سوتی های نجومی !!!!!!!
اين، دسته بندى سيارات مشترى مانند و زمين ماننده يا همون سيارات گازى و سنگى. دسته بنديا رو قاطى نكنين.سيارات داخلى، سياراتين كه داخل مدار زمينن و سيارات خارجى اونايين كه بيرون مدار زمينن.اكثرا اين دو تا دسته بندى با هم اشتباه گرفته ميشن. اگه تو هر كتابى هم ديديد اينجورى نوشته بدونيد نويسنده قاطى كرده.
پاسخ
به به چه ستاره شناسان موفقی!!! مریخ مگه سیارس؟؟؟؟
دو سال پیش با مدرسه مشهد رفته بودیم؛ صبح بعد از نماز اومدیم تو قطار من چند تا ستاره به دوستام نشون دادم با اسم. یه دفعه دیدم یه چیزی اون طرف به اندازه ی حدود یک سوم ماه و قرمز رنگ هست، یاد شایعه ی 5 شهریور افتادم به همه گفتم اون مریخه!!! بنده خدا ها همه باور کردن! چند دقیقه گذشت دیدم بزرگ تر شد و یک دنباله پشتش ایجاد شد، اون موقع اتفاقا زمان درخشش دنباله دار هارتلی2 بود. همین دیگه دوباره سوتی دادم گفتم نه بابا این هارتلیه!!! یه کم دیگه گذشت شک کردم نکنه یه موقع بشقاب پرنده باشه!!! البته اینو نگفتم چون خیلی زایه بود! بعد از 10 دقیقه که دنبالش بزرگ تر شد و حدود 25 درجه آسمون رو گرفت فهمیدیم که یدونه از این هواپیما های باروری ابر ها بوده!!!!! تا مدت ها سوژه شدیم رفت!
پاسخ
مگه اتفاق 5 شهريور شايعه بود منم ناراحت بودم كه از دست دادم
پاسخ
آره Regulus راست ميگه در كتاب نجوم به زبان ساده هم اينطوري نوشتهBig GrinBig Grin
يك سوتي چند نفره تو سوتي هاي نجومي چه جالب:lol:
پاسخ
خدا عاقبت جامعه نجومی ایران رو ختم به خیر کنه
«اهورامزدا گفت ای زرتشت اسپنتمان تو نباید که عهد و پیمان بشکنی
چه آن عهدی که تو با یک دروغ پرست بستی و
نه آن عهدی که با یک راستی پرست بستی
چه معاهده با هر دو درست است خواه یکتاپرست خواه مشرک»
مهریشت فقره 2
پاسخ
جا داره سرود ملى پوشانو پخش كنن.
پاسخ
پارسال که ماه گرفتگی 13 رجب بود و توی سایت در مورد اشتباه بودن تقویم صحبت شد.من به چند نفر با اطمینان در مورد اشباه بودن اعلام تقویم گفتم ولی بعدا که متوجه شدم حتی 12 ماه قمری هم ماه بدر به وجود میاد. همونطور که این ماه(ماه رمضان 1433) ماه بدر دوازدهم بود.خیلی ناراحت شدم و تا اونجا که تونستم اشتباهم رو به بقیه گفتم تا با اشتباه من مردم به اعلامهای ماههای قمری بدبین نشن.
این همه عکس می و نقش نگارین که نمود / یک فروغ رخ ساقی است که در جام افتاد
حافظ
پاسخ
سلام!!!
متاسفانه من اين تاپيك رو يه كمي دير ديدم و در مورد مريخ كه سياره ي بيرونيه يا داخلي كه بحث بود:

داخلي:عطارد،زهره،زمين،مریخ
خارجي:مشتري،زحل،اورانوس،نپتون
شايد منظور شما سفلي و عليا بوده:
سفلي:عطارد،زهره،زمين
عليا:مريخ،مشتري،اورانوس،نپتون
پاسخ
سفلى و عليا همون درونى و بيرونيه. زمين هم حساب نميشه.
انقدر گفتيد منم به شک انداختيد. شايد نسبت به كمربند سيارک ها حساب كنن، ولى با عقل جور در نمياد.
حالا اونقدرام مهم نيست. اينا رو ما انسان ها در اورديم، وگرنه جزو ويژگى هاى سيارات نيستن.
پاسخ
اصل دو چیز بود:
1-سوتی های خود را تعریف کنیم زیرا به قدرت بیان ماقوت میبخشد.
2-یه چیزی یاد بگیریم از تجربه دوستان.
«اهورامزدا گفت ای زرتشت اسپنتمان تو نباید که عهد و پیمان بشکنی
چه آن عهدی که تو با یک دروغ پرست بستی و
نه آن عهدی که با یک راستی پرست بستی
چه معاهده با هر دو درست است خواه یکتاپرست خواه مشرک»
مهریشت فقره 2
پاسخ