نظریه جدیدی در رابطه با چگونگی شکل گیری منظومه شمسی دارم
درسته امیدوارم این پتانسیل روداشته باشن چون این موضوع پذیرشش یکم سخته حتی اگه با چشم خودشونم ببینن بازم باورش سخته .به هر حال هفته ایندهمشخص میشه.
پاسخ
اتفاقا من برعکس Parnia Shokri فکر می کنم خوبه که از مراجع کوچیکتر شروع کنید چون می تونید نوع بیان مطلبتونو کم کم بهبود بدید.
باز هم براتون ارزوی موفقیت می کنم.
پاسخ
[COLOR="#0000FF"]خلاصه ای از کل کلام ....
شما اینجور فرمودید که یک شکل خاص از پیدایش و شکل گیری منظومه شمسی جلوی چشمتون ظاهر شد و نظریات شما موازی با نظریات کپلره و میتونه نظریات اونو کامل تر کنه .به گفته خودتون در زمینه نجوم اطلاعات زیادی ندارید و دانشجوی ترم آخر رشته مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی هستید که امیدوارم از اونجایی که یک سال از نوشتن این قضیه میگذره فارغ التحصیل شده باشید ...تحقیقاتتون در زمینه تولید کار بوسیله صرف انرژی کمتر بوده که متاسفانه نروژیها پیش دستی کردن و زودتر از شما به بهره برداری و ثبت موضوع رسیدن .( شما که قبلا هم چوب این تعلل ها رو خوردید پس زودتر تصمیم بگیرید و موضوع رو بیشتر از این راکد نگه ندارید )...شما در ادامه صحبتهاتون فرمودید که مسئله اینقدر براتون حیاتیه که یک نمونه آزمایشگاهی نیز درست کردید که خدا رو شکر جواب هم داده ...و درحال ساخت نمونه بزرگتری هستید ....طبق فرمایشات شما آفرینش و تمام هستی از بدو خلقت تا پایانش در قرآن توضیح داده شده که فقط باید تفسیر عمیقتری از آن نمود تابه بقین های پیدایش هستی و منظومه شمسی و مکان تولد یک ستاره پی برد...و بنا به گفته های شما خداوند قبل از همه کاشفین در این راه ، خلقت را بوجود آورد..و قصد شما این است که تمام مسائل پیدایش خلقت رو بصورت علمی بیان کنید....ظاهرا در حال بازکردن یک مسئله کلی (پیدایش هستی یا منظومه شمسی ) با کلی ریزمطلب هستید که در گوشه ای بطور اجمالی از آنها نام بردید ...
هدف یادآوری مطالب گذشته و یه جمع بندی کلی بود....
ولی ممکنه یه سوالاتی هم برای عزیزانی که تازه مطلب رو میخونن پیش بیاد....شما با استفاده از پدیده اسمزی به فکر ساختن دستگاهی افتادید که بتونه توسط انرژی کمتر کار بیشتری رو تولید کنه و وقتی دیگران این کارو انجام دادن شما به موازات همین موضوع به دنبال چاره اندیشی جدیدی افتادید که این کار شما رو به کائنات و دنیای خلقت و منظومه شمسی کشاند....( یعنی همون سیب درخت نیوتن ).
اینکه شما بطور کامل به نجوم و مسائل آن واقف نیستید به نظر من زیاد مهم نیست چون خود نجوم متشکل از بخشهای زیادیه که هر کس ممکنه گوشه ای از آنرا فرا بگیره ...
اگه طولانی شد پوزش ...هدف این بود که با یک نظر کلی باافکار و نظریه های شما و کار بزرگی که در پیش رو دارید آشنا شد...و به قول ذکر شده حتی اگه شما خدای ناکرده موفق به انجام و ثبت موضوع هم نشید کارتان قابل ستایش و تقدیره از خالق هستی آرزوی موفقیت را برای شما داریم...
[/COLOR]
پاسخ
Regulus نوشته: اتفاقا من برعکس Parnia Shokri فکر می کنم خوبه که از مراجع کوچیکتر شروع کنید چون می تونید نوع بیان مطلبتونو کم کم بهبود بدید.
باز هم براتون ارزوی موفقیت می کنم.

خب بهبود در بیان مطلب جنبه مثبت این کاره.ولی از یه طرف مطرح کردن طرح و نظریه در چندین مرجع کوچیک,شاید برای امنیت طرح خطرناک باشه.
[COLOR="#0066ff"]
The truth is that the best ideas sound crazy at first. And then there comes a time when we can't imagine a world without them
[/COLOR]

[COLOR="#00cc00"]The 100 Year Starship organization
[/COLOR]
پاسخ
سلام به همه دوستان خسته نباشید

آقای صولتی به نظر من بیشتر از اینکه در فکر امنیت موضوع باشید به فکر خود مسئله باشید ... اگه نظریات شما قرص و محکم باشن برای اثباتشون حتما به خود شما نیاز میشه و هر کس با فهمیدن کلامی از نظریات شما نمیتونه نقش شما رو که بوجود اوردنده مسئله هستید رو بازی کنه ....از مارس بخاطر خلاصه کردن موضوع ممنونیم ...
پاسخ
نه همیشه هم اینجور نیست به نظر من آقای صولتی بهتره به مسائل امنیتی همونطور که دوستان عزیز هم اشاره کردن کاملا و به طور جدی توجه کنن .
پاسخ
با تشکراز دوستان که همه مطالبی رو که از یک سال پیش تا کنون نوشتم به دقت مطالعه کرده اند
درسته من منجم یا ستاره شناس نیستم ولی بر اساس تحقیقات ومطالعاتی که انجام داده ام به نتیجه ای رسیده ام که از ابتدا به دنبال ان نبوده ام اصلا خاصیت تحقیق علمی همینه که هرچه بیشتر تحقیق میکنی سوالات بیشتری پیش میاد و بعضا به نتیجه ا ی که از ابتدا به دنبال ان نبوده ایم
به هر حال خدایی ناکرده قصد خود نمایی نداشته و ندارم همونطور که گفتم پس ازمایشات مکرر دیگه برام مسجل شده که قوانین فیزیک خصوصا گرانش نیوتون دارای اشکال اساسی است که نیازبه بحث کلامی نداره با انجام ازمایش صحیح صحت این مطلب قابل بررسی است . منم آماده انجام ازمایش هستم فقط به شرطی که حق ناشر این موضوع حفظ بشه.
میدونم که زیر سوال بردن قوانین نیوتن حتی به زبان اوردنش هم خیلی سخته و پذیرفتنش دیگه مشکلتر ولی دوستان اطمینان میدم که همه دقت و ظرافت های یک تحقیق و ازمایش رو در نظر گرفته ام اگر ذره ای شک و دودلی داشتم اصلا چنین ادعایی نمیکردم. به هر حال حالا فقط مونده نحوه مطرح کردن موضوع که امیدوارم خداوند باز هم کمک کنه .
پاسخ
mars نوشته: ....شما با استفاده از پدیده اسمزی به فکر ساختن دستگاهی افتادید که بتونه توسط انرژی کمتر کار بیشتری رو تولید کنه و وقتی دیگران این کارو انجام دادن شما به موازات همین موضوع به دنبال چاره اندیشی جدیدی افتادید که این کار شما رو به کائنات و دنیای خلقت و منظومه شمسی کشاند....
ببخشید شاید به موضوع ربط نداشته باشه اما مگنت هم اینکارو می کنه. با ایجاد میدان میشه انرژی بی پایان داشت. البته به یک انرژی بسیار اندک دیگه هم که با خروجیش اصلا قابل مقایسه نیست نیازه. کانسپت هایی هم ازش پیاده سازی شده (موتور مغناطیسی) اما هنوز نهایی نشده. پس فکر نکنم نیاز باشه در کائنات به دنبال همچین نیرویی باشیم چون در اطرافمون هست :d
پاسخ
دوست گرامی کلا ازبحث اسمز و مسائل دیگه بیاید بیرون چون از اصل قضیه دور میشین .
پاسخ
perspolis11 توجه کنید که همیشه ممکنه یه جنبه ای از کارو بخاطر اینکه تمرکزتون روی قسمتای دیگه کاره و اصلا حواستون بهش نیست فراموش کنید و وقتی جلوی یه سری ادم دیگه بیانش می کنید, دقیقا دست میزارن روی همون نقطه و ...
من توصیه می کنم با یه دوست امین که دسترسی فیزیکی بهش دارین در این مورد صحبت کنید و ازمایشتونو بهش نشون بدید. اصلا مهم نیست طرف چیزی از فیزیک می دونه یا نه (البته اگه بدونه سوالای دری وری نمی پرسه و وقتتونو کمتر میگیره). احتمالا یکی از سوالات اون جوابش نکته فراموش شدس. همیشه اینجور بحثا مشکلاتو معلوم می کنن. البته با یه نفر نه بیشتر. نه بخاطر امنیت. من احساس می کنم با یه نفر راحت تر میشه کار کرد.
نگران امنیت کار نباشید. احتمالا طرف مقابل یا ارزش کارتونو می دونه و مشکلی بوجود نمیاره, یا ارزش کارتونو نمی دونه و بازم مشکلی بوجود نمیاره.
پاسخ