پربیننده ترین برنامه " آسمان شب " تمام شد!!!!
ما به خاطر این طرف اقای صفاریان پور رو می گیریم که 10 سال با همه چیه کانال 4 ساخت و هیچی نگفت ولی اخر بدون حتی یه تشکر خشک و خالی انداختنش بیرون.
گروه جدید هم اگه بخوان می تونن برنامه خوبی بسازن. ولی من با چیزی که تو ویژه برنامه خسوف کانال 4 دیدم فهمیدم نه تنها نتونستن به اندازه اسمان شب و گروه اقای صفاریان پور باشن بلکه در حد 10 سال پیش که اولین قسمت های اسمان شب پخش می شد هم نبودن. حتی یه دکور درست و حسابی هم نداشتن. دو تا صندلی و یه میز کوچیک و یه پس زمینه ابی خالی Confusedhock: بله ابی خالی. کارشناس برنامه که فکر کرده بود داره تو اجلاس جهانی نجوم صحبت می کنه. مجری هم که گیج بود و نمی دونست تو برنامه چه خبره.(البته مجری تقصیری نداشت). این وضع برنامه ایه که یه گروه غیر نجومی و بی تجربه هل هولکی درستش کنن.
در ضمن Sky_Watcher اینجا ایرانه. کدوم برنامه علمی رو تو ایران می شناسی که 10 سال دووم داشته باشه. به هیچ وجه نمی شه برنامه های شبکه های خارجی رو با ایران مقایسه کرد.
پاسخ
ایران انقدر جوان نگره که برنامه های بالای 10 سال رو حذف میکنه :lol: .
ولی منم شاکی هستم.
کلا از چهره ی آقای صفاریان پور نجوم میباره و آدمو به نجوم علاقه مند میکنه برای همینه که دوستداریم برنامه های اونو ببینیم.
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
غیر از نجوم کار دیگه ای هم میکنه؟
اگر خواهی بمیری بی بهانه / بخور ماست وخیار وهندوانه!
پاسخ
به هر حال ایشون مجری هستن و به عنوان مجری تو برنامه های دیگه هم کار می کنن.
پاسخ
بله در شایسته بودن ایشون واینکه از بهترینها هستند هیچ شکی نیست خود من هم ایشون رو دوست دارم . منظور من اولا پرهیز جدی از احساسات شبه عاشقانه در قضاوت و ثانیا تذکر این نکته بود که همیشه سنت شکنها تاریخ ساز و دانش ساز بودند مثل کوپرنیک و گالیله خودمون. بنا بر این همیشه باید به همه فرصت داده بشه کالای خودشونو عرضه کنن.
چون شبنم اوفتاده بدم پیش آفتاب .......مهرم به جان رسید و به عیوق برشدم (سعدی)
www.negarestan.aminus3.com
پاسخ
Sagittarius نوشته: بله در شایسته بودن ایشون واینکه از بهترینها هستند هیچ شکی نیست خود من هم ایشون رو دوست دارم . منظور من اولا پرهیز جدی از احساسات شبه عاشقانه در قضاوت و ثانیا تذکر این نکته بود که همیشه سنت شکنها تاریخ ساز و دانش ساز بودند مثل کوپرنیک و گالیله خودمون. بنا بر این همیشه باید به همه فرصت داده بشه کالای خودشونو عرضه کنن.

من هم با خط اول پست شما موافقم.نباید اینقدر احساساتی برخورد کرد اما اگه قراره یه برنامه جدید ساخته بشه چرا باید یه برنامه با قدمت و پرطرفدار حذف بشه؟
چرا همیشه باید بین دو تا برنامه که یکیشون قدیمی و پرطرفدار و یکی دیگه که در حال ساخته یکیشون رو انتخاب کنیم؟
مگه ما لیاقت دو تا برنامه مفید رو با هم نداریم؟
مگه الان دوشنبه ها ساعت 10 چه برنامه ای داره؟
بنظر شما کدوم پرطرفدار ترن؟
کدوم مفیدترن؟
چیزی بگو که با ارزش تر از خاموشی باشد
پاسخ
Sagittarius نوشته: بابا ول کنید این صفاریان پور بیچاره رو. اینقدر قائم به فرد نباشید. ازکجا میدونید این سری جدید آسمان شب از قبلی بهتر نباشه. چرا تعصب بیجا اون هم به این شدت؟!!!!! شاید تو سری جدید، برنامه از اون حالت خشکی بی حدوحساب و گفتگوی خسته کننده دو طرفه دربیاد. اگر کسی از همه جا بی اطلاع پستهای این تاپیک مخصوصا پستهای خانم stella رو بخونه فکر می کنه تو این مملکت فقط یک نفر یا یک گروه مشخص هستند که این کار از دستشون بر میاد یا اصلا میدونن نجوم چیه؟ همه چی راحساسات بعضا کم منطق شلوغ نکنیدو با . تاکید دارم که در این کشور شایسته سالاری کمرنگه ولی شایسته ها فقط اونایی نیستن که شما میشناسید.

جناب "Sagittarius ، با حفظ "احترام" ،
گفته اید"اینقدر قائم به فرد نباشید. ازکجا میدونید این سری جدید آسمان شب از قبلی بهتر نباشه. چرا تعصب بیجا اون هم به این شدت؟!!!!!"
اگر "قائم به فرد نبودن" از نظر شما به این معناست که زمانی که برنامه ای رو که 10 سال مجموعه ای از افراد برای ادامه پیدا کردنش تلاش کرده اند به راحتی از این افراد گرفته بشه به طوری انگار هیچ حقی در این زمینه ندارند ، و به افراد دیگه ای داده بشه و در این حال ما که مخاطبین این برنامه بودیم دم برنیاریم و مثل مسئولین حق سازندگان برنامه رو در نظر نگیریم، من ترجیح می دم که قائم به فرد باشم یا هرچیز دیگه ای که شما می خواید اسمش رو بذارید (مثل تعصب ویااحساسات شبه عاشقانه ، که البته مطمئن باشید برای این قضاوت درحالی که هیچ حقی برای این کار ندارید باید جوابگو باشید، چه در اینجا و این دنیا و چه در آخرت!)
درضمن اگر گروه جدید قصد ساختن برنامه ای نجومی و علمی با کیفیتی عالی(ان شاالله که این طور باشه :!: ) رو دارن و این توانایی رو در خودشون می بینن ، لزومی نداره که بیان جای دیگران رو بگیرند ، مطمئنا دنیا اونقدر بزرگ هست که جایی برای اونها هم پیدا بشه و قطعا جامعه ی نجومی کشور ما تشنه ی چنین برنامه هاییه و مشتاق شروع برنامه ای جدید ، نه حذف و جایگزینی!
گفته اید : "اگر کسی از همه جا بی اطلاع پستهای این تاپیک مخصوصا پستهای خانم stella رو بخونه فکر می کنه تو این مملکت فقط یک نفر یا یک گروه مشخص هستند که این کار از دستشون بر میاد یا اصلا میدونن نجوم چیه؟ "
به نظر شما "دونستن نجوم" با "ساختن یه برنامه ی نجومی" یکسانه؟ به نظر من که این طور نیست ! شاید فردی " بداند نجوم چیست" اما آیا این فرد به طور قطع توانایی ترویج این علم و انتقال اطلاعات خودش به دیگران رو داره؟ پس شاید افراد پرشماری "در این مملکت نجوم بدانند" اما نمیشه گفت که همه برنامه ساز علمی هستند!
در مورد این که گفته اید : "همه چی راحساسات بعضا کم منطق شلوغ نکنید"
اگر از نظر شما این که من و دوستان دیگه در این تاپیک از علاقه ی مشترکمون به "آسمان شب" گفته ایم ، "احساسات بی منطقه" ، میشه بگید "احساس با منطق" شخص شخیص شما در این زمینه چیه؟درحالی که ندیده ام بیان علائق رو کسی "احساسات بی منطق" بنامه!
گفته اید : " تاکید دارم که در این کشور شایسته سالاری کمرنگه ولی شایسته ها فقط اونایی نیستن که شما میشناسید"
آیا شما از داشتن موهبت الهی علم غیب برخوردارید؟من که متاسفانه از داشتن این موهبت محرومم و در نتیجه در بین افرادی که "می شناسم" دنبال افراد شایسته می گردم ، شما رو نمی دونم ! و در نتیجه در زمینه ی این ماجراها به نتایجی رسیدم که در این تاپیک گفته ام ! بر من ببخشید که علم غیب ندارم و نمی تونم از میون کسان که نمی شناسم شایسته ها رو انتخاب کنم!
با آرزوی توفیق برای شما!
پاسخ
دوستان ،‌خبر...

شبکه چهار در "کندو "به جستجوی اسرار دایناسورها می رود
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما : "کندو "مجموعه جدید تلویزیونی است که جذابیت های دنیای علم و دانش را به تصویر می کشد . این مجموعه تلویزیونی از دوشنبه ششم تیر پنج روز در هفته ساعت 16 به جزء پنج شنبه و جمعه ها میهمان خانه مخاطبان شبکه چهار خواهد بود . کندو دوشنبه این هفته در نخستین قسمت خود به سراغ اسرار زندگی دایناسورها ، بزرگترین موجودات ماقبل تاریخ خواهد رفت و به پرسشها در باره دوران حیات این موجودات عظیم الجثه ، چگونگی انقراض و احتمال حضور دوباره آنها در دنیای امروز پاسخ خواهد داد . این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی برادران صفاریان پور در گروه دانش شبکه چهار سیما تولید می شود.
پاسخ
دوستان دوباره سلام...!
گفتم به كساني كه علاقمندند كه برنامه هاي نجومي رو دنبال كنند خبري رو بدم...كساني كه مي خوان بدونند يه سري به وبسايت دانش فضايي بزنند!
البته اين يه شروع براي شيوه ي جديدي براي برنامه سازي نجومي در ايرانه(حداقل تا جايي كه من ميدونم)پس بهتره كه ضعف ها رو منصفانه با سازندگان برنامه درميون بزاريم تا در آينده شاهد برنامه هايي بهتر و جذاب تر باشيم!
(اين خبر ، درباره ي يك برنامه ي كاملا "نجومي" بود...)
پاسخ
به نظر من هم تمام شدن برنامه پر طرفداری مثل آسمان شب برای تمام منجمان ایرانی یک شوک بود اما خوب با این همه حرفی که بعد از تموم شدن ناگهانی برنامه پیش اومد می تونیم با اشتیاق جویندگان کسوف نگاه کنیم که به نظر من بهترین مستند ایرانی که تا به حال ساخته شده .
كاش میمردم و دوباره زنده میشدم و میدیدم كه هیچ كس دور خانه اش دیوار نكشیده است. (فروغ فرخزاد)
http://www.beyondsky.ir
پاسخ