عکس های خودم !
only orion نوشته: از بین 3تا ادیتی که گذاشتید من ادیت سوم رو ترجیح میدم. البته در این عکس رنگ آبی هنوز هم میتونه بهتر بشه. عکس اول شارپ نیست و رنک خیلی خوبی هم نداره. عکس دوم کنتراستش بیش از حد زیاده و زمینه هم زیاد تاریک شده.
تاریکی گوشه ها رو هم کلا در عکس هاتون برطرف نمیکنید! میشه با acr این مشکل رو حل کرد.
البته یک نکته ی مهم تر کادر بندی عکس هست. جا داشت از سمت چپ کم بشه و به سمت راست اضافه بشه تا سحابی مروپ کامل بیفته.

کادر بندی رو موافقم. البته فکر می کردم ادیت دوم بهتر از سوم باشه (در مورد اولی هیچ بحثی نیست!!!). ببخشید، این arc که گفتید کجا هست؟ من تقریبا تو تمام عکس های به این مشکل می خورم و مجبور به کراپ میشم!!
پاسخ
مهدی ناصری نوشته: کادر بندی رو موافقم. البته فکر می کردم ادیت دوم بهتر از سوم باشه (در مورد اولی هیچ بحثی نیست!!!). ببخشید، این arc که گفتید کجا هست؟ من تقریبا تو تمام عکس های به این مشکل می خورم و مجبور به کراپ میشم!!
ACR یا adobe camera raw یا همون raw reader پلاگینی هست که برای باز کردن عکس های خام در photoshope ازش استفاده میشه و از فتوشاپ cs5 به بعد رو خود نرم افزار هست. یک قسمتی داره به نام lens correction. در این قسمت یک گزینه ای وجود داره به اسم lens vignetting که از اونجا میتونید خطای vignette رو برطرف کنید . البته در فتوشاپ cs6 قابلیت جالبی اضافه شده که شما با اون میتونید لنز مورد استفاده رو انتخاب کنید و نرم افزار به طور خودکار بسیاری از خطاهای لنز رو برطرف میکنه!
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
سلام.
اینم عکس هایی که من گرفتم. البته نه از شب، که از روز کویر. عکس من فنی نیست .
[ATTACH=CONFIG]1656[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]1657[/ATTACH]

منتظر عکس های زیبای دوستان هستیم.
آدمو وادار به نشون دادن استعدادش میکنین؟[عکس: icon_twisted.gif] Wink

فایل‌های پیوست
.jpg   Photo-0015.jpg (اندازه 85.7 KB / تعداد دانلود: 19)
.jpg   Photo-0016.jpg (اندازه 91.72 KB / تعداد دانلود: 21)
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
سحابی های صورت فلکی جبار
چند بار سعی کردم تا بتونم از این ناحیه عکس خوبی بگیرم که آخر هم این شد! فکر می کنم ابراد کارم از ادیت و نا توانی لنز باشه؛ عکس در 12 فریم 5 دقیقه ای در ایزو 3200 و دیافراگم 5، بدون فیلتر آلودگی نوری و با استفاده از لنز 18-55 گرفته شده.

[عکس: 6levlj64w1va8i6u71u.jpg]
پاسخ
عالی نیست ولی خیلی هم بد نیست.
یکم تصویر واضح نیست، نمیدونم چرا.
پاسخ
مهدی ناصری نوشته: سحابی های صورت فلکی جبار
چند بار سعی کردم تا بتونم از این ناحیه عکس خوبی بگیرم که آخر هم این شد! فکر می کنم ابراد کارم از ادیت و نا توانی لنز باشه؛ عکس در 12 فریم 5 دقیقه ای در ایزو 3200 و دیافراگم 5، بدون فیلتر آلودگی نوری و با استفاده از لنز 18-55 گرفته شده.

[عکس: 6levlj64w1va8i6u71u.jpg]
عکس متوسطیه از لحاظ کیفیت. کیفیت پایین لنز تاثیر نسبتا زیادی داره. لنز های فیکس (ثابت) با دیافراگم پایین و در حالیکه دیافراگم یکی دو پله بسته شده نتیجه ی بسیار متفاوتی میده. باز هم پیشنهاد میکنم ایزو رو از 1600 بالاتر نبرید. در ضمن کادر هم میتونست بهتر باشه. اگر یک کم به سمت راست اضافه میکردید میتونستید سحابی سر جادوگر رو هم ثبت کنید.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
این اولین پانورما 360 درجه از اسمان شب منه
به دلیل سرمای زیاد و جای بدی که قرار داشتم و همچنین پایه و دوربین ضعیفم نشد بهتر بگیرم
[ATTACH=CONFIG]1679[/ATTACH]

فایل‌های پیوست
.jpg   DSCF6001-Panorama.jpg (اندازه 23.33 KB / تعداد دانلود: 35)
پاسخ
انگار یه سیاره کوچولو هست، مثل مال شازده کوچولو.
پاسخ
درسته به این سبک عکسها little big planet میگن
پاسخ
جالبه.چطور این عکسها رو میگیرید؟
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان