نجوم یعنی چه ؟
هرکس که به آسمان علاقه دارد می فهمد که آسمان شب چه نعمت بزرگ و الهی است اما هرکس تصور خاصی از نجوم دارد .
به نظر من نجوم یعنی به اعماق کهکشان ها و سحابی ها سفر کردن ، نجوم یعنی اینکه از دیدن آسمانی پر ستاره و بدون حد و مرز به وجد آمدن در حالی که از این بزرگی اشک در چشمانم حلقه زده .....

به نظر شما نجوم یعنی چه ؟
[عکس: milky-way-2.jpg]
كاش میمردم و دوباره زنده میشدم و میدیدم كه هیچ كس دور خانه اش دیوار نكشیده است. (فروغ فرخزاد)
http://www.beyondsky.ir
پاسخ
over sky نوشته: هرکس که به آسمان علاقه دارد می فهمد که آسمان شب چه نعمت بزرگ و الهی است اما هرکس تصور خاصی از نجوم دارد .
به نظر من نجوم یعنی به اعماق کهکشان ها و سحابی ها سفر کردن ، نجوم یعنی اینکه از دیدن آسمانی پر ستاره و بدون حد و مرز به وجد آمدن در حالی که از این بزرگی اشک در چشمانم حلقه زده .....

به نظر شما نجوم یعنی چه ؟
[عکس: milky-way-2.jpg]
Cry Cry Cry
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
از اون جمله ها بودا.
از اونایی که وقتی یکی می خواد اشک اونیکیو در بیاره میگه. البته من نمی دونم چرا خندم می گیره. نه فقط به جمله شما ها کلا به همه اینجور جمله ها.
به نظر من نجوم یه علاقه ذاتی تو انسانه که بخاطر میل به رسیدن به دست نیافتنی ها تو انسان از همون اول وجود داشته.
فکر کنم جمله خودمم یکم داره احساسی میشه. Cry Cry :lol: :lol: :lol:
پاسخ
با تشکر از Regulus .
لطفا بقیه کاربران در تالار هم به این پرسش جواب بدن چون همه این جا علاقمند به نجوم هستند پس احساس و درک خودشون رو از نجوم بیان کنند
با تشکر
كاش میمردم و دوباره زنده میشدم و میدیدم كه هیچ كس دور خانه اش دیوار نكشیده است. (فروغ فرخزاد)
پاسخ
به نظر من نجوم یعنی ماجاجویی بی پایان ، به طوری که انسان از مشاهده ی آن خسته نمیشود :mrgreen:

آدم دوست داره اجرام آسمون رو تشخیص بده و از دیدن اجرامی که در اعماق اعماق آسمونه لذت میبره ، شما به این ماجراجویی نمیگید.
این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند ، نقش بُوَد بر دیوار
«بوستان سعدی»

حسین ابراهیمی
پاسخ
به نظر من هم واقعا ماجراجوئيه...!
هر وقت كه به آسمون نگاه مي كنم ،‌از فكر اين كه چه چيزهايي رو دارم مي بينم واقعا دهنم باز مي مونه! ستاره هايي كه اينقدر با ما فاصله دارن...دنياهاي ناشناخته اي كه ممكنه در اطراف هر كدوم از اون ها وجود داشته باشه...راستش نمي تونم اين رو انكار كنم كه خيلي وقت ها كه به آسمون نگاه مي كنم به اين فكر مي كنم كه ممكنه در اطراف همين ستاره اي كه من دارم از اينجا، از زمين خودمون مي بينم ، موجودات ديگه اي در حال گذران زندگي باشن!!!! :mrgreen:
راستش فكر كنم اين فيلم هاي علمي-تخيلي روي افكار من خيلي تاثير گذار بوده اند!!!به نظرم اين طوري هيجان انگيز تره!!!! :mrgreen: Big Grin :lol:
...نجوم از نظر من يعني سفر به دوردست ها ، به اعماق فضا، به ناشناخته ها...سفري به زيبايي تمام زيبايي هاي دنيا!!! Big Grin
پاسخ
سلام و درود.

به نظر من نجوم يعني نگاه كردن و تفكر در مورد آسمان است. Idea Idea

تفكر در مورد آسمان كه يكي نعمت هاي بيكران خداوندي است :mrgreen:
در زير آسمان كوير به سر ميبرم.....

و اين داستان آسمان است و همچنان ادامه دارد ....

آسمان بالاي سرم شيري و آسمان دلم سبز است .....

سر بزنيد : http://www.lootsky.blogveb.com
پاسخ
با سلام
کلمه نجوم یک کلمه عربیه و به معنی ستارگان و جمع کلمه نجم است ولی همه کلمه نجوم رو به معنای علم ستاره شناسی می دونند.
بحثی که وجود داره اینه که اگه انسان در روی کره ی زمین هرچیزی رو که ببینه و موجب تعجبش بشه میتونه حتی با کمی سختی بهش دست پیدا کنه و از اسرار اون پی ببره شاید تا الان متوجه حرفم شده باشید و نکته قابل توجه ای که در رابطه با آسمان و هر آنچه که در آسمانها وجود داره اینه که چون ما یک چیز که چه عرض کنم چیزهایی رو که می بینیم برامون بسیار عجیبه که چی هستند و بسیار عجیب تر اینه که نمیتونیم بریم به همه این چیزها و از نزدیک راز و اسرار اون رو بفهمیم همین جا هستش که حس کنجکاوی به انسان دست میده که به آسمان به خصوص آسمان زیبای شب خیره بشه تا وقتی که از اسرار این عالم پی ببره.
و در کل نجوم علمی که با اون تا حدودی می تونیم به این اسرار پی ببریم. و بسیار بحث گسترده ای هم است.
و بسیار هم موافقم با OVER SKY که این آسمان زیبا می تونه اشک آدمو در بیاره به دو دلیل یک اینکه زیباست و دوم اینکه خیلی بزرگه فقط کافیه که عاشقش بشید!! :!:
من از دوست آسمانی Regulus هم یه سوال دارم : آیا تا به حال به آسمان زیبای شب خیره شدید یا نه؟
ممنون میشم اگه جواب بدید!!
بای بای :wink:
پاسخ
به نظر من نجوم یعنی جهان ماوارای زمین
نجوم یعنی...........ماورا
پاسخ
درود فراوان بر شما عاشقان آسمان
خیلی خوشحال شدم که بیشتر کاربر های تالار نظر و حس خود را درباره نجوم بیان کردن امیدوارم هیچ وقت این حس زیبا به آسمان شب در ما از بین نره ، البته وقتی کسی شیفته و عاشق آسمان شب باشه محاله که از این زیبایی دست برداره
----------------------------------------------------------
ایرانی هرگز زانو نخواهد زد حتی اگر آسمانش کوتاهتر از قامتش باشد .
کوروش کبیر
پاسخ
سلام.
به نظر من نجوم یعنی پی بردن به اصرار الهی همراه با آرامش.
برخلاف بیشتر علوم، نجوم دور از هر شلوغی و تشویش انسان رو با عظمت خالقش(نه تنها از نظر عالم بودن) آشنا میکنه. و انسان رو وارد یک دنیای دیگه میکنه که دیگه خیلی از مسائل واسش پیش پا افتاده میشه.
آرامش و خلوت موقع رصد، به نظرم خیلی زیباست. Smile
دوشنبه , 18 مهر 1384.گاهی یه تاریخ آدمو پر انرژی تر میکنه.منو استروتاکSmile
پاسخ