مطالعه ی کتاب(دوره ی مجازی نجوم)
باسلام.دوستان همانطور که وعده داده شده بود این تاپیک جهت مطالعه ی هماهنگ کتاب در نظر گرفته شده در ادامه روند تاپیک رو عرض خواهم کرد:
کتابی در نظر گرفته می شود.بعد به طور منظم و با سرعت خاصی اعضا ی تالار کتاب رو مطالعه می کنند.در حین مطالعه ی کتاب این تاپیک همینطور جایگاهیست برای طرح سوالاتی که به واسطه ی مطالعه ی کتاب برای اعضا ایجاد می شود و همینطور پاسخ به آن ها.دو بار در طول مطالعه ی کتاب یک بار وقتی نصف کتاب مطالعه شده و بار دوم بعد از اتمام مطالعه از دوستانی که مایل باشند آزمون به عمل می آید و پذیرفته شدگان آزمون مورد تقدیر تالار قرار خواهند گرفت.در ادامه به چند نکته در رابطه با این تاپیک اشاره می کنم:
1-هدف از ایجاد این تاپیک همونطور که قبلا عرض کردم ارتقاء سطح علمی اعضا است
2-کتاب های انتخابی فعلا کتاب های مرجع خواهند بود به این دلیل که اعضاء تالار به حد مشخصی از اطلاعات و تخصص در نجوم برسند وبعد کتاب های تخصصی و موضوعی مورد مطالعه قرار بگیرند.به علاوه تهیه ی کتاب های مرجع برای دوستان راحت تر خواهد بود.
3-آزمون برگزار شده در تالار به صورت مجازی و انلاین خواهد بود.به این معنا که برای جلوگیری از تقلب آزمون به صورت چت برگزار می شود.سوالات آزمون سخت نخواهد بود و نکته ی خاصی (مثلا سوال هوش یا...)در آزمون وجود نخواهد داشت.(البته متعاقبا در مورد آزمون و جزئیاتش توضیح داده خواهد شد)
4-متاسفانه علی رغم تلاش هایی که جهت تهیه ی نسخه ی الکترونیکی کتاب انجام شد موفق نشدیم آن را تهیه کنیم.لذا فعلا تهیه ی منبع را به عهده ی خود اعضا می گذاریم.اگر منبع مورد مطالعه به صورت pdf آماده شد،سرعت مطالعه کاهش پیدا می کند تا دوستانی که نتوانسته اند منبع را تهیه کنند به ما ملحق شوند.
5-سرعت مطالعه را فعلا حدود 3 صفحه در روز قرار می دهیم.مطالعه از فردا 9 آبان 1391 آغاز خواهد شد.
6-کسانی که مایلند در آزمون شرکت کنند لطفا با پیام خصوصی به اطلاع بنده برسانند.همینطور اگر ایده یا سوالی نسبت به روند تاپیک دارید می توانید با پیام خصوصی به اطلاع اینجانب برسانید.
7-در پست بعدی(همین امروز)کتاب و جزئیات مطالعه رو عرض خواهم کرد
منتظر حضور و فعالیتتان هستم با تشکر
Smile
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ

پیام‌های این موضوع
مطالعه ی کتاب(دوره ی مجازی نجوم) - توسط Castor va Pollux - 10-29-2012, 12:48 PM