تله پورت کردن اجسام
abadanastro نوشته: در بحث انتقال انسان من معتقد این فرضیه هستم
که بدن ما انسان ها که قالب است و شاید 25 درصد انسان رو تشکیل بده از ذرات و موادی تشکیل شده که شاید هر جایی وجود داشته باشد و با ترکیب درست و کپی دقیق این ذرات میشه یه قالب مثل دیگری ساخت و حتی چند قالب اما اینجا مشکل روح انسان است که شاید حدود 75 درصد انسان رو تشکیل میده و باید روح رو هم به اونجا منتقل کرد که این کار دشواریه . و به نظر من بیشتر به عرفان مربوط میشه تا علوم و فناوری امروزی .

بحث بسیار جالبیه....
باید ببینیم ماهیت انسان چیه؟ بعضیا دیدگاه "مونوایسم" دارند یعنی ماهیتی یکپارچه و منظور اینجا یکپارچه مادی هست.... مثل یک تکه گچ که کارش سفید کردن تخته هست و یا یک کوشی موبایل که هیلی پیچیده تر هست و یا انسان که فوق العاده پیچیده تره..
بعضیا دیدگاه "دوالیسم" دارن. یعنی انسان یه ماهیت مادی داره و یه ماهیت روحانی
این وسط بعضیا میگن اصلا جسمی در کار نیست! همش همون روحانیه هست .

اما الآن به نظر میاد مدرن ترین نظریه "آیدیالیستیک مونوایسم" هست. یعنی نظر ابن سینا که بعد صدرا اون رو کامل کرد.
من زیاد وارد نیستم. اما در نظریه صدرا ماهیت روح اینطور تعریف میشه: "جسمانيه الحدوث و روحانيه البقاء" یعنی روح شما از نظم و روابط بین اعضا بدن شما ایجاد میشه و بنابراین حدوث جسمانی داره اما بقا اون دیگه وابسته به جسم نیست.... ابن سینا تو این قسمت بقا مونده بوده.

با این اوصاف میشه یه جورایی گقت زیاد اشگالی نداره اگه شما اینجا به اجزا سازنده تجزیه بشید و جای دیگری همون روابط بیت اجزا سازنده شما ایجاد بشه و روح هم که حدوثش منوط به همین روابط بین اجزا هست!
توجه کنید که میشه 2تا جسم عین هم وجود داشته باشه ولی برای روح ان حالت وجود نداره چون تکثر ویژگی ماده هست
پاسخ

پیام‌های این موضوع
تله پورت کردن اجسام - توسط Mehdi Dehrouyeh - 07-03-2010, 03:55 PM
تله پورت کردن اجسام - توسط abadanastro - 07-03-2010, 04:00 PM
تله پورت کردن اجسام - توسط Mehdi Dehrouyeh - 07-03-2010, 04:13 PM
تله پورت کردن اجسام - توسط yperseusy - 07-03-2010, 04:15 PM
تله پورت کردن اجسام - توسط Sun girl - 07-03-2010, 04:21 PM
تله پورت کردن اجسام - توسط abadanastro - 07-03-2010, 04:28 PM
تله پورت کردن اجسام - توسط yperseusy - 07-03-2010, 05:15 PM
تله پورت کردن اجسام - توسط drdehghani - 07-03-2010, 09:28 PM

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان