همه چبز در مورد ساعت افتابی
سلام
[FONT=&amp]خب میخوام هر کسی در مورد ساعت افتابی که توی شهرش وجود داره صحبت کنه من اول خودم در مورد ساعت افتابی یزد یه سری مطالب میگم .[/FONT]
[FONT=&amp]یه ساعت افتابی توی یزد هست نمیدونم اسم خاصی داره یا نه اصلا مگه یه ساعت باید اسم داشته باشه؟؟؟؟؟[/FONT]
[FONT=&amp]من خودم یه دفعه ساعت رو دیدم توی بوستان ناجی هست روی یه پایه سنگی قرار دادن یادمه اون شبی که روز پدر بود و همچنین ماه گرفتگی هم بود ساعت رو دیدم البته تا حالا نتونستم در طول روز برم و کارش رو ببینم .[/FONT]
[FONT=&amp]یه ساعت افتابی دیگه ایی هم توی یزد وجود داره که حدود یک ساله که بچه های مدرسه اختر دانش اونو ساختن من هنوز ندیدم ولی اگه اطلاعاتی در مورد اون پیدا کردم حتما میذارم شنیدم که این ساعت بزرگترین ساعت افتابی یزد هستش.[/FONT]
[FONT=&amp]اینم یه نقل قول:[/FONT]
[FONT=&amp]قدیمی ترین ساعت شهری ایران در میدان وقت الساعت یزد نصب شده است. این ساعت آفتابی به استناد کتاب جامع مفیدی نخستین ساعت شهری است که فردی به نام ابوبکر ساعت ساز یزدی آن را در سال 725 هجری قمری در مدرسه رکنیه در جوار مسجد جامع یزد نصب کرد. این مکان بعدها به نام میدان وقت الساعت شهرت یافت[/FONT]..
[FONT=&amp]البته من نمیدونم این میدان وقت الساعت کجای یزد هستش!!!!! [/FONT]
[FONT=&amp]البته یه میدان داریم که یه بنای بسیار قدیمی و زیبا و منحصر به فرد داره که بالای اون یه ساعت عقربه ایی است و اسم میدان هم میدان مارکار است و شعر های فردوسی هم اطرافش نوشته.[/FONT]
[FONT=&amp]الان یه مطلب دیگه هم دیدم توی اینترنت که گفته بود این میدان الساعت همون مارکار هست ولی نمیدونم ساعت افتابیش کجاس؟؟؟[/FONT]
[FONT=&amp]یه ساعت داره اونم عقربه ایی هست.

هر کی عکس میدان رو میخواد ایمیلش رو بده تا واسش ایمیل کنم .
[/FONT]
«اهورامزدا گفت ای زرتشت اسپنتمان تو نباید که عهد و پیمان بشکنی
چه آن عهدی که تو با یک دروغ پرست بستی و
نه آن عهدی که با یک راستی پرست بستی
چه معاهده با هر دو درست است خواه یکتاپرست خواه مشرک»
مهریشت فقره 2
پاسخ

پیام‌های این موضوع
همه چبز در مورد ساعت افتابی - توسط هلیا - 09-09-2012, 07:07 PM