اتوگاید
کسی اطلاعات یا تجربه ای در مورد اتوگاید (auto-guide) داره؟ کسی تا حالا این کار رو کرده؟
پاسخ
من کار کردم ، اگر سوالی دارید در خدمتم
عضو هیئت سرپرستی انجمن نجوم افلاک
http://www.kiarash.aminus3.com

کیارش مشعوفی
پاسخ
سوال اول اینکه چه تجهیزاتی احتیاج دارم
اینجوری که من سرچ کردم به مدار به ترتیب اینجوری نیاز هست:
یه تلسکوپ برای گاید --> یه وبکم (به عنوان چشم مصنوعی) --> کامپیوتر (مشهور ترین نرمافزار توی نت PHD بود) --> اتصال به پایه تلسکوپ که پورت اتوگاید داشته باشه.

تا اینجاش درسته؟
وسایل رو نمیشه کمتر از این کرد؟ اینجوری که من نوشتم عملا به 2 تا دوربین نیاز هست یکی برای اتوگاید یکی هم برای عکاسی
پاسخ
منظورت از اتو گاید همون سیستم گو تو نیست ؟
سیستم گو تو نیاز به وبکم نداره !
پاسخ
" گو تو" برای پیدا کردن یه شی هست اما اتوگاید برای این هست که تلسکوپ برای مدت خیلی طولانی روی شی ثابت بمونه. به خاطر عدم دقت زیاد در چرخ دنده ها و اینکه شاید نتونید 100% پلارایز کنید تلسکوپ رو به هرحال بهترین پایه ها هم نیاز دارن که در مدت عکس برداری هراز گاهی دوباره تنظیم بشن.
قدیما این کار چشمی انجام می شده اما حالا شما می تونید از یه نرم افزار و پایه هایی که پورت اتوگاید دارند استفاده کنید تا از طریق کامپیوتر تلسکوپ همیشه روی اون شی بمونه.
البته جناب doctorpc دقیقتر میدونند و صلاح بدونن توضیح میدن برای همه
پاسخ
یعنی همون قطبی کردن؟
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
نه. قطبی کردن که تکلیفش مشخص هست. کافیه محورتون با محور زمین موازی بشه و ....
اما برای رفع خطا های جزئی این قطبی کردن و همینطور خطاهای اجتناب ناپذیر موتور تلسکوپ میشه اتوگاید کرد. یعنی یه ستاره رو مشخص میکنید و کامپیوتر مدام چک میکنه تا اون ستاره مثلا در مرکز تصویر باقی بمونه. همینکه ستاره در حال حرکت از مرکز باشه. کامپیوتر حرکت تلسکوپ رو دوباره اصلاح میکنه. جالبه که اینجور که من خوندم حتی دقیق ترین پایه ها هم ممکنه نیاز به اصلاح در هر 20 ثانیه داشته باشن
پاسخ
پس فکر می کنم اتو گاید کردن خیلی پیچید و سخته...
پاسخ
Castor va Pollux نوشته: پس فکر می کنم اتو گاید کردن خیلی پیچید و سخته...

منم بلد نیستم اما به نظر چندان پیچیده نمیاد. ولی به هر حال برای آسون شدن احتیاج به پایه هایی داره که ورودی برای پورت اتوگاید داشته باشن تا بشه از طریق کامپیوتر حرکت محور ها رو تغییر داد
پاسخ
eq5 gotoداره؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان