وبلاگ نقد آسمانی
با سلام خدمت تمامی منجمان ایران زمین
وبلاگی را با هدف نقد شرایط و اوضاع حاکم بر جامعه ی نجوم ایران تشکیل داده ام.
اولین نقد نوشته شده است.
خواهش می کنم سر بزنید.
ممنونم
www.astronaghd.blogfa.com
پاسخ
درود بر شما
تا زمانی که نام و فامیل خود را نگویید کاری از پش نمی برید دوست من. این کار شما نقد نیست تخریب است.
اگر صادقانه و مانند مرد جلو می آیید. من در خدمت نقد شما هستم

ضمناً دوست عزیز من، وب سایت تصویر روز ستاره مشکلاتی دارد که به مرور حل می شود.

با تشکر از انتقاد شما
خدا نگهدار
پاسخ
من این کار شما رو تائید نمیکنم به نظرم این نظر شخصی شماست و درست نیست که به صورت عمومی پخش بشه .در ضمن از نظر من از مخاطبان این سایت در این شرایطی که شما گفتین کاسته نمیشه .
I Watch How The Moon Sits In The Sky On The Dark Night Shining Wich The Light From The Sun
The Sun Doesn't Give Light To The Moon
Assuming The Moon's Going To
Owe It One
پاسخ
خيلي بچه گانه و خنده داره
پاسخ
با اجازه بنده هم نظري رو همين‌جا بدم و نقدي بر نقد بنويسم:

(1)‌ نقد آسماني بايد از موارد يا اصطلاحاً سوژه‌هاي قديمي‌تر شروع مي‌كرد. راحت‌ترين سوژه و نوترين اونها انتخاب شده. نقد اصولي بسيار كمك مي‌كنه اتفاقاً به اين وبلاگ عكاسي كه وجودش بسيار هم مهمه.

(2) اگر عكاسان نجومي كه ظاهراً كم هم نيستند لطفي كنند و به وبلاگ خودشون عكسي بفرستند به غرور ايشان، وبسايتها يا وبلاگهاي شخصي‌ايشان- منافع ايشن هيچ ضرري وارد نمي‌كند. همت پيگيري و آماده سازي با خسرو جعفري‌زاده و دوستانشان بوده، ايشان در واقع بايد شكوه اي كنند از دوستان نجومي و كم توجهي و كم لطفي‌شان. در مورد عكسهاي دوستاني كه نام‌برديد گاهي دوستان ما به دليل مشغله يادشان نمي‌ماند كجا و كي چه چيزي ارائه دادند در مورد دوست گرامي بابك امين تفرشي به شخصه مي‌دانم كه اين‌طور است. اگر واقعاً لازم باشد ايشان خودشان بايد با مسئول سايت صحبت كنند و يا جايي مطلبي بنويسند. گفتمان شخصي شما مدركي محسوب نمي‌شود. شما هم دليلي ارائه نداديد. نوشته‌اي چيزي كه نشان دهد ايشان واقعاً مطلع نيستند.
(3) من هم با دوست گرامي كه سوژ‌هايي چون آسمان پارسي-مجله‌ي نجوم- مجله‌ي آسمان و اينها را مثال زدند موافقم و شما بايد در اين زمينه مطلب بنويسيد و در نوشتن نقد نكاتي را رعايت كنيد نقد حرفه‌اي ملزوماتي دارد كه يكي از آنها تسلط شما به موضوع و يا نگاه مخاطب و نقد اول شخص از يك سوژه باشد.

(4) من البته نام شما را مثل خودتان الزامي نمي‌بينم ولي نام مستعاري لااقل انتخاب كنيد كه مشخص باشد و دوستان اگر جوابيه‌اي داشتند به نام وبلاگ شما و يا شخص شما بفرستند.
ولي يك نكته را بايد عرض كنم. گاهي همين نقدها مسائل حقوقي را پيش مي‌آورد و شما بايد منتظر عكس‌العملها و نامه‌هايي باشيد بنابراين در نهايت نام شما بايد حالت حقوقي هم داشته باشد چون شما در مجله‌ي خاصي نمي‌نويسيد در اين مورد و سوژه‌هاي شما بايد حق عكس‌العمل دوجانبه داشته باشند. يك وبلاگ ناشناس با نامي ناشناس بدون هيچ مشخصه‌ي حقوقي مشكلاتي را بوجود مي‌اورد و بعد از مدتي به نقدهاي شما هم ممكن از بي‌توجهي شود كه مسلم خواست شما و شايد بسياري كه نقد را لازمه‌ي پيشرفت در نجوم مي‌دانند نيست.

در انتها از دوستاني كه عكاسي مي‌كنند در هر رده‌اي بايد دعوت كنم عكسهاي خودشان را براي عكس روز بفرستند. چاره‌اي نيست براي بروز رساني جز عكسهايي كه لااقل آماده هستند و در سايت قرار دهند. حتي اگر مجبور باشند عكسهاي خودشان را قرار دهند.
در اينجا نقد شما با تناقضي مواجه مي‌شود.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool. Richard Feynman
پاسخ
0611 نوشته: خيلي بچه گانه و خنده داره
ممنونم
newsha h نوشته: من این کار شما رو تائید نمیکنم به نظرم این نظر شخصی شماست و درست نیست که به صورت عمومی پخش بشه .در ضمن از نظر من از مخاطبان این سایت در این شرایطی که شما گفتین کاسته نمیشه .
هرکس می تونه در فضای سایبری اینترنت عقاید خودش رو منتشر کنه و این در حالیه که من نقد هایی رو که خواهم نوشت با پرس و جو و تاثیر نظر مستقیم دیگر منجمان خواهد بود.

در مورد کاربر گرامی owl
بسیار ممنونم که من رو در این راه راهنمایی کردید و اشکالاتم رو گفتید.
در مورد اینکه گفتمان شخصی من مدرکی محسوب نمی شود کاملا حق با شماست و این رو به حساب تجربه ی اول من بگذارید.
در مورد اینکه می بایست با سوژه های قدیمی تر شروع می کردم ، من با این مورد موافق نیستم. اصلاح سوژه های قدیمی با نقد کاری مشکل و نا شدنی است اما وبسایتی چون عکس روز نجومی ایران چون در ابتدای فعالیت خود است ، مانند نهالی که هنوز رشد نکرده است ، انعطاف پذیر و قابل اصلاح است و چه بهتر که اشکالات آن در ابتدای امر بر طرف شود.

ای کاش همه ی دوستان مانند شما به وبلاگ نگاه می کردند و حالتی خصمانه نسبت به نوشتار بنده نمی گرفتند.
به امید روزی که فرهنگ نقد در ایران نهادینه شود.
با تشکر از همگی
پاسخ
كارتون خيلي جالبه...
اول از تصوير روز ستاره شناسي ايران انتقاد مي كنيد و ميايد در سايتي كه آقاي جعفري زاده مديريتش رو بر عهده دارند اين خبر رو ميديد...
خيلي جالبه... :?:
پاسخ
سلام.
وبتونو خوندم و نظراتی که گفته شده و بررسی کردم . حتماً میدونید که شما در قبال مطالبی که میدین مسئولید و از اون مهمتر اینکه اون مطالب در مورد شخص یا اشخاصی باشه.
همه ما میدونیم که چه تلاشهایی برای طراحی سایت و به روز نگه داشته شدنش انجام میشه.آقای جعفری زاده این سایت رو مدیریت میکنن و اونقدر که شما فکر میکنید دست تنها هم نیستن. در ضمن این گفته شما که ""با پرس و جو هایی که کردم فهمیدم که عکس ها توسط آقای جعفری زاده و تنها با نظر و سلیقه ی ایشان انتخاب می شوند."" به نظر شما اگه آقای جعفری زاده به تنهایی سایت رو آپ میکنن بهتر نبود از اسم کسی استفاده نکنن و تنها اسم خودشون باشه؟
جای دیگه گفتین:"بیشتر عکاسان از این موضوع بسیار ناراحت بودند و ادعا می کردند که گرچه آقای جعفری زاده در نجوم ایران سهم به سزایی دارند اما در عکاسی نجومی ، عکاسی معمولی به حساب می آیند و شاید صلاحیت انتخاب عکس را به تنهایی برای این سایت نداشته باشند"
مطمئن هستم این حرف یا گفته نشده یا کسانی گفتند که از اساس با آقای جعفری زاده و کارهاشون (از مطرح بودن در بین ستاره شناسان ایرانی تا فروشگاه ایران اپتیک)مشکل داشته و دارند و متاسفانه نمیتونن ببینند کسی در جای دیگه ای به جز مرکز فعاله.
برخی کارهای ایشون ایده ی خودشون هست و معمولا هم طرح هایی هستند نو و تازه. و در کشور ما با کارهای جدید مخالف هستند
باید بهتون بگم دوست عزیز شما اولین نفری نیستید که کمر بستین برای زیر سوال بردن فعالیت ها و تلاشهای ایشون.
وب شما هم ایده ی جالبی هستانتقاد کنید اما سازنده و طوری که شخصیت کسی زیر سوال نره.
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
دوست عزیز آقای جعفری زاده گاهی الطافی در حق ما کردند که شاید من هیچ وقت در حق کسی نمی کردم .
من هم نقدی بر گفتار شما می نویسم تا بدانید نقد هم اصولی دارد
اگر می خواهید موضوعی را نقادی کنید بهترین سوژه را انتخاب کنید ( سوژه ای که بیشترین نیاز را دارد )
اگر نیت خیر دارید و می خواهید مشکلات رفع شود ابتدا محترمانه درخواست کنید نه نقدی تند
در هر صورت بهتر است بیشتر فکر کنید
پاسخ
وبلاگ بروز شد.
لطفا سر بزنید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان