نقدی بر یادداشت توهین آمیز مجله نجوم !
سلام!
من تمام صحبت های بقیه ی دوستان رو خوندم ، و الان هم فقط دارم "نظر شخصی خودم " رو بیان می کنم و هیچ کسی رو هم متهم نمی کنم!
به نظر من هم "کارشناس" بودن ، ربطی به مدرک دانشگاهی نداره ، ماکه نمی گیم فلانی "دارای مدرک کارشناسی است" ، فقط می گیم که به خاطر تجربیات و فعالیت هایی که در فلان مسئله داشته ، صلاحیت اظهار نظر در فلان زمینه رو داره !
مسئله ی بعدی اینه که " به نظر من " قرار نیست که به خاطر یک موضوع ساده که شاید برداشت بد خواننده اون رو به چنین موضوع وحشتناکی تبدیل کرده ، یک دفعه همه چیز رو زیر سوال برد و به همین راحتی زحمات چندین و چند ساله ی دیگران رو نایده گرفت و شخصیت کسی رو در ذهن دیگران تخریب کرد!
خلاصه ی کلام این که ، اگر شما می گید " جامعه ی نجومی افتاده دست گروه "مافیایی " ، من می گم " به نظر من " با کمال احترام این صحبت شما اشتباهه ! چون اگر افرادی هستند که شما اون ها رو "مافیا " خطاب می کنید ، هرچند که در حال حاضر "روی مد " هستند ، اما خیلی هم بی جا به این موقعیت نرسیده اند ، اون ها "فعالیت های نجومی کشور " رو از باباشون که به ارث نبرده اند ، به خاطر زحمات خودشون بوده که به این "محبوبیت " رسیده اند ! روی محبوبیت تا کید می کنم چون حداقل برای خود من و تمام دوستانم که اهل نجومند این افرادی که شما اون ها رو "مافیا " خوندید افرادی مورد احترام و به نحوی " الگو " هستند ، و خواهند بود !
در آخر اینکه اگر آقای صقری درمورد این موضوع دچار اشتباه شدند (با توجه به این که انسان جایز الخطاست و اقای صقری هم از این موضوع مستثتا نیستند ) نباید همه ی مسائل رو به هم قاطی کرد ، هرچی باشه " فکر کنم " ایشون به عنوان سردبیر یک مجله ی بیست ساله ، حق آب و گل دارند و احتمالا بیشتر از من و شما !
و اخرین کلام اینکه ببخشید اگه حرفی زدم که نادرست بود ، حرفای من ، حرفای یک نوجوون علاقمند به نجوم بود که آرزو داره یک روزی ، بتونه به چیزهایی که آرزوشون رو داره برسه ، و در جامعه ای باشه که هدف همه ی مدعیان علم ، فقط و فقط "پیشرفت علم " باشه ، نه نگرانی برای این که کی " کارشناسه " و کی " پدر و پدربزرگ " ! به امید اون روز !

پیام‌های این موضوع
نقدی بر یادداشت توهین آمیز مجله نجوم ! - توسط stella - 12-01-2010, 03:51 PM