کشف نوعی کوتوله ی قهوه ای به رنگ سرخ
#1
تیمی از محققان «مرکز تحقیقات فیزیک نجومی» دانشگاه هارتفوردشایر، کوتوله ای قهوه ای با آسمان قرمزرنگ نامعمول را کشف کرده اند.

به گزارش تازه هاي نجومي به نقل از ايسنا کوتوله های قهوه ای بین ستارگان و سیارات قرار دارند. آنها بیش از آن بزرگ هستند که سیاره در نظر گرفته شوند با این حال دارای ماده کافی برای همجوشی هیدروژن در هسته هایشان برای تبدیل شدن به ستاره نیز نیستند. این اجرام کیهانی اغلب «ستارگان ناکام» نام دارند، زیرا دارای منبع انرژی درونی نبوده و بنابراین، سرد و بسیار کم نور هستند و در طول زمان به خنک شدن ادامه می دهند.

کوتوله قهوه ای جدید موسوم به ULAS J222711-004547 به دلیل ظاهر بی نهایت سرخرنگش در مقایسه با کوتوله های قهوه ای نرمال، رصد شد. مشاهدات بیشتر با بهره گیری از «تلسکوپ بسیار بزرگ» شیلی و استفاده از شیوه تحلیل داده ها نشان داد دلیل این سرخی بیش از اندازه، حضور لایه بسیار ضخیمی از ابرها در جو فوقانی تر آن است.

فردریکو موراکو، رهبر تیم تحقیقاتی از دانشگاه هارتفوردشایر، گفت: ابرهای ضخیم این نوع کوتوله قهوه ای تقریبا از غبار معدنی مانند انستاتیت و سنگ سنباده تشکیل شده اند و ما موفق به کشف حضور این ابرها و همچنین تخمین زدن اندازه دانه های غبار آن ها شدیم.


http://cdn.physorg.com/newman/gfx/news/h...flarge.jpg
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان