عکس های خودم !
only orion نوشته: نمیدونم من چرا این پست رو ندیدم!!
نمیدونم چطور شما هیچ ستاره ای رو از داخل چشمی نمیبینید! سعی کنید نور چشمی رو کم کنید. معمولا نورشون متغیره.
منابع فارسی وجود نداره. روش دریفت برای قطبی کردن دقیق هست ولی حتی اگر با این روش هم قطبی کنید و نهایت دقت رو به کار ببرید نوردهیتون محدود به خطای دوره ای مقرتون هست. برای عکاسی جدی بدون چون و چرا نیاز به اتوگایدر دارید.
خب شانس منه دیگه!!!
وقتی نور چشمی رو در کم ترین حالت قرار می دم به جز مناطقی که ستاره پر نور دارن در جا های دیگه ستاره ای دیده نمی شه و کلا خیلی سخته با رتیکل.
من اتوگایدر تهیه کردم منتها خراب بود و تا درست بشه من از رصد برگشته بودم. دفعه بعدی امیدوارم بتونم با اتوگایدر کار کنم.
اما نکات جالب و خیلی عجیبی برای من پیش اومد که در عکس هام توضیح خواهم داد. مثلا من بدون هیچ روش خاصی در مکانی بدون باد، و فقط با قطبی کردن از داخل پولار اسکوپ و تراز کردن تلسکوپ و هم وزنی دقیق تونستم 4 دقیقه بدون خطا نوردهی کنم؛ البته یکی در میون!!! یعنی یکی نقطه ای، اما بعدی حتی با 1 دقیقه نوردهی اصلا نقطه ای نبود و در واقع انگار یکسان ترک نمی شد!!
پاسخ
این هم تصویر من که دیشب گرفتم از m42 که البته دوستان اطلاع دارند با بی ابزاری این عکس رو انداختم...دیگه تجربه اول هست خیلی سخت بود.خجالت زده هم شدم الان نسبت به تصویر ماهرانه دوستان عددی نیستBig Grin..توسط تلسکوپ دابسونی 8 و چشمی 70 درجه GSO و دوربین پاناسونیک tz15

[ATTACH=CONFIG]1602[/ATTACH]

فایل‌های پیوست
.jpg   i469682_great-nebula-in-orion-m42.jpg (اندازه 11.09 KB / تعداد دانلود: 20)
پاسخ
مهدی ناصری نوشته: البته یکی در میون!!! یعنی یکی نقطه ای، اما بعدی حتی با 1 دقیقه نوردهی اصلا نقطه ای نبود و در واقع انگار یکسان ترک نمی شد!!
شاید به همون خطای دوره ای برگرده.
پاسخ
از این بحث ها بگذریم. خب دوباره می رسیم به عکس های نجومی من!!! بفرمایید منتظر نقد و نظر هستم.

مثلث تابستانی

Lens: Canon EF-S 18-55mm Is zoom
F/stop: f/4.5
Focal Length: 18mm
Exposure: 15*240 sec
Mount: SynScan EQ5
Guiding: None
Camera: Canon EOS 50D modified
ISO: 1600
Filter: None

[عکس: 9bh40ik1jp20qeynk8b.jpg]
پاسخ
مهدی ناصری نوشته: از این بحث ها بگذریم. خب دوباره می رسیم به عکس های نجومی من!!! بفرمایید منتظر نقد و نظر هستم.

مثلث تابستانی

Lens: Canon EF-S 18-55mm Is zoom
F/stop: f/4.5
Focal Length: 18mm
Exposure: 15*240 sec
Mount: SynScan EQ5
Guiding: None
Camera: Canon EOS 50D modified
ISO: 1600
Filter: None

[عکس: 9bh40ik1jp20qeynk8b.jpg]
با این نوردهی بالا و دوربین مادیفای انتظار جزئیات بسیار بیشتری میرفت. خیلی خیلی بهتر میتونست ادیت بشه. رنگ قرمز هم زیاده. حتما دوباره ادیت کنید!
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
انگار تو ادیت خیلی خراب کردم!!! البته لنز زوم و...، دیافراگم 4.5 و...، استفاده نکردن از فیلتر آلودگی نوری،...، این ها هم از دلایل کم بودن جزئیات در این نوردهی بالا هستن.
من الآن دوباره ادیت کردم، نتیجه این شد که فکر نمی کنم به جز کم شدن رنگ قرمز اتفاقی افتاده باشه:

[عکس: o9mwl8nrughzqramxe3.jpg]

این هم نسخه بدون ادیت و فقط استک برای ادیت بهتر که اگر کسی می تونه انجام بده من ممنون میشم نتیجش رو ببینم:

[عکس: 53b0fircwj5e21enou6.jpg]
پاسخ
خب مشکل مشخص شد!!
پردازش شما از همون اول مشکل داشته. WB اصلا خوب تنظیم نشده. در انتخاب WB بیشتر دقت کنید. خیلی رنگ ها گرم شده. معمولا دمای 2600 و tint حدود 30 رنگ طبیعی میده. البته معمولا. باید تغییر بدید این دو گزینه رو و بهترین نتیجه رو انتخاب کنید. نکته ی دیکه این هست که اول تنظیم WB رو در فایل های raw انجام بدید، بعد از فایل های raw خروجی tif بگیرید و بعد فایل های tif رو به depp sky stacker بدید. در آخر هم ادیت اصلی رو رو عکس خروجی نرم افزار (فایل tif خروجی بگیرید) انجام بدید.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
این همه قرمزی برا چیه؟
پاسخ
ممنون جناب only orion؛ من دوباره پردازش رو انجام خواهم داد. البته من استک رو با فتوشاپ انجام می دم، در دیپ اسکای موفق به باز کردن عکس نمی شم یعنی اصلا بلد نیستم در اون کار کنم (شما می دونید چطور باید استک رو در دیپ اسکای استکر انجام بدم؟)
Regulus به خاطر استفاده از دوربین مودیفای شده هست که در اون کانال های قرمز با شدت بیش تری ثبت میشن.
پاسخ
سلام
یک عکس پانوراما از راه شیری گرفتم
لطفا نظرتون رو بگید
دوربین 450D canon
لنز 15mm fisheye canon
8 عکس 30 ثانیه ای
[ATTACH=CONFIG]1604[/ATTACH]

فایل‌های پیوست
.jpg   _MG_5166 Panorama.jpg (اندازه 95.23 KB / تعداد دانلود: 26)
نا برده رنج گنج میسر نمی شود مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

فتوبلاگ من http://milad.aminus3.com

میلاد محقق
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 6 مهمان