عکس های خودم !
خوب شده.ممنون. میشه به روشی عکس بگیرید که نور ستاره ها اینطوری نباشه و فقط قرص ستاره بیافته؟
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
Parastoo نوشته: خوب شده.ممنون. میشه به روشی عکس بگیرید که نور ستاره ها اینطوری نباشه و فقط قرص ستاره بیافته؟
دقیق متوجه نشدم؛ منظورتون پر دار شدن ستاره ها هست یا اینکه بیش از اندازه بزرگ شدن؟ پر دار شدن که در تلسکوپ های نیوتنی به علت نگهدارنده آینه ثانویه وجود داره. اما اینکه بیش از اندازه پر نور شدن، میشه از ماسک کردن استفاده کرد، یا اچ دی آر (گرفتن چند تصویر با نوردهی های متفاوت)، و استفاده از گزینه color range که من در این عکس هم استفاده کردم، اما در ادیت بعدی که روی این عکس می زنم قطعا بیش تر استفاده می کنم.
پاسخ
مهدی ناصری نوشته: حوشه پروین

Lens: Newtonian 8 inch
F/stop: f/4
Focal Length: 800mm
Exposure: 75*60 sec
Mount: SynScan EQ5
Guiding: None
Camera: Canon EOS 50D modified
ISO: 6400
Filter: Orion SkyGlow Imaging Filter

[عکس: s2exyzvoodi9l4xr16x.jpg]

و این هم خوشه ام 45 یا هفت خواهران در ثور. به علت اینکه اتوگایدر نداشتم از ایزو 6400 و تعداد بالایی فریم استفاده کردم، نتیجه خوبی داشت اما احساس می کنم در پردازش خیلی خوب کار نکردم...
خیلی خوبه
استفاده ار تعداد فریم بالا بسیار میتونه موثر باشه. اما استفاده از ایزو 6400 خیلی منطقی نیست. در این حساسیت بالا نویز به شدت افزایش پیدا میکنه و کار ادیت هم سخت میشه. یکی از دوستانم همین سوژه رو با لنز 300 و نوردهی های یک دقیقه عکاسی کرده بودند. جزئیات بسیار بالا بود به حدی که غبار های تاریک اطراف خوشه هم ثبت شده بود. در حالیکه ایزو 1600 بود ولی تعداد فریم ها بالا (140 فریم). اما نکته ی آموزشی که در این قضیه وجود داره اینه که ایزو فقط حساسیت ظاهری دوربین هست! حساسیت واقعی دوربین با واحدی به نام QE اندازه گیری میشه. به عبارت ساده تعداد فوتون های ثبت شده از هر 100 فوتون رسیده. و اون دوستمون از دوربین canon 5D markII استفاده کرده بودن که QE بالایی داره (اگه اشتباه نکنم حدود 30).
پس افزایش بیش از حد ایزو در عکاسی اعماق آسمان کمک خاصی نمیکنه.
اما جدا از این بحث رنگ ها میتونستند بهتر باشند.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
پس ایزو تاثیر نداره؛ البته من از آقای ابوالفتح به راحتی ایزو 5000 رو هم دیدم که استفاده کنن (البته با 5D Mll). این ادیت توسط mohammad_reza انجام شده. فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه؟

[عکس: kc9ygbho5l19j0b44d8g.jpg]
پاسخ
احساس میکنم زیادی کم نور شده و بخش زیادی از سحابی از دست رفته.
پاسخ
اما به نظر من بهتر شده. زمینه تیره تر شده و ستاره ها و سحابی حالا بهتر دیده میشن.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
عکس خیلی زیباییه
نجومبرترینعلم دنیاست ...
پاسخ
به نظر من هم بهتر شده. نورش فکر کنم در حالت مناسب باشه. آقای کامکار ادیت جدید چطوره؟ البته یه ادیت دیگه هم محمدرضا زد که این جا میذارم:

[عکس: idtjt9adpwcutegtwp01.jpg]
پاسخ
قبلی بهتره. نمیدونم باید چیکار کرد که اونجوری که میخوام بشه.شاید فریما باید بیشتر میشده. نمیدونم.
پاسخ
از بین 3تا ادیتی که گذاشتید من ادیت سوم رو ترجیح میدم. البته در این عکس رنگ آبی هنوز هم میتونه بهتر بشه. عکس اول شارپ نیست و رنک خیلی خوبی هم نداره. عکس دوم کنتراستش بیش از حد زیاده و زمینه هم زیاد تاریک شده.
تاریکی گوشه ها رو هم کلا در عکس هاتون برطرف نمیکنید! میشه با acr این مشکل رو حل کرد.
البته یک نکته ی مهم تر کادر بندی عکس هست. جا داشت از سمت چپ کم بشه و به سمت راست اضافه بشه تا سحابی مروپ کامل بیفته.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان