نظرسنجی: تغییرات تالار
تغییر قالب (رفع مشکلات سرچ و آواتار)
10.87%
5 10.87%
اضافه شدن بخش اخبار
13.04%
6 13.04%
اضافه شدن بخش دانلود
10.87%
5 10.87%
اضافه شدن بخش رویداد ها
15.22%
7 15.22%
اضافه شدن بخش رصد مجازی
6.52%
3 6.52%
اضافه شدن بخش ترجمه
6.52%
3 6.52%
رتبه بندی اعضاء
10.87%
5 10.87%
ایجاد کتابخانه مجازی
8.70%
4 8.70%
راه اندازی بخش فیلم و اسلاید آموزشی مثلا کارگاه آموزشی رصد
10.87%
5 10.87%
ایجاد فروشگاه نجومی
6.52%
3 6.52%
مجموع 46 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

نظرات و راه حل های پیشنهادی اعضا
صفحه اصلی انجمن:

[عکس: 69792337944307445644.jpg]

ببخشید که حجم عکسا بزرگه. اگه کوچیک کنم, کیفیتشون میاد پایین و گویا نیستن.

اول بگم که من از چهار رنگ زرد, سیاه و سفید و خاکستری توی طرحم استفاده کردم و اینطور قشنگ دیدم. شاید از نظر بقیه قشنگ نباشه که امیدوارم نظرشونو بگن.
این طرح من برای صفحه اصلی انجمن هست.
تو کل طرح ها سعی کردم قسمت های اضافی یا کم کاربردو از دید خارج کنم و فقط قسمت های مهم باقی بمونن.
تو این صفحه هم همینطوره.
از بالای بالا شروع میکنیم تا پایین برسیم:

- اول از همه که بنر سایت هست. اونو تغییر ندادم. M-Saturn اصرار داشتن که این بخش مثل سابق باقی بمونه و تغییر نکنه. هر چند تو نتیجه نهایی خیلی جالب نشده و با طرح کلی هماهنگی نداره, ولی فعلا همینجوری گذاشتمش.
- در سمت چپ, همچنان قسمت ورود مثل سابق باقی میمونه, ولی وقتی وارد میشیم (log in میکنیم) قسمت های اضافی حذف شدن و فقط دسترسی به صفحه شخصی و بخش اعلان ها باقی موندن. البته یه فکری به حال خروج هم باید بشه. نمیدونم چقدر سخته که از صفحه شخصی چنین کاری رو انجام بدیم.
- تو نوار پایینی (که اسمشو نمیدونم چیه) فقط دسترسی به بخش های اصلی سایت وجود دارن. چون صفحه انجمن رو صفحه اصلی سایت در نظر گرفتم, بجاش فقط عکس خونه گذاشتم. من فعلا بخش های اخبار, تقویم و ماهنامه رو لحاظ کردم (ماهنامه رو چند ماه دیگه سعی میکنم رونمایی کنم :wink: ) ولی اگر بخش جدیدی اضافه بشه (مثل فروشگاه یا بخش ویدئو و ...) به این نوار اضافه میشه.
- در سمت چپ نوار, بخش سرچ وجود داره که قراره مهمترین بخش نه فقط تالار, بلکه کل سایت باشه. این بخش باید خیلی خیلی هوشمند و دقیق باشه و نه فقط نتایج جست و جو در تالار, که نتایج جست و جو در تمام قسمت ها از جمله اخبار, رویداد ها و سایر قسمت ها رو باید بصورت دسته بندی شده و هوشمند نمایش بده. حتی جست و جوی کاربران و مدیران هم از همین طریق باید انجام بشه. من اسمشو میذارم universal search.
بخاطر همین بخش, خیلی از دسترسی ها و اطلاعات اضافه رو حذف کردم تا همه از یک راه انجام بشن.
این بخش و استفاده از اون باید به همه کاربرا, بویژه کاربرای جدید توصیه بشه.
من سعی دارم یه اموزش تصویری (بصورت تعاملی) برای هر کسی که برای اولین بار به صفحه جدید با امکان جدیدی مراجعه میکنه اماده کنم.
- در نوار زیری به رنگ مشکی, دسترسی های ثانویه قرار داده میشن. من فعلا فقط این دو گزینه رو قرار دادم, ولی گزینه های دیگه ای هم باید اضافه بشن.
- در پایین, چهار منوی کشویی داریم که با کلیک روی دکمه ای که به شکل 3 نقطه هست, باز میشن.
- منوی اصلی که همون اخرین ارسال ها هست. تقریبا به شکل گذشته باقی مونده.
فقط تاپیک هایی که ارسال جدیدی داشتن و دیده نشدن, با یه نماد هشدار, مشخص میشن. تعداد نمایش ها هم باید روش بحث بشه که چند تا مناسبه.
- در سمت راست منوی اخرین اخبار وجود داره که تیتر چند تا از اخرین خبر ها رو نمایش میده و با کلیک روی هر خبر, به صفحه خبر منتقل میشیم. این منو هم کشویی هست و میشه اخبار بیشتری رو بدون رفتن به صفحه اخبار مشاهده کرد.
- زیر این منو, منوی نزدیکترین رویداد های نجومی هست که توضیحش مثل منوی اخباره و با کلیک روی تیتر رویداد, به تقویم منتقل میشیم.
- زیر این منو, منوی امار سایت نمایش داده میشه.
سعی کردم فقط امار مهم نمایش داده بشن و برای مشاهده بقیه امار باید منوی کشویی رو باز کرد. امار هایی که در حال حاضر هم وجود دارن, باز هم وجود خواهند داشت, فقط پنهان هستن.
- در زیر اخرین ارسال ها, دسترسی به انجمن ها و تالار ها و تاپیک ها وجود دارن که تا حد زیادی مشابه شکل فعلیشون هستن.
جدای از اینکه باید دسته بندی موضوعات تغییر کنه (که من اینجا از دسته بندی پیشنهادی خودم استفاده کردم), شکل نمایششون تقریبا فرقی نمیکنه.
فقط به نظر من, اول انجمن ها باید به حالت بسته باشن تا مرتب تر باشه. بعد هر کس خواست میتونه باز بذارتشون و تو ورود های بعدی هم به همونصورت میمونن. مثل الان.
- قسمت های پایینیم که دیگه معرفی ندارن و ثابتن.

پیام‌های این موضوع
نظرات و راه حل های پیشنهادی اعضا - توسط Regulus - 04-21-2014, 05:28 PM