نوستر داموس!
هنوز شهر ما رو ندیدی ! چاله نیستن که ابر چاله هستن که با هر خودرویی بری توش دیگه عمرا نمی تونی ازش فرار کنی !
شعاع شوارتزچیلدش هم فکر کنم 10 متر باشه !
پاسخ
آقای افشارپور اینقدر میگی چه فکرایی به ذهن ملت خطور میکنه برو درباره ی ال اچ سی مقاله ی خوب بخون بعد میبینی یکی از احتمالات که خود دانشمندا گفتن همین لولویی بوده قراره با آقای جعفری زاده یه کارایی بکنه!
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
سیاه چاله کجا بود
سیاه چاله ای در این حد ! که زمین رو بخوره ؟!؟!؟!؟!؟!؟
من که میگم نه
هرگز
پاسخ
به این نکته اشاره میکنم که:
در فرمول شعاع شوارتسشیلد، یکی از پارامترها، جرم سیاه‌چاله است.
پس این شعاع با جذب جرم افزایش پیدا میکنه. (جرم در صورت کسر بوده و رابطه مستقیم دارد.)

[عکس: 1367343b8711a257d90f36e56cdfa773.png]

خوب یادمه در برنامه تلویزیونی قبل از اولین افتتاح LHC که فکر کنم کانال 2 خودمون پخش کرد،این موضوع مطرح شد که برخی از فیزیکدانها نسبت به تشکیل یک سیاه‌ چاله میکروسکوپی و افزایش شعاع اون هنگام برخورد پروتونها هشدار داده بودند. البته برخی دیگر از فیزیکدانها هم اطمینان خاطر دادند که این سیاهچاله میکروسکوپی در صورت تشکیل سریعاً نابود خواهد شد.

فکر نکنم کسی هنوز در مورد ماهیت واقعی سیاهچاله‌ها در آزمایشگاه‌ها توانسته باشه تحقیق کنه.

پس دو احتمال وجود داره:

1- شاید حق با فیزیکدانهایی باشه که گفتند "این سیاهچاله میکروسکوپی در صورت تشکیل سریعاً نابود خواهد شد" و در برخورد اخیر پروتونها در CERN همین اتفاق هم افتاده باشه و موضوع منتفی هست.

2- و اما شایدم در برخورد اخیر پروتونها، انرژی به حد کافی نبوده و یا زاویه برخورد در وضعیت تشکیل سیاهچاله نبوده و شرایط جهت تشکیل این سیاهچاله در 21 دسامبر 2012 رخ بده و مشابه همون انیمیشن که قبلاً گذاشتم رخ داد.

البته من هم که شخصاً مثل بقیه امیدوارم احتمال اول درست باشه، هر چند این کره خاکی با آدمهاش دیگه چنگی به دل نمی‌زنه!

و البته اینم بگم که من به سرنوشت و پیشگویی واقعاً معتقد نیستم. آینده هرگز قابل پیش بینی نیست. چطور میشه این کار رو کرد وقتی ما حتی طبق اصل عدم قطعیت هایزنبرگ نمی‌تونیم موقعیت دقیق موجودی تا این اندازه کوچک یعنی الکترونها رو اطراف هسته پیش بینی کنیم؟ و فقط میتوانیم بگویم چگالی تابع احتمال حضور الکترون مثلاً تا انتهای اربیتال S فقط به 90٪ میرسه. (هرگز نمیتوان 100٪ موقعیت آنرا پیش بینی کرد!)
حالا حسابش رو بکنید برای یک جرم بزرگتر که از تعداد به این زیادی اتم و الکترون تشکیل شده و این عدم قطعیت‌ها در هم ضرب میشوند، تا چه حد سقف تابع احتمال حضور این جرم کاهش پیدا میکند.
پس چطور میشه یک نفر در 500 سال پیش چنین پیشگویی کرده باشه؟

نمیدونم؟!؟، واقعاً مشخص نیست. و شاید همه شیرینی زندگی به همینه که آینده هرگز قابل پیش بینی نیست.

شایدم قابل پیش بینی باشه؟!؟،

چون نمیشه در مورد هیچ چیز حتی اینکه " آینده هرگز قابل پیش بینی نیست" طبق همون اصل عدم قطعیت هایزنبرگ با قطعیت 100٪ صحبت کرد!

اینجاست که نیلز بوهر فیزیکدان دانمارکی و یکی از بنیانگذارن نظریه کوانتوم گفته است: "هرکس بگوید کوانتوم رو فهمیدم معلوم است که نفهمیده!"

و من میگم: "زندگی از نسبیتی عجیب رنج می‌برد."

بهرحال ما به زندگی ادامه می‌دهیم. همان زندگی که سراسر نسبی‌ست و شاید همین نسبی بودن همه مفهوم زندگی‌ست.

ممنون/.
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
من می گم اگه ما بخوایم یه سری پیشنهاد برای نابودی زمین توی 2012 بدیم فکرمون این قدر خلاق هست که صد ها احتمال رو ردیف می کنه
دیگه سیاه چاله میکروسکوپی که سهله

راستی اگه این سیا چاله بوجود بیاد ! چه مقدار جرم نیاز داره ؟
یعنی با اون شعاع خیلی کمش چی رو می خواد بخوره تا بزرگتر بشه ؟؟
ولی من فکر نمی کنم اون سیاه چاله بتونه بزرگ بشه چون غربی ها هیچ وقت دستی دستی خودشون رو به فنا نمی دن !!
فوقش هم خبری شد من سوار یه دونه سفیر 2 میشم میرم فضا !
پاسخ
ما به همت دولت نهم فضايي شديم هممون سوار يه ماهواره ي اميد ميشيم فرار مي كنيم :lol:
پاسخ
telescope نوشته: ما به همت دولت نهم فضايي شديم هممون سوار يه ماهواره ي اميد ميشيم فرار مي كنيم :lol:
اون واسه 1000 سال دیگشت نه واسه 2 سال دیگه
در مسابقه خواب برتر در وبلاگ زیر شرکت کنید و جایزه نجومی بگیرید:
http://www.rasadroya.blogfa.com
پاسخ
نترس جلوش یه اتاقک با حلبی می سازم و می شینم توش واسه اکسیژن هم یه درخت می برم و واسه غذا هم ماهی فضایی صید می کنم :lol:
پاسخ
بچه ها هممون جوان ناکام از دنیا رفتیم... Big Grin
آقای جعفری زاده میگم مثله این که باید یه توره خارجی برای اعضا بزاریم... Big Grin
پاسخ
ای به روی چشم....
پروازه فوق العاده با ماهواره امید به همراه صندلی درجه یک در بخش حلبی آباد، به همراه تمامی امکانات، صندلی های پشت به صورت دونفره و قابلیت باز شدن برای استراحت. در بین راه در دو ایستگاه بین راهی توقف خواهیم داشت. مدار 450 کیلومتری سری به هابل خواهیم زد و پس از صرف ناهار در رستوران هابل به سوی ایستگاه بین المللی خواهیم رفت و نماز و شام را در آنجا خواهیم بود. بیابید قبله را!!!!!!!!!!! سپس به سوی ایستگاه فضایی ایران با نام فتح الشمس خواهیم رفت و اقامتی برای همیشه در آنجا خواهیم داشت

آخ جون بزن بریم به سرعت ....................
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان