کاوشگر ladee مسافر کره ماه
#1
کاوشگر LADEE مسافر کره ماه در راه ابهام زدایی  پیرامون کره ماه ما ؛ ناسا در حال آماده سازی نهایی برای پرتاب یک کاوشگر در ساعت یازده و بیست و هفت دقیقه شب هنگام (به وقت شرق آمریکا ) جمعه 6 سپتامبر ، از مرکز اماکانات پرواز Wallops در Wallops Island است.

LADEE سازه کوچک (در اندازه یک اتومبیل) ماموریت روباتیکی است که کره ماه را به قصد جمع کردن اطلاعات مفصل پیرامون ساختار و ترکیب جو نازک کره ماه و مشخص کردن این موضوع که آیا در جو کره ماه گرد و غبار وجود دارد یا خیر . فهم کامل از مشخصات همسایه آسمانی ما کمک خواهد کرد به محققان تا از دیگر اجرام منظومه شمسی ، همانند عطارد ، خرده سیارات مابین مریخ و مشتری و دیگر اقمار سیارات ، آگاهی یابند.

جان گرانسفلد ، معاون رئاست علمی ناسا در واشنتگتن می گوید : "جو نازک کره ماه ممکن است بیش از آنچه ما تصور می کنیم در میان منظومه شمسی رایج باشد . همچنین فهم اتمسفر کره ماه برای درک بهتر گوناگونی و پیچیدگی منظومه شمسی به ما کمک می کند."

در این مامورت برای نخستین بار ، موشک Minotaur V پرتاب می شود ، میزان بالای اطلاعات لیزر های سیستم های ارتباطی آزمایش می شود و برای اولین بار در مرکز امکانات پرتاب فضایی ویرجینیا ناسا ، یک پرتاب فرازمینی انجام می شود.

این قسمتی از مقاله است | لینک کامل مقاله

منبع : ناسا
ترجمه : تیمور خسروی
دانشنامه ستاره شناسی | سفید مشکی
[COLOR="#000000"]اگه میخواین کهکشانی از مطالب رو تو ایمیلتون داشته باشین ...
پیشنهاد من : ستاره شناسی به سبک سفید مشکی
گروه اینترنتی سفید مشکی
دانشنامه ستاره شناسی | سفید مشکی SefidMeshki.ir[/COLOR]
پاسخ
#2
خو ب بود..........
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان