یه سوال مهم
دوستان عزیز
یه سوال دوستانه دارم
امیدوارم ناراحت نشین

آخه چرا اینقدر سخت میگیرین؟؟؟؟؟؟؟؟ :?: :?: :!:

حالا با خودتون میگین باز هم سوالای کلیشه ای شروع شد
اما تا این حاشیه ها نباشه تا متن رو تفهیم کنه متن بی معنایت
ما هممون منجمیم و وظیفه داریم که ترویج علم کنیم
اگه قرار باشه تو همه تالارها بحث تخصصی کنیم اگه یه فرد عادی بیاد یه نگاهی به تالارها بندازه 100% متوجه بیشتر بحثا نمیشه
پس چرا تو تاپیک هامون علاوه بر بررسی و هر کار دیگه که مربوط به علم زیبای نجوم میشه یه مقدار (خیلی کم ) هم به حاشیه و شوخی نپردازیم تا مردم عادی فکر نکنن که منجما غیر عادین :?: :?: :?:
باور کنید اگه از هر فرد عادی بپرسین که منجما چطورین براتون یه آدم عجیب و غریب رو ترسیم میکنه
فقط روز جهانی نجوم زمان پیوند مردم عادی و منجما نیست که
ما باید هر لحظه یه جوری با مردم ارتباط برقرار کنیم
یکی از ارتباط ها همین تالار گفت و گو خودمونه پس باید از همین جا کار ترویج رو شروع کنیم
باید از قابل فهم ترین حاشیه (شوخی و ..)شروع کنیم تا به پیچیده ترین متن ها برسیم
امیدوارم ناراحت نشده باشین
پیشاپیش از همکاریتون ممنون
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
چیزی بگو که با ارزش تر از خاموشی باشد
خب مشکل اینجاست که الان شوخی های بی مورد ما تو تالار ها خیلی زیاد شده الانم که میبینین سعی در کم کردنش داریم نه کلا دیگه شوخی نکنیم مام آدمیم دیگه
aflak-gr.ir سایت نجوم افلاک :-D
من هیچوقت نمیگم که همش شوخی کنیم اما وقتی داریم یه بحث کاملا تخصصی میکنیم بد نیست تو هر دو-سه صفحه دو تا نوشته طنز یا هر چیز دیگه باشه
چون بازم میگم اگه مردم عادی بیان یه نگاه بندازن به بخش های کاملا تخصصی علاوه بر این که ترغیب نمیشن تازه دلزده هم میشن اما اگه تو هر دو-سه صفحه یه نوشته غیر تخصصی یا شوخی و ... ببینن لااقل فکر نمیکنن که هیچ جوره نمیتونن باهامون کنار بیان
الان به جای یه شوخی تو هر دو سه صفحه, دو سه شوخی تو یه صفحه داریم که این باعث دور شدن بحث از موضوع اصلی تاپیک و فراموش شدن هدف زده شدن اون تاپیک میشه.
به نظر من شوخی خوبه ولی به اندازه
اینجا تالار گفت و گوی ستاره شناسان هست نه جایی برای شوخی کردن .. .. .. ..
ولی خوب شوخی کردن به جاش هم خوبه مثلا خود من چند ماه بخاطر پایین بودن سطح تالار نمیومدم چون بحث مفیدی توش نمیشد و عملا شده بود مکان مشاوره برای خرید تلسکوپ و همش سوال های بیربط پرسیده میشد ... .. ..

دوستان حتی زحمت یک سرچ کوچیک رو هم بخودشون نمیدادند وهی تاپیک با موضوع تکراری و همچنین جواب های تکراری را میدیدیم از اول تا آخر شده بود موضوعاتی مثل قیمت تلسکوپ .... خرید از خارج .. .. و موضوعات اینچنینی در نجوم بی نهایت موضوع برای گفت و گو وجود داره که مافقت به یکی نه هیچکدوم چسبیدیم خرید تلسکوپ که موضوع نجومی نمیشه دوستان پیشنهاد من به شما اینه که برای خرید تلسکوپ یا مشاوره با مراکز فروش مثل فروشگاه ایران اپتیک ، آواستار، فروشگاه آسمان شب ، انجمن نجوم آماتوری ایران ، فروشگاه آسمان پارس و فروشگاه دید آسمان تماس بگیرید .

این دوستان با کمال میل تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند و به سوالات شما پاسخ می دهند .. .. .. ..

بنظر من حالا که 3،2 ماهی منجما دور هم جمع هستن بهتره به موضوعات بهتری بپردازیم.. .. .. ..

شما هم موافق هستید ؟؟ ؟؟ ؟؟
با نگاه کردن به آسمان فقط به گوشه ای از قدرت پروردگار پی خواهیم برد .
من هم کاملا موافقم :wink:
بعضی جاها واقعا زیاده روی میشه :oops: