نقد وبلاگ نقد آسمانی
امروز بعد از مطالعه کامنت های وبلاگ نقد آسمانی به این نتیجه رسیدم بهتره که یه سوژه جدید برای نقد این وبلاگ ایجاد کنم
اول از همه باید بگم این سوژه به منظور مقابله با وبلاگ نقد آسمانی نیست ، بلکه در جهت رفع مشکلات اون وبلاگ هست

یه راست میرم سر اصل مطلب و نقاط ضعف و قوت رو اشاره می کنم :

نقاط قوت :
1- ایجاد فضایی جهت بررسی مشکلات جامعه نجومی
2- تبادل نظر با دیگر منجمین جهت رسیدن به نتیجه ای مشترک

نقاط ضعف :
1- ناشناس بودن نویسنده که به نظر من بی معنی است و اگر معنی هم داشته باشه نوعی نیت پلید پشتش دیده میشه !
2- انتقاد از فردی زحمتکش در جامعه نجومی که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند آن هم در ابتدای کار !
3- نادیده گرفتن حرمت اشخاص و رعایت احترام در قبال خسرو جعفری زاده
4- نوعی خصومت شخصی در گفتار منتقد دیده می شود که مشکوک است
5- بستن محیط کامنت
6- پنهانی بودن نتیجه نظر سنجی
7- عدم اثبات اتهام ها متوالی به اشخاص نظر دهنده
8- عدم برنامه ریزی جهت نقادی
9- عدم دانایی از اصول نقادی
10 - با توجه به این که موضوع تخصصی هست ، میزان تخصص نقاد باید بررسی شود تا نقد علمی بهتر باشد

هم اکنون شما می توانید نقاط قوت و ضعف این وبلاگ را اعلام کنید .
پاسخ
سلام
به نظر من نویسنده وبلاگ به خودش وراهی که در پیش گرفته ایمان نداره و یا نیت دیگه ای از اینکارش داره وگرنه باید خودشو معرفی میکرد.و اگه نقدشون منصفانه بود مطمئنا این همه به اسمشون اهمیت داده نمیشد و خود نقد برای همه مهم بود نه نقاد
پاسخ
چه عنوان جالبی:

"نقد وبلاگ نقد آسمانی"

نقد اندر نقد. :wink:
[SIZE=1][SIZE=1]...And, it was man's job to understand how it worked[/SIZE][/SIZE]
پاسخ
من بر عکس شما خیلی اسرار ندارم نقاد اسم خودش رو بگه.
به نظرم نقد اولش ضعیف بود اما فکر می کنم نقد بعدی جالب باشه.
با این که خودم یکی از مخالفان این بلاگ بودم امااین که مدیر وبلاگ با وجود این همه مخالفت کار خودش رو ادامه داده و مصمم و متعهد پیش میره خیلی من رو خوشحال کرد.براش ارزوی موفقیت می کنم و سعی می کنم من هم در بعضی نقدها(نه نقدبزرگان ستاره شناسی بلکه موضوعاتی مثل سال جهانی نجوم)کمکش کنم.
به نظرم باید ای میل یا راه ارتباطی مردم به خودش رو باز کنه تا ما پیشنهاداتمون رو بگیم یا نقدامون رو از موضوعات مختلف برای کمک به ایشون.
به خاطر این که کامنت ها بسته شده این رو اینجا می گم امیدوارمsky loverبخونه:
من در یکی از کامنت ها با ایشون بد صحبت کردم.لطفا به دل نگیرید،معذرت می خوام
قلمروی حکومت من در اسمان است "بتهوون"
پاسخ
به نظر من موضوع بحث بعدی (نه نقد) ماراتن مسیه ی جنوب غرب باشه.در صورتی که همه فکر می کردند ماراتن مسیه ای امسال نیست تعدادی از بهترین منجمان آماتور ایرانی تصمیم گرفتند در فرصتی حدود 20 روزه این رقابت رو برگزار کنند.واقعا کار سختی بود.شاید ماراتن های قبلی فقط یک ماه فرصت ثبت نام داشت.به هر حال این ماراتن به دلیل بدی آب و هوا به هم خورد.در صورتی که تمام کار ها انجام شده بود.راستش رو بخواین من خیلی ناراحتم که این اتفاق افتاد و می خواستم رو این بحث کنیم که چرا این قدر سریع و غیر قابل انتظار کارها شکل می گیرند . خیلی سریع تر و غیر قابل انتظار تر از هم می خورند.
منتظر نظرات دیگر افراد هستیم.
گل نیلوفر در مرداب می روید تا همه بدانند در سختی ها باید زیبایی آفرید!
http://astrophoto.aminus3.com
پاسخ
درود بر شما

در مورد رقابت مسیه جنوب غرب ایران :

1- این رقابت از 4 ماه پیش برنامه ریزی آن انجام شد.
2- ابری بودن آسمان ایران به دلیل وضعیت جوی جدید که داریم تا 4 روز قبل از رقابت امکان پذیر نبود و ضمناً این موضوع در اطلاعیه‌ها کفته شده بود.
3- این رقابت هیچ ربطی به رقابت مسیه سراسری ایران ندارد.
4- اگر می توانید شما نیز به جای من و دوستان این رقابت را مدیریت کنید و پاسخگوی 320 نفر قبت نام کننده در آن باشید.
5- این کار آنقدرهم که فکر می کنید سریع نبود دوست عزیز و برای آن بسیار برنامه ریزی شده که در جدیدترین اطلاعیه می توانید آن را بخوایند.
اگر قانع نشدید ادامه دهید تا پاسخ بدهم
پاسخ
خود ما توی آبادان 7 ماه است که میخواهیم گشت رصدی بیرون شهر ( 30 کیلومتر فاصله ) بذاریم ولی هر دفعه یه مشکل پیش میاد
حالا برگزاری یه رقابت به اون بزرگی و اون امکانات حتما مشکلات خاص خودش رو داره
وضعیت آب و هوا هم که اصلا دست من و شما نیست
پاسخ
مخصوصا در اون منطقه كه هوا خيلي متغيره
تا مرهم زخم کهنه ما نمک است
هر سو که نگاه می*کنم قاصدک است
من ماندم و یک درد به نام*ِ پرواز
این درد میان مَردها مشترک است
پاسخ
نویسنده وبلاگ در خواب بسر می برد !!
پاسخ
به نظر منم باید اسم اصلی بچه ها گفته بشه و اینکه توی چه شهری هستن.تالار گفتگوی عالیه چون منجمان با اینکه حتی همدیگرو ندیدن ولی از فعالیت شهر های دیگه و از اطلاعات بقیه بهره مند میشن.شاید توی شهری گروه نجوم آنچنانی نباشه که در مورد موضوعاتی بحث کنن ولی اینجا این امکان رو داره در هر صورت من که نقطه ضعف چشمگیری نمی بینم.
راستی اینکه ماراتن افتاد عقب به نظر من خیلی خوب شد آخه ما بیچاره هم مدرسه داریم.
دم همه اونایی گرم که با این تالار همکاری می کنن.
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سال ها به اجبار خواهیم خفت.
پاسخ