آکروماتیک یا آپوکروماتیک
Regulus نوشته: در مورد اپو و اکرو به اندازه کافی توضیح داده شد. فقط اینو بگم که شما وقتی داری از اپو برای رصد صحبت می کنی بدون که تصویری که می بینی همون تصویر اکرو و حتی تلسکوپای اسباب بازی لوازم التحریریاس( با قطر مشابه) و فقط کیفیت بهتری داره. پس برای رصد تو جا های روشن بدرد نمی خوره. اگه می تونی برای رصد بری دور از شهر اپو رو بگیر.
دقيقا به نكته خوبي اشاره كردي Regulus عزيز.
من خودم همين يكي دو ماه پيش مي خواستم يه تلسكوپ براي عكاسي عمقي از آسمان بگيرم. نتيجه تحقيقم دقيقا همين مسئله شد. شما داخل شهر آلودگي نوري زياد داري پس هرچقدر قطر دهنه رو ببري بالاتر بهتر خواهد بود. از طرفي اگر ميبيني تعداد زيادي عكس با كيفيت عالي وجود داره كه با آپو 80 گرفته شده علتش اين هست كه اين عكس ها رو خارج از شهر ها گرفته اند. و وقتي كه شما بخوي بيرون شهر بري مطمئنا وزن وسايل و زمان آماده به كار شدنشون خيلي مهم ميشه ( آپو 80 حدودا 3 يا 4 كيلو وزن داره ولي يه نيوتوني 10 اينچ حدودا 17 كيلو هست و از طرفي آپو سريعا هم دما ميشه با محيط و هم خطي لازم نداره ولي نيوتوني براي هم خطي و هم دما شدن حدالاقل 10 دقيقه وقت لازم داره). پيشنهاد من به شما همون كاري هست كه خودم انجام دادم. يه نيوتوني ترجيحاf/4 با يه تخت كننده تصوير و يه مقر خوب كه از همه چيز واجب تر هست
-- -.-- -.. . .- .-. ...- . -. ..- ... -.-- --- ..- .- .-. . -- -.-- .-.. --- ...- . ..- -. - .. .-.. ... ..- -. --. --- . ... -.. .- wechatکسی نبود؟!!.-. -.-
پاسخ

پیام‌های این موضوع
آکروماتیک یا آپوکروماتیک - توسط v k - 02-02-2012, 10:21 PM
آکروماتیک یا آپوکروماتیک - توسط v k - 02-02-2012, 10:36 PM
آکروماتیک یا آپوکروماتیک - توسط v k - 02-03-2012, 08:08 PM
آکروماتیک یا آپوکروماتیک - توسط v k - 02-03-2012, 08:10 PM
آکروماتیک یا آپوکروماتیک - توسط v k - 02-04-2012, 08:34 PM
آکروماتیک یا آپوکروماتیک - توسط v k - 02-05-2012, 01:22 PM