گذر زهره در 2012
هنوز 17 روز فرصت داری. خودت یه اتاق تاریک درست کن که هرچقدر دلت خواست بتونی خورشیدو رصد کنی.
اتاق تاریک یه وسیلست. روش ساختشم اگه خواستی بهت میگم.
پاسخ
اره اگو میشه بگو....!!:confused::confused:Confusedhock:WinkRolleyes
پاسخ
یه جعبه چوبی یا یه کارتون مقوایی ور میداری یه سوراخ کوچیک به قطر چند میلیمتر روش بوجود میاری. وقتی رو به نور بگیریش جسمو وارونه روی طرف مقابل نمایش میده.
اینم عکسش:
[عکس: suneclipse1.jpg]
اینم یه مدل پیشرفته ترش که عدسی داره.
[عکس: imagesCAT80CBX.jpg]
بهتره از این درست کنی که مثل این بنده خدا کلتو تو کارتون نکنی. نمی خواد با عدسی درست کنی فقط کافیه یه اینه اضافه کنی تا تصویر تشکیل شده روی پرده رو به بیرون جعبه بازتاب کنه.
پاسخ
عدسی از کجا جور کنم؟(اگه بخوام با عدسی درست کنم)
پاسخ
عدسیو بی خیال شو. دنگو فنگ داره. اگه خوب درست نکنی ممکنه جعبتو بسوزونه.
پاسخ
خوبه درست شدش رو دارم قبل از عید برای درس علومم (بخاطر تصویر حقیقی) درست کردم
پاسخ
باید سوراخش کوچیک باشه ها. وگرنه برای خورشید جواب نمیده.
پاسخ
فک کنم با این تلکسکوپای شکستی کوچیک و یه مقوا میشه خورشیدو دید. روششو میشه بگید؟من از این شکستی 50 میلیمتریا(از این اسباب بازیا) دارم. فک کنم اینجا بدرد بخوره!!!!
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
Sky_Watcher نوشته: فک کنم با این تلکسکوپای شکستی کوچیک و یه مقوا میشه خورشیدو دید. روششو میشه بگید؟من از این شکستی 50 میلیمتریا(از این اسباب بازیا) دارم. فک کنم اینجا بدرد بخوره!!!!
کافیه فقط پشت چشمی سایه ایجاد کنید، تلسکوپ رو به سمت خورشید ببرید و یک تکه کاغذ رو در امتداد چشمی قرار بدید تا تصویر خورشید روش بیفته. با رینگ فوکوس هم میتونید فوکوس کنید.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
NASA - Web Chat: Watch the Venus Transit Live!

اینم از ناسا. هنگام گذر زهره علاوه بر اینکه در این صفحه میتونین این پدیده رو مشاهده می کنین , سوالاتون رو در این زمینه میتونین به طور آنلاین از دانشمندها بپرسین! یعنی میتونین باهاشون chat کنین. فقط متاسفانه برای دیدن ویدیو زنده گذر , باید فیلتر شکن داشته باشین:-x 2 ماه پیش ناسا یه webchat درمورد مشتری و مریخ و زهره داشت. زمانش به وقت ما 3 و نیم صبح بود! تازه فرداشم مدرسه داشتم. با کلی ذوق و شوق پاشدم رفتم تو سایتش. VPN ام تموم شده بود و تا ساعت 5 صبح دنبال دانلود کردن فیلتر شکن بودم که آخرشم نشد! فقط تونستم از قسمت chat استفاده کنم.
[COLOR="#0066ff"]
The truth is that the best ideas sound crazy at first. And then there comes a time when we can't imagine a world without them
[/COLOR]

[COLOR="#00cc00"]The 100 Year Starship organization
[/COLOR]
پاسخ