چند مرده حلاجید؟!؟!؟
دوباره سوالمو تکرار میکنم تا بالاخره یکی جواب بده! (در ضمن این مسائل بر اساس فرض محال طرح میشوند):
ما در فاصله ی 5 سال نوری از آینه ای قرار داریم-آینه را به فاصله 5 سال نوری دورتر می بریم-حال اگر ما آینه ای در دست بگیریم تصویر ما در آینه_(آینه اول که در فاصله 10 سال نوری قرار دارد)-تصویر خود را بعد از چند سال خواهد دید؟؟!؟!(یا اینکه تصویر چند سال پیش خود را می بیند؟؟-هردوش یکیه)
با تشکر حسین
هرکجا هستم باشم-آسمان مال من است!
پاسخ
بستگی به طول دست آدما داره :lol:
سوالتون رو ویرایش کنید چون همون اول سوال( نه بعد از 5 سال نوری) قیافه آدم اینطوری میشه Confusedhock:
پاسخ
به هر حال جوینده یابنده است-یه کم رو کاغذ سوالو اینور اونور کنید جوابش در میاد-خیلی ساده است
پاسخ
سرعت نور تغییری نمی کنه !
یعنی اگه ما با سرعت نور حرکت کنیم نوری هم که از ما خارج میشه همون سرعت نور رو داره
یعنی اگه یه ماشین با سرعت نور حرکت کنه نور چراغش با همون سرعت C ساطع میشه نه با C+C
حالا وقتی ما با سرعت نور حرکت می کنیم حتما تصویر خودمون رو توی آینه ای که دستمون هست میبینیم چون آینه هم با سرعت نور حرکت میکنه
اما آینه ای که ثابت در فاصله 10 سال نوری ماست : ما در حالت سکون تصویر خودمون رو 20 سال بعد میبینیم ولی وقتی که حرکت شروع میشه و مثلا ما 5 سال نوری به آینه نزدیک شدیم و بایستیم تصویر حرکت خودمون رو بیست سال بعد 10 سال بعد میبینیم کا داریم با سرعت نور حرکت میکنیم

البته همه ی این هایی که گفتم نظر شخصی بود و ممکن است نادرست باشد
پاسخ
همین که نظر خودتون رو بیان کردید منو بسیار خوشحال کرده-چون تا حالا هیچکس حتی یه اظهار نظر ساده هم نکرده-پاسخ های شما خیلی خوبه اما این جواب این سوال فقط یه عدده-باز هم از شما تشکر میکنم و شجاعت شما رو برای بیان نظرتون تحسین میکنم
پاسخ
آقا من که میگم سوالتون ابهام دار جدی میگم
مثلا این آقا که جواب دادن فکر می کنن کسی با سرعت نور باید اینو و انور بره در حالیکه تو سوال اصلا چیزی در مورد حرکت گفته نشده
اونیکه من از سوال فهمیدم اینه که ما یه آینه دستمون هست و از توی اون قراره به یه آیینه ای که 10 سال نوری با ما فاصله داره نگاه گنیم
ما تصویر چه زمانی رو خواهیم دید.
اگر آیینه تخت باشه 10 سال بعد در آیینه ای که تو دست ماست تصویر آینه ای دیده خواهد شد. یعنی طرف باید 10 سال وایسته تا بتونه تازه آیینه رو ببینه و اگر 20 سال وایسته و چشمهاش هنوز سوی خودشون رو داشته باشن تصویر خودش رو توی اون آیین می بینه
پاسخ
جناب virulogist بعد از پاسخهای دوستان شما پاسخ نهایی رو بگید ببینیم دوستان درست گفتن
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
من هم متوجه سوال نشدم. آینه اول رو با چه سرعتی دورتر میبریم؟ نقش آینه ای که در دست میگیریم چی هست؟ مسئله واضح طرح نشده و جمله بندیش اشکال داره
پاسخ
راستش من اصلا سوالتون رو نمی فهمم.میشه بیشتر توضیح بدید.وبعد جواب رو بگید؟
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
مگه این سوال معما بوده ؟

Virologist نوشته: همین که نظر خودتون رو بیان کردید منو بسیار خوشحال کرده-چون تا حالا هیچکس حتی یه اظهار نظر ساده هم نکرده-پاسخ های شما خیلی خوبه اما این جواب این سوال فقط یه عدده-باز هم از شما تشکر میکنم و شجاعت شما رو برای بیان نظرتون تحسین میکنم
خب وقتی آینه 10 سال نوری از ما فاصله داشته باشه ! 10 سال طول میکشه نور ما به آینه برسه و 10 سال هم طول میکشه دوباره به چشم ما برگرده ! روی هم میشه 20 سال
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان