نظریه جدیدی در رابطه با چگونگی شکل گیری منظومه شمسی دارم
regulus عزیزامروز رفتم دانشگاه شهید چمران تابا رئیس دانشگاه صحبت کنم و از ایشون بخوام که من ازمایشم رو در حضور اساتید مربوطه انجام بدم به هر حال اگر حق با من بود که نتیجشو بهتر میدونید و اگر هم اشتباه اونها چیزی ازدست نمیدن . متاسفانه نتونستم با ایشون صحبت کنم چون همش در گیر جلسه و کارهای روزمره بودن. لذا رفتم سراغ رئیش بخش فیزیک دانشکده علوم .ازشون خواستم پنج دقیقه از وقت گرانبها شون بهم بدن گفتن که بایدبرن جلسه ازون دکتری و اصلا وقت ندارند حتی به ایشون اهمیت موضوع رو هم یاد اور شدم اما فایدهای نداشت در هر صورت قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری. مسائل بزرگ ومهم رو باید با اهلش صحبت کرد. به نظرم دانشگاه ما مصرف کننده علم هستن تاتولید کننده علم.
پاسخ
بله. کاملا درسته.
این بخاطر اینه که تولید علم توسط افراد خلاق صورت می گیره. نه رتبه های زیر 100 که مطالب بیشتری رو حفظ کردن و می تونن تو مدت کم کنکور جواب های بیشتری رو بخاطر بیارن. و نه المپیادی هایی که بجای داشتن ذهن خلاق, ساعت ها کتاب های المپیاد می خونن و در المپیاد هم فقط از فرمول های حفظ کرده و سرعت عمل استفاده میکنن درست مثل کامپیوتر. هیچ وقت یه کامپیوتر (حداقل امروزی) نمی تونه نظریه جدیدی بده و فقط محاسبات انجام میده.
هر وقت این افراد (البته همیشه گفتم و میگم هیچ چیز مطلق نیست و اینجا هم استثناء وجود داره) تونستن سوالی رو که شناخت قبلی نسبت بهش ندارن جواب بدن میشه بهشون گفت نخبه و استعداد درخشانو هرچی که دلشون می خواد بگن. الان فقط بهشون میشه گفت [SIZE=3]خر خون
[SIZE=2]. ولا غیر و این بهترین کلمست که نیاکان ما هم از همین واژه استفاده می کردن.
افرادی مثل شما که به اصل قضیه توجه می کنن کمن و برای همینه که هر روز یه کشف جدید انجام نمیشه.
تو ایران فقط به مدرکت کار دارن و هیچکس به نبوغت اهمیت نمیده. برای همینه که مدرک خرید و فروش میشه, چون همه دنبال مدرکن. و پول آفت همیشگی دنیای انسان ها که باعث همه این مشکلاته. البته نه. باعث همه این مشکلات عقل کمه. فوکوس روی نوک دماغ و ندیدن مسائل عمیق تر.
من که خسته شدم انقدر این حرفا رو گفتم و فقط خنده تمسخر یا نگرانی برای امرار معاش ایندم دیدم. کاش دماغ همه درازتر بود تا نوکش جای دورتری بیفته.
[/SIZE][/SIZE]
:???:
پاسخ
با استاد عصاره صحبت کردین؟؟
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
اتفاقا یه نگاه به اتاق اقای عصاره انداختم که تشریف نداشت. یادمه چند ماه پیش که رفته بودم تا با دکتر عصاره صحبت کنم اینقدر منتظرش موندم که حراست دانشگاه امد سراغم وگفت اینجا چکار میکنی. هرچند اون موقع هنوز به نتیجه قطعی امروز نرسیده بودم.
پاسخ
[COLOR="#0000FF"]آقای صولتی این موضوع قشنگی نیست که شما بعد ازگذشت یک سال از این ماجرا هنوز در جستجوی راهی برای چگونگی عنوان نمودن فرضیه هاتون هستید . شاید بهتره مسئله بطور اساسی تری مورد بررسی و اقدام قرار بگیره. من فکر میکنم اگه درسهای هماهنگی با فرضیه هاتون داشتید منظورم اینه که اگر نظریات شما تا حدی با درسهای دانشگاهیتون هماهنگ بود بهتر بود سرکلاس موضوع را با اساتید مربوطه بطور خیلی سربسته در میان میگذاشتید شاید آنها راهی را پیدا میکردند***اینجور نشستن و گله و شکایت کردن از جامعه پر از اشکال خودمون نه تنها کمکی به شما نمیکنه بلکه ممکنه شما را از ادامه دادن راهتون منصرف کنه .
به نظر من همه دوستانی که با این قبیل مسائل آشنایی دارن سعی کنن راههایی رو پیشنهاد بدن که هم اجرای آن از عهده آقای صولتی خارج نباشه و هم بی جهت
ایشان را از ادامه مسئله خسته نکرده باشیم . ( بدون گله و شکایت از جامعه که همگی به کلیات و جزئیات آن واقفیم گفتن درد کاری نداره بدنبال راه حل باشیم ).
[/COLOR]
پاسخ
صحبت کردن با ریاست دانشگاه کار ساده ای نیست.بیشتر هم استاد عصاره توی این موارد فعال هستن. بهتره سعی کنین با ایشون ملاقات کنید.(هر چقدرم پیدا کردنشون سخت باشه...)
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ
mars گرامی کمتر از یک ماهه که به نتیجه رسیدم من تازه شروع کردم با قاطعیت جلورفتن تقریبایک سالی بودکه فقط داشتم تحقیق میکردم و موضوع روبا هیچ کس مطرح نکردم تا الان که می خوام اونو در واقع منتشر کنم . و مطمئن باش یه راه مناسب پیدا میشه .اگه میبینی اینجا میام صحبتی میکنم قصد گلایه ندارم چون اگه قرار باشه ادم زود خسته بشه که به نتیجه نمیرسه قصد من نشون دادن مسیریه که برای رسیدن به موفقیت باید طی کرد ودیگه اینکه ازنظرات دوستانی مثل شما استفاده کنم وخستگی از تن بیرون کنم اگه بهتون بگم برای رسیدن به این نتیجه بیش از سیصد راه مختلف و ازمایش گوناگون انجام دادم باورتون نشه تو این مسیر از تراشکارو نجار شیشه بر گرفته تا مسلمون و ارمنی همه رو پشت سرگذاشتم تا نتیجه گرفتم .خلاصه اینکه دوست من ادم باید خیلی صبور وبه قول معروف پوست کلفت باشه که زود از کوره در نره. ببخشید سرتون رو درد اوردم.
پاسخ
احساس می کنم دیگه چونه زدن بسه و وقتش رسیده که منتظر نتایج کار perspolis11 باشیم.
امیدوارم هر چه زودتر شاهد خبر های خوب شما باشیم.
Wink
پاسخ
persepolis11 نوشته: mars گرامی کمتر از یک ماهه که به نتیجه رسیدم من تازه شروع کردم با قاطعیت جلورفتن تقریبایک سالی بودکه فقط داشتم تحقیق میکردم و موضوع روبا هیچ کس مطرح نکردم تا الان که می خوام اونو در واقع منتشر کنم . و مطمئن باش یه راه مناسب پیدا میشه .اگه میبینی اینجا میام صحبتی میکنم قصد گلایه ندارم چون اگه قرار باشه ادم زود خسته بشه که به نتیجه نمیرسه قصد من نشون دادن مسیریه که برای رسیدن به موفقیت باید طی کرد ودیگه اینکه ازنظرات دوستانی مثل شما استفاده کنم وخستگی از تن بیرون کنم اگه بهتون بگم برای رسیدن به این نتیجه بیش از سیصد راه مختلف و ازمایش گوناگون انجام دادم باورتون نشه تو این مسیر از تراشکارو نجار شیشه بر گرفته تا مسلمون و ارمنی همه رو پشت سرگذاشتم تا نتیجه گرفتم .خلاصه اینکه دوست من ادم باید خیلی صبور وبه قول معروف پوست کلفت باشه که زود از کوره در نره. ببخشید سرتون رو درد اوردم.

خدای ناکرده بد تعبیر نشه ما همگی دوست داریم شما زودتر به نتیجه برسید .
پاسخ
سلام دوستان گرامی در ادامه موضوع روزسه شنبه عصر 26/2/91 با رئیس بخش فیزیک دانشکده مذکور صحبت کردم وگفتم چنین ادعایی دارم و اگه مایل باشید ازمایشاتم رو در حضور شما وسایر اسا تید انجام بدم .منتهی راهنمایی که شنیدم این بود که دانشگاه چنین کاری روانجام نمیده و بهتره شما (من) بصورت مقاله در یکی از نشریات علمی داخلی ارسال کنم.
روز چهاشنبه عصر 27/2/91 رفتم قم مرکز مطالعات نجومی وفلکی که خوشبختانه با اقبال خوبی از رئیس مرکز حاج اقا (ن) مواجه شدم و قرار بر این شد تا از طرف ایشان اساتید مربوطه از دانشگاه دعوت بشن و منم ازمایشم رو برای اونها انجام بدم اگه تایید شد موضوع به مراجع بالاتر ارسال بشه. حالا دیگه با خداست باید منتظر کار مرکز بود.
امروزم که پنج شنبه است ایمیلی برای رئیس مرکز نجوم ایران که متن اونو میزام
بسمه تعالی
با سلام خدمت جناب آقای دکتر ....
ریاست محترم انجمن نجوم ایران
احترام" اینجانب هوشنگ صولتی محقق آزاد که مدتی است بر روی برخی قوانین فیزیکی خصوصا قانون گرانش نیوتن تحقیق کرده و اقدام به انجام یکسری ازمایش در این زمینه نموده ام حاصل بیش از یکسال تحقیق و ازمایش بی وقفه بسیارجالب و خیره کننده است .جناب دکتر براین اساس متوجه نقص و کاستی در این قانون شده ام به طوریکه میتوان گفت ازاین پس
F≠(G*m1*m2)/r²
از انجاییکه در صدد ابلاغ وانتشار این موضوع هستم لذا از جنابعالی و سایر اعضای محترم هیئت مدیره انجمن نجوم دعوت مینمایم تا در صورت تمایل با تکرار ان ازمایشات در حضور شما گرامیان نتیجه مورد بررسی قرار بگیرد و انشاءا..نسبت اقدامات بعدی تصمیم گیری.
27/2/1391 با تشکر هوشنگ صولتی
تلفن تماس
06114435450
09163041018
نشانی :اهواز - زیتون کاروندی خ شهید بهشتی پ141
مدرک تحصیلی: مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی
رونوشت :جناب آقای دکتر.....
پاسخ