تالار گفتگو ستاره‌شناسان
هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: گوناگون (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+--- انجمن: ستاره شناسان (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=49)
+--- موضوع: هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ (/showthread.php?tid=762)

صفحات 1 2 3 4

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - abadanastro - 07-31-2009

سلام دوستان
این سوژه رو زدم تا در مورد افکار ویلیام استیفن هاوکینگ بحث کنیم !
به نظر شما او به چه چیزی فکر می کند
منظورم این هست که میخواد چه نتیجه ای در پایان حرفهاش بگیره ؟؟

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - Owl - 07-31-2009

کتاب سیاه چاله ها از هاوکینگ شامل تمام ایده ها و طرز فکر ایشان هست. هاوکینگ تنها فیزیکدان نظری نیست!! بزرگان زیادی بودند و هستند. هاوکنیگ هم مثل بقیه چند تا مقاله ی مهم داشته. منتهی فقط در حیطه ی نظری. وضعیت جسمی و بیماری اش باعث شهرتش شده.
در کل بهترین مرجع خود هاوکنیگه.

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - AStro Elay - 09-28-2009

به نظر من استيون ويليام هاوكينگ فقط يه فيزيكدان ساده نيست بلكه يه اسطورست... . ايشون تنها كسي هستن كه من تمام كتاب هاشون رو خوندم و موقع خوندنشون هيجاني تمام وجودم رو فراگرفته كه وصف ناپذيره! با توجه به شرايط بد جسمي شون و همين طور مشكلات خانوادگيي كه داشتن...ايشون واقعا شخصيت خارق العاده و قويي داشتن كه تونستن خودشونو به اينجا برسونن ...به نظرم با توجه به شرايطش هركسي جاي ايشون بود افسرده مي شد و هر لحظه انتظار مرگ رو مي كشيد.
براي اينكه بيشتر راجع به زندگيش ،خاطراتش و پژوهش هاش و نوع نگرش اون به زندگي و جهان بدونين مي تونيد به كتاب «زندگي و پژوهشهاي استيون هاوكينگ» كه انتشارات فاطمي اونو چاپ كرده مراجعه كنين.
:wink:

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - Belder - 09-28-2009

من یه جا خوندم که گفته تمام تحقیقات و نظریاتم به خاطر رسیدن به پاسخ سوال: چرا جهان و کاینات به وجود آمدند بوده است

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - ehsaan - 09-28-2009

به نظر من هاوكينگ مرد بزرگيه. و همين طور دانشمند بزرگيه. و البته يكي از پر تلاش ترين كساني كه من ميشناسم ، چون واقعا اگه خود من دچار چنين مشكلاتي مي شدم ميبريدم.
ولي در مورد ستايش هايي كه از كتاب هاش ميشه من اصلا موافق نيستم چون من بيشتر كتابهاي فارسيش رو خوندم و البته كتاب هاي ديگه در مورد اختر فيزيك و كيهان شناسي نظري هم خوندم و به وضوح روشنه كه سطح كتابهاي هاوكينگ پايينتره. و از همه مهمتر در مورد رابطه با مخاطب و تفهيم مسائل مورد نظر كتاب با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم ميكنه. در واقع تنها دليل استقبال از كتابهاش در دنيا و مخصوصا ايران حالت خاص جسميش و اطلاع نداشتن مردم از كتابهاي خوب ديگه در اين زمينه است.و در واقع كتاب هم مثل چيزاي ديگه تو ايران رو مد ميچرخه.
البته همه شما كتاب هاي خيلي خوب در زمينه نجوم و فيزيك نظري خونديد و راحت با كتابهاش رابطه برقرار ميكنيد ولي افراد با اطلاعات كمتر حتما به مشكل خواهند خورد.

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - Belder - 09-29-2009

دوستان منم نظرم اینه که با این که هاوکینگ مرد بسیار بزرگیه ولی شهرتش 50% به خاطر معلولیتشه من انیشتین و فیزیکدانان گمنام دیگه ای رو میشناسم که از جناب هاوکینگ بهترن.

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - Virologist - 09-29-2009

شاید معلولیت یکی از عوامل شهرت اون بوده اما نه 50 درصد-علاوه بر اینکه اون دانشمند بسیار تواناییه با اخلاق خم هست-و معمولا خودش اشتباهاتش رو پیدا و اعلام میکنه

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - abadanastro - 09-29-2009

به نظر من اگه هاوکینگ اینجا بود صد درصد بعد از گرفتن جواب آزمایشش اشهدش رو میخوند و خودکشی میکرد !!
چون اینجا به آدم های سالم بها داده نمیشه چه برسه به ناقص اونم 99 درصد فلج

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - Belder - 09-29-2009

اضلا چرا اینجا معلول بشه؟
اگه سالم بود اینجا زندگی می کرد با این مردم...........آرزو می کرد که معلول باشه ولی اینجا نباشه.

هاوکینگ به چه می اندیشد ؟ - ehsaan - 09-30-2009

دوستان با اين همه اعتماد به نفس و اميدي كه شما داريد حتما آينده روشني رو براي خودتون و كشورتون رقم ميزنيد!!!
چرا فكر ميكنيد وضع ما اينقدر بده؟ تو رو خدا اين طرز فكر غلط رو كه ديگه اين روزها مد هم شده بذاريد كنار. اين خودباختگي رو متاسفانه از همون دوران دبستان معلمها به بچه ها تلقين ميكنند و اونقدر توي سالهاي تحصيل تكرار ميشه تا بالاخره به يه باور تبديل ميشه و باعث بي انگيزگي ميشه.
اگر شما زندگينامه همين آقاي هاوكينگ و خيلي هاي ديگه رو بخونيد ميبينيد كه در قلب اروپا و مهد علم چه مشكلات و سنگ اندازي هاي عجيب و غريبي براي اونها وجود داشته ولي آدمهاي موفق با اعتماد به نفس و پشتكار با مشكلات مبارزه كردن و الان دارن براي بچه هاشون فرهنگ سازي ميكنن. ولي ما نشستيم و ميگيم: دولت لنگش كن!!!
دوستان بياييد حداقل خودمون ، خودمون رو قبول داشته باشيم و آرد به آسياب دشمن نريزيم. تك تك جووناي پرانگيزه و بانشاطي كه من توي اين تالار ميشناسم ميتونند هاوكينگ باشند به شرط خودباوري.