تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ (/showthread.php?tid=2436)

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - XT8 - 01-20-2013

سلام علیکم دوستان
من اخیرا عکاسی مستقیم انجام میدم با دوربینم 40d و تلسکوپم که دابسون 8 اینچ هست ، اما زومی که مثلا راضی کننده باش را ندارم مثلا دوست دارم ماه را با زوم بیشتری داخل کادر داشته باشم جهت عکاسی ، تا جزئیات کارم هم بهتربشه ، یا مثلا میخوام سیاره مشتری را با جزئیات بیشتری و با قرص بزرگتر داشته باشیم الان موفق به عکاسی شدم از این اجرام اما چون مثلا سیاره ریز افتاده زیاد لذت نبردم ، دیدم داخل عکس های در سایت های خارجی که بوسیله یک اداپتور چشمی تلسکوپ هم به دوربین متصل می کنند و بعد به تلسکوپ متصل میشه و عکاسی می کنند که زوم بیشتری و بزرگنمهایی بهتری میده ، هرچند فوکوس خیلی سخت تر میشه ولی خوب من الان میخوام بدونم من t-ring دارم ،t-adaptor هم خواستم بخرم فروشنده گفت دابسونی 8 خودشون t-adaptor دارند و برای تلسکوپ اشمیت هست ظاهرا ، گفت شما لازم نداری.. من باید چیکارکنم الان ؟ چی بخرم ؟ چیزی کم داره کارم ؟ به هرحال الان کمک کنید من چطوری موفق به انجام این کار هستم ؟
تشکر اگر فوری کمک کنید.

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - only orion - 01-20-2013

سلام
عکاسی سیارات رو باید با تلسکوپ های نیوتنی خیلی بزرگ و یا ماکستوف کاسگرین یا اشمیت کاسگرین انجام بدید. با اپتیکی که دارید خیلی انتظار عکس های خوب از سیارات رو نداشته باشید. میتونید از بارلو استفاده کنید.

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - XT8 - 01-21-2013

ممنون ولي من عكس هايي دیدم با دابسون حتی 6 اینچ و 8 که موفق شده بودند تصاویری خوبی تهیه کردند. هرچند ولی نمی تونم بارلو رو به دوربینم و بعد به تلسکوپ متصل کنم . بارلو 2 اینچی دارم . چطوری باید این کار کنم و سوال دیگه برام پیش امده که به نظرشما فوکوسر تلسکوپ را ارتقاء بدم تاثیری هم دارد و این که ایا با این اداپتور میتونم به هدفم برسم

/ تشکر

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - Regulus - 01-21-2013

شما از وبکم استفاده کن، فکر کنم نتایج بهتر باشه.

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - XT8 - 01-22-2013

تشکر حاجی ولی با وب کم نتونستم چون داخل تلسکوپ قرار نمیگیره و ناجور هست.

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - Regulus - 01-22-2013

یکی تو همین سایت اموزش pdf نحوه عکاسی با وبکم از سیاراتو گذاشته بود.
باید توجه کنید که لنز وبکم و چشمی تلسکوپو وردارین.

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - v k - 01-26-2013

عزيز دل برادر شما ابتدا به يه بارلو احتياج داري
با وب كم هم نمي خواد عكاسي كني كه پوستت كندس پست هاي قبلي من رو بخوني خودم تا تهش رفتم پير شدم.
الان كار رو راحت كردند ccd آماده هست كه جاي چشمي بسته ميشه روي تلسكوپ
سوالي داشتي در خدمتم

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - XT8 - 01-26-2013

ممنون اخوی ،البته من الان دارم با دوربین 40d و بارلو و تلسکوپ 8 اینچی دابسون عکاسی مستقیم می کنم.ccd یک مقدار گران هستش ظاهرا. اگر بتونم به نحوی چشمی را با اداپتور به دوربین و تلسکوپ متصل کنم عالی میشد..تشکر

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - mohammad_reza - 01-26-2013

دوست عزیز با دوربینی که دارید میتونید از وب کم هم بهتر عکاسی کنید
این عکس برای اقای احسان رستمی زاده هست
[ATTACH=CONFIG]1777[/ATTACH]
با دوربین 40d و ترکیب 500 عکس درست شده
کار ایشون بسیار با ارزش هست چون خودشون نوشتند قطر این دهانه 40 کیلومتر هست ببینید با چه دقتی تونستند این عکس رو تهیه کنند
شما هم میتونید با دوربین خودتون با تلاش زیاد به نتیجه بسیار خوبی برسید

عکاسی به روش مستقیم و زوم ؟ - v k - 01-30-2013

هر وب كمي نميتوني وب كم مناسب حدالاقل بالاي 100 تومن قيمته شه
بايد حتما ccd باشه