تالار گفتگو ستاره‌شناسان
معرفی تلسکوپ های سلسترون - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تلسکوپ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: معرفی تلسکوپ های سلسترون (/showthread.php?tid=2452)

صفحات 1 2 3

معرفی تلسکوپ های سلسترون - N.Sayah - 07-09-2013

تلسکوپ سلسترون مدل First Scope یک تلسکوپ بسیار مفید و کاربردی هم برای منجمان تازه کار و هم برای افراد حرفه ای تر هست با توجه با هزینه بسیار پایین ، اندازه مناسب و قابل حمل و کیفیت مناسب میتونه یکی از بهترین انتخاب ها باشه که در همه جا و همه شرایط میتونه مورد استفاده قرار بگیره توان جمع آوری نور نسیت به چشم انسان : 118X فاصله کانونی: 300mm چشمی ها: 20mm و 4mm بزرگنمایی: 15X و 75X بیشترین بزرگنمایی کاربردی: 180X کمترین بزرگنمایی کاربردی: 11X حد قدری:11.9 [ATTACH=CONFIG]1803[/ATTACH]

این هم لینک معرفی در سایت سلسترون
FirstScope Telescope [item # 21024]

معرفی تلسکوپ های سلسترون - M_Saturn - 07-09-2013

قشنگ و عالیه.
کاش یه مقایسه مختصری با بقیه تلسکوپا انجام بدین.Smile

تلسکوپ کوچک دیگری از شرکت سلسترون
تلسکوپ 50 میلیمتری آکروماتیک
این تلسکوپ که تحت عنوان Travel Scope از شرکت سلسترون معرفی شده یک تلسکوپ کوچک و قابل حمل با ساختار شکستی-آکروماتیک میباشد
تلسکوپ به همراه پایه سمتی-ارتفاعی آن در کوله پشتی مخصوص خودش قرار میگیرد و به راحتی قابل حمل میباشد
قیمت این تلسکوپ هم 150 هزرا تومن میباشد
قطر دهانه: 50mm
فاصله کانونی: 360mm
بیشترین بزرگنمایی کاربردی: 100X
چشمی ها: 4 و 20 mm
جوینده: 6*24 به همراه نگه دارنده
حداکثر قدر قابل مشاهده: 11
توان جمه آوری نور نسبت به چشم: 70 برابر
چپقی: 45 درجه
توان تفکیک: 2.4 ثانیه
[ATTACH=CONFIG]1802[/ATTACH]

معرفی تلسکوپ های سلسترون - M_Saturn - 07-09-2013

خب این قوی نیست.
به نظرتون برای رصد بچه ها خوبه؟

اگه بخوایم مقایسه ای بین ین دوتا انجام بدیم در درجه اول میتونیم ساختار اون ها اشاره کنیم
تلسکوپ های آکروماتیک دارای خطای رنگی زیادی هستنددر مقابل تلسکوپ هایی با ساختار بازتابی دارای کیفیت مطلوب تری هستند
پایه های دابسونی بسیار محکم هستند و لرزش اونها در حد صفره اما پایه سمتی ارتفاعی این تلسکوپ دارای لرزش زیادی هست که کار رو سخت میکنه
توان جمع آوری نور First Scope با توجه به گشودگی دهانه بیشتر نسبت به Travel Scope بالاتر هست که همین موضوع موجب افزایش کیفیت تصاویر و افزایش قدر قابل مشاهده میباشد

Parastoo نوشته: خب این قوی نیست.
به نظرتون برای رصد بچه ها خوبه؟
با توجه به اینکه دارای کوله مخصوص میباشه و از نظر ظاهری برای بچه ها جذاب تره ، تلسکوپ خوبی میتونه باشه
البته بیشتر برای رصد ماه و اجرام بزرگ که بچه هارو بیشتر ترغیب کنه

یه توضیح کوچیک در مورد تلسکوپ First Scope بدم
این تلسکوپ به افتخار 400 سالگرد اختراع تلسکوپ توسط گالیله طراحی شده و روی بدنه اسم گالیله و دیگر منجمان بزرگ ثبت شده
این تلسکوپ در سال 2009 معرفی شد

معرفی تلسکوپ های سلسترون - rahim - 10-20-2014

خرید تلسکوپ

سلام
من رحیم هستم مقیم امریکا خدمت شما عرض کنم اگر کسی دنبال خرید تلسکوپ خصوصا کمپانی سلسترون از هر مدل میباشد من میتوانم با قیمتی مناسبتر از قیمت کنونی بازار ایران (حدود ۱۵- ۱۰ ٪ ارزانتر) برایش تهیه کنم و در ایران توسط نماینده خودم تحویل خریدار بدهم.
آدرس ایمیل من rhabibi67274@gmail.com و تلفن من ۰۰۱۸۳۲۵۳۳۴۰۷۵ میباشد.
لطف کنید اطلاع رسانی نماید
با تشکر

معرفی تلسکوپ های سلسترون - رضا باجلان - 10-24-2014

در کل سلسترون بهتره یا اسکای واچر ? کیفیت کدومشون بهتره ?