تالار گفتگو ستاره‌شناسان
آموزش پردازش عکس های نجومی - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: آموزش پردازش عکس های نجومی (/showthread.php?tid=1958)

صفحات 1 2 3

آموزش پردازش عکس های نجومی - ali_solo_ejay - 09-30-2011

خب دوستان تا اینجا که من مطالب رو خوندم چیزی یاد نگرفتم. همه یا سوال کردن یا از مشکلاتشون گفتن. بهتر نیست یکی که بلده بیاد توضیحی مختصر بده؟
یا اصلا میخواید تاپیک رو تعطیل کنیم؟؟؟Confusedad:

آموزش پردازش عکس های نجومی - only orion - 10-01-2011

سلام
دوستان به نظر من پردازش تصویر بحثی نیست که بشه به طور کامل در فروم اون رو توضیح داد.پیشنهاد می کنم dvd کارگاه توان زنجان در سال 89 رو تهیه کنید.خیلی میتونه مفید باشه.

آموزش پردازش عکس های نجومی - asemankavir - 10-06-2011

سلام
من توآن بودم.نکات خوبی ارائه شد اما در حد مقدور گفته شد نه کامل!

آموزش پردازش عکس های نجومی - venus - 10-06-2011

منظورتون از پردازش چیه میشه توضیح بدید یعنی وقتی عکس میگیرید بعد روی اون کار میکنید یا قبل از عکس گرفتن باید یه کارهایی رو انجام بدید ببخشید میشه یکم توضیح بدید .

آموزش پردازش عکس های نجومی - only orion - 10-08-2011

venus نوشته: منظورتون از پردازش چیه میشه توضیح بدید یعنی وقتی عکس میگیرید بعد روی اون کار میکنید یا قبل از عکس گرفتن باید یه کارهایی رو انجام بدید ببخشید میشه یکم توضیح بدید .
پردازش بعد از گرفتن عکس و به وسیله ی نرم افزار هایی مثل photoshop انجام میشه.

آموزش پردازش عکس های نجومی - venus - 10-08-2011

ممنون از پاسختون ولی کمی مصنوعی به نظر نمیاد ؟ منظورم اینه که توی فوتو شاپ ممکنه تصاویر از حالت اولیه خودشون خارج بشن و شکل ساخته شده ای به خودشون بگیرن ؟ یا اینطور نیست ؟

آموزش پردازش عکس های نجومی - Sky_Watcher - 10-08-2011

شما خودت برو یه عکس رو داخل این نرم افزار پردازش کن اون وقت میبینی که زیبایی عکست قشنگ تر میشه ، شما کمتر عکسی رو میبینی که از آسمون گرفته شده و مشکلی نداره ، برای همین پردازش بخش مهمی از عکاسی نجومیه، حالا شما رو نمیدونم.

آموزش پردازش عکس های نجومی - only orion - 10-08-2011

venus نوشته: ممنون از پاسختون ولی کمی مصنوعی به نظر نمیاد ؟ منظورم اینه که توی فوتو شاپ ممکنه تصاویر از حالت اولیه خودشون خارج بشن و شکل ساخته شده ای به خودشون بگیرن ؟ یا اینطور نیست ؟
ما به طور کلی دو نوع چیز (واژه ی دیگه ای به ذهنم نیومد!) در عکس داریم:نویز و داده.داده چیزی هست که هدفمون از گرفتن عکس ثبت اون بوده ولی نویز چیزیه که ناخواسته در عکس اومده.نویز ها معمولا به شکل نقطه های رنگی ظاهر میشن.
مهم ترین کاری که در پردازش انجام میشه بالابردن نسبت داده به نویز هست.این رو هم بگم که تمام عکس های نجومی که دیدین پردازش شده (البته دیجیتال ها) و عکس بدون پردازش نصفش کمه!

آموزش پردازش عکس های نجومی - مهدی ناصری - 08-13-2012

کسی می تونه نحوه ی ماسک کردن تصاویر نجومی رو در فتوشاپ توضیح بده؟ من فقط می دونم خیلی کاربردی هست اما نمی دونم چطور باید در فتوشاپ انجام بدم. خواهشا اگر روش ساده ای برای این کار می دونید مطرح کنید من خیلی ممنون میشم.

آموزش پردازش عکس های نجومی - blade - 08-16-2012

venus نوشته: ممنون از پاسختون ولی کمی مصنوعی به نظر نمیاد ؟ منظورم اینه که توی فوتو شاپ ممکنه تصاویر از حالت اولیه خودشون خارج بشن و شکل ساخته شده ای به خودشون بگیرن ؟ یا اینطور نیست ؟
دوستانی که نظرشون مثل ایشون هست بهتره ای ویدیو رو ببینن
Advanced Raw Image Processing Video Tutorial - Introduction