثلا فاصله دهانه ها یا قطر و حتی مساحت دریا ها.

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - ali_solo_ejay - 05-30-2011

Regulus نوشته: وقتی می خواین یه کار علمی بکنین باید همه چیزو از قبل مشخص کنین و تصمیم های ناگهانی باعث از بین رفتن برنامه ریزی ها میشه.
در ضمن ماه گرفتگی بعدی همیشه انقدر زود اتفاق نمی افته که بگیم اگه نشد دفعه بعد. اگه هدف انجام یه پروژه هدف داره باید برنامه ریزی درستی داشته باشیم.
راستی فاصله های دیگه ای رو هم میشه تو ماه اندازه گیری کرد. مثلا فاصله دهانه ها یا قطر و حتی مساحت دریا ها.

چشم. من زودتر دهانه ها رو معرفی میکنم. این بار این کار رو میکنیم اگه خوب نشد دفعه بعد عوضش میکنیم. راستی ماه گرفتگیه بعدی توو آبان یا آذر هستش که اونم کامله.
در مورد پیشناهدتون در مورد اندازه گیری های دیگه ممنون. پیشنهاد عالیه. میشه شاخه بندی کرد... یه گروه قطر دهانه ها ، یه گروه فاصله های مختلف و ... پیشنهادتون رو کامل تر کنید لطفا. عالی میشه.

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - Regulus - 05-31-2011

امروز وقت نداشتم پروژه ها رو طبقه بندی کنم و رو بقیشون فکر کنم ولی یه چیزی که به ذهنم رسید اندازه گیری ارتفاع کوه هاییه که روی لبه ماه قرار دارن. البته دیدن و ثبت زمان عبور سایه از روشون کار بسیار سختیه و به دقت خیلی بالایی نیاز داره ولی غیر ممکن نیست. مطمئنم اینجا رصدگر های عالی داریم که می تونن یه همچین کاری رو انجام بدن.

*** ثبت نام پروژه ماه گرفتگی 25 خرداد *** - ali_solo_ejay - 05-31-2011

ممنون از پیگیری های شما.
این هم پروژه خوبیه.
به نظر من میشه توو چند شاخه فعلیت کرد.
اندازه گیری قطر دهانه ها، اندازه گیری قطر دریاها، اندازه گیری فاصله بین دهانه ها، اندازه گیری طول پرتابه های برخورد بزرگ، اندازه گیری کوه ها و....
اگه چیز دیگه ای به ذهنتون میرسه بگید.