خرید تلسکوپ از تولید کننده ایرانی
به نظر من شما یک نمونه آزمایشی رو کامل بساز ( حالا به هر شکلی که میخوای تولید انبوه کنی ) مثلا اپتیک رو از جای دیگه بذاری و ... مهم نیست یه مدل آزمایشی بساز و بده اساتید تست کنن و نظرشون رو جویا بشو . هیچ تضمینی نیست که کار شما با کیفیت در بیاد . و اگر کیفیتش نتونه با مدلهای بازار برابری کنه ( و قیمتش ) پس نتیجه این میشه که کلا بیخیالش بشین . من صریح حرف میزنم و دوست ندارم امید الکی بهتون بدم. اگر فکر میکنید بودجه رو میشه به این راحتی از کف خیابون جمع کرد سخت در اشتباهید . شاید اگر به من بگین اون مبلغ جزئی مثلا ده هزار تومان رو اهدا کنم . ولی توی خیابون به آدم های معمولی ( غیر منجم ) جواب نخواهد داد .
همه ما از نجوم شاید تونسته باشیم درآمد کسب کنیم ولی این درآمد ثابتی نیست و بهتره از نظر شغلی کار دیگه ای داشته باشید و بعد از کسب سرمایه به این کار دست بزنید هرچند که بعد از کسب اون سرمایه با تلاش احتمالا چنین ریسکی هم ممکنه کاهش پیدا کنه . در واقع میخوام بگم یه جوری شما الان خیلی مشتاق هستید . منم یه زمانی میخواستم یه کتابخونه دیجیتالی درست کنم . نزدیک نیم میلیون تومن کتاب خریدم ! سایتش هم داشتم اوکی میکردم ولی حمایت نشد و ول شد. البته دلایل دیگه ای هم داشت...
کلام آخر : شما برای جذب سرمایه به یک دفترچه کامل تایپ و چاپ شده و نمونه آزمایشی ساخته شده نیاز دارید.که وقتی به کسی درخواست کمک میدین طرف مقابل شما رو جدی بگیره . من به شخصه بدون این چیزا کسی رو جدی نمیگیرم.
یه دفترچه تنظیم میکنید با عکس و رنگی چاپش میکنید و توضیح میدین مثلا علم نجوم به چه درد میخوره / کاربرد تلسکوپ چیه و ... بعنوان مقدمه
بعدش توضیح میدین تلسکوپتون چه مدلیه / اجزاش چی هستن /
بعد توضیح میدین نحوه تولید چطور خواهد بود
حتما باید ابعاد مالی پروژه با ریز هزینه ها ذکر بشه
یه چیزی هم بعنوان آینده مالی و فروش پروژه تهیه میکنید طبق چارت و ... ( این قسمت میتونه تخیلی باشه :d )
من سال 88 برای تدریس نجوم در مدارس یه همچین دفترچه ای درست کردم و به اداره اموزش پرورش رفتم و مجوز گرفتم
بعدش رفتم تک تک مدارسی که میدونستم ممکنه جواب بدن با مدیر صحبت کردم توضیح دادم و تبلیغات نصب کردم . /////
بعد از کلی تلاش دو سه تا کلاس تشکیل شد. اینو گفتم که بدونید این قضیه دفترچه و جلسات حضوری بعد از بارها تلاش احتمالا جواب میده.
پاسخ
abadanastro نوشته: به نظر من شما یک نمونه آزمایشی رو کامل بساز ( حالا به هر شکلی که میخوای تولید انبوه کنی ) مثلا اپتیک رو از جای دیگه بذاری و ... مهم نیست یه مدل آزمایشی بساز و بده اساتید تست کنن و نظرشون رو جویا بشو . هیچ تضمینی نیست که کار شما با کیفیت در بیاد . و اگر کیفیتش نتونه با مدلهای بازار برابری کنه ( و قیمتش ) پس نتیجه این میشه که کلا بیخیالش بشین . من صریح حرف میزنم و دوست ندارم امید الکی بهتون بدم. اگر فکر میکنید بودجه رو میشه به این راحتی از کف خیابون جمع کرد سخت در اشتباهید . شاید اگر به من بگین اون مبلغ جزئی مثلا ده هزار تومان رو اهدا کنم . ولی توی خیابون به آدم های معمولی ( غیر منجم ) جواب نخواهد داد . همه ما از نجوم شاید تونسته باشیم درآمد کسب کنیم ولی این درآمد ثابتی نیست و بهتره از نظر شغلی کار دیگه ای داشته باشید و بعد از کسب سرمایه به این کار دست بزنید هرچند که بعد از کسب اون سرمایه با تلاش احتمالا چنین ریسکی هم ممکنه کاهش پیدا کنه . در واقع میخوام بگم یه جوری شما الان خیلی مشتاق هستید . منم یه زمانی میخواستم یه [URL="http://www.astrobook.persiangig.com"]کتابخونه دیجیتالی[/URL] درست کنم . نزدیک نیم میلیون تومن کتاب خریدم ! سایتش هم داشتم اوکی میکردم ولی حمایت نشد و ول شد. البته دلایل دیگه ای هم داشت... کلام آخر : شما برای جذب سرمایه به یک دفترچه کامل تایپ و چاپ شده و نمونه آزمایشی ساخته شده نیاز دارید.که وقتی به کسی درخواست کمک میدین طرف مقابل شما رو جدی بگیره . من به شخصه بدون این چیزا کسی رو جدی نمیگیرم. یه دفترچه تنظیم میکنید با عکس و رنگی چاپش میکنید و توضیح میدین مثلا علم نجوم به چه درد میخوره / کاربرد تلسکوپ چیه و ... بعنوان مقدمه بعدش توضیح میدین تلسکوپتون چه مدلیه / اجزاش چی هستن / بعد توضیح میدین نحوه تولید چطور خواهد بود حتما باید ابعاد مالی پروژه با ریز هزینه ها ذکر بشه یه چیزی هم بعنوان آینده مالی و فروش پروژه تهیه میکنید طبق چارت و ... ( این قسمت میتونه تخیلی باشه :d ) من سال 88 برای تدریس نجوم در مدارس یه همچین دفترچه ای درست کردم و به اداره اموزش پرورش رفتم و مجوز گرفتم بعدش رفتم تک تک مدارسی که میدونستم ممکنه جواب بدن با مدیر صحبت کردم توضیح دادم و تبلیغات نصب کردم . ///// بعد از کلی تلاش دو سه تا کلاس تشکیل شد. اینو گفتم که بدونید این قضیه دفترچه و جلسات حضوری بعد از بارها تلاش احتمالا جواب میده.

خب, بر فرض این دفترچه رو درست کردم و نمونه ازمایشی هم ساختم, حالا اینا رو به کی باید نشون بدم؟ نشون بدم که کمک مالی بگیرم؟ به چه بهانه ای؟

راستی, بعد از اینکه هزینه اولیه بالا انقدر مشکل بوجود اورد, دست به تحقیقات گسترده ( :mrgreen: ) ای زدم و راه های دیگه رو بررسی کردم.
نتیجه این شد که قطعات پلاستیکی رو میشه با فایبرگلاس خودم بسازم. و اینکه پایه رو بدم بیرون برام ببرن. در نتیجه هزینه کانکس, دستگاه فرز, قالب های تزریق پلاستیک و تزریق پلاستیک از بین رفتن و فقط همونایی که جناب mars گفتن اضافیه باقی موندن!
در عوض هزینه خرید فایبر گلاس و قالب برای فایبرگلاس و پلیستر و هزینه برش پایه و برش پلاستوفوم (یونولیت) برای بسته بندی و خرید دستگاه پولیش اضافه شدن.
البته باید نحوه ساخت قطعه با فایبرگلاس رو یاد بگیرم.
این یعنی هزینه اولیه به شدت پایین میاد, در عوض قیمت تمام شده محصول بالا میره.
در واقع به چیزی در حد 5 میلیون یا کمتر برای شروع کار نیاز دارم.
همینطور در این سلسله بررسی ها به این نتیجه رسیدم که ساخت مجسمه های پلیستری و شمع چقدر سادست و باید حتما امتحان کنم. میتونه کمک هزینه باشه.
پاسخ
دوستان نظری ندارن؟
من یه چیزایی رو بررسی کردم. دیدم قیمت یه سری از اقلام تغییر کرده و میکنه.
مثلا اینه های موجود در فروشگاه آ.ش. مال اسکای واچرن و چون از قدیم موندن، قیمتشون پایین مونده و به محض تموم شدنشون باید اینه جدید خرید که قیمت اینه های gso حدود 230 دلار، یعنی 730 تومنه، که حدود 70 تومن گرونتر از قیمتای فعلیه. از اون بد تر، قیمت فوکوسر تک سرعته gso طرح کریفورد حدود 105 دلاره، یعنی 330 تومن، در حالی که فوکوسری که من در نظر داشتم 140 تومن قیمت داشت، یعنی حدود 190 تومن اختلاف! البته فوکوسر راک اند پینیون (چرخدنده ای) gso حدود 40 پوند قیمت داره که میشه نزدیک 200 تومن، که بازم گرونه.
در کل فکر میکنم نشه زیر 1400000 بفروشمش. به نظرتون خیلی گرونه؟
بعد میخوام 3 روش پرداخت نقدی، نصف نقد و نصف اقساط و تمام قسط بذارم، با این ترتیب که مثلا نقد 1400، نصف نصف 1500 (یا 1450) و تمام قسط 1600 (یا 1500). به نظرتون اینطوری قابل قبول تره؟ یا نه، اصلا بد تره.
پاسخ
فکر کنم تا زمانی که حسابی جا بیافتی باید بصورت نقد کار کنی .بعدا هم میشه این تسهیلات را ارائه داد .
پاسخ
mars نوشته: فکر کنم تا زمانی که حسابی جا بیافتی باید بصورت نقد کار کنی .بعدا هم میشه این تسهیلات را ارائه داد .

خب، این تسهیلات قراره امتیاز خرید از شرکت من باشه.
نمیشه یه پولی رو برای این کار بذارم؟
پاسخ
با عرض سلام
Regulus جان ایده ای که در سر داری ایده بسیار جالب و جدیدی هستش و واقعا ایده خوبیه
اما توی کشور ما ایده تولیدی جون صاحبش رو میگیره
نمیخوام منفی بافی کنم
اما کسایی رو که دیدم کار تولیدی کردن آخر سر کارشونو جمع کردن رفتن دنبال دلالی و بساز بفروش
میتونی ببینی دیگه
الان گوشی های سامسونگ چند برابر گوشی های ایرانی قیمت دارن در حالی که مشحصاتشون یکیه و مردم بازهم میرن گوشی خارجی رو میخرن
مردم ما به تولید کننده های داخلی اعتماد ندارن
و فقط جایی ک مجبور بشن از سازنده داخلی خرید میکنن مثل بازار خودرو
حالا چیزی مثل تلسکوپ که وسیله لوکس و غیرضروری به زعم آقایون محسوب میشه فک نکنم حتی اگه نصف قیمت اسکای واچر دربیادم مردم ما رغبت به خریدش کنن

حالا اگه واقعا ثابت قدمی تو کار به نظرم نباید جلوی پیشرفتتو بگیری
وقتی میگی پول بانک نزوله 2 حالت داره
یا شما ادم مذهبی هستی که تمام مراجع پول بانکو حلال میدونن
یا ادم مذهبی نیستی که اعتقاد نداری به این کار
ولی به نظرم پول بانکو بگیری خیلی بهتر از اینه که دوره بیافتی تو خیابون
یا میتونی چن وقتی کار کنی
هرجا کار کنی حداقل ماهی 1 تومن بهت میدن که با یه سال میتونی دستگاهتو بخری و بقیشو کم کم جور کنی
استارت کار اینه و بقیش به همت و تلاش خودت بستگی داره
ببخشید که جسته گریخته اس صحبتام؛ سر کلاس هستم
Nothing is too wonderful to be true
if it be consistent with the laws of nature.
پاسخ
king_elessar نوشته: با عرض سلام
Regulus جان ایده ای که در سر داری ایده بسیار جالب و جدیدی هستش و واقعا ایده خوبیه
اما توی کشور ما ایده تولیدی جون صاحبش رو میگیره
نمیخوام منفی بافی کنم
اما کسایی رو که دیدم کار تولیدی کردن آخر سر کارشونو جمع کردن رفتن دنبال دلالی و بساز بفروش
میتونی ببینی دیگه
الان گوشی های سامسونگ چند برابر گوشی های ایرانی قیمت دارن در حالی که مشحصاتشون یکیه و مردم بازهم میرن گوشی خارجی رو میخرن
مردم ما به تولید کننده های داخلی اعتماد ندارن
و فقط جایی ک مجبور بشن از سازنده داخلی خرید میکنن مثل بازار خودرو
حالا چیزی مثل تلسکوپ که وسیله لوکس و غیرضروری به زعم آقایون محسوب میشه فک نکنم حتی اگه نصف قیمت اسکای واچر دربیادم مردم ما رغبت به خریدش کنن

حالا اگه واقعا ثابت قدمی تو کار به نظرم نباید جلوی پیشرفتتو بگیری
وقتی میگی پول بانک نزوله 2 حالت داره
یا شما ادم مذهبی هستی که تمام مراجع پول بانکو حلال میدونن
یا ادم مذهبی نیستی که اعتقاد نداری به این کار
ولی به نظرم پول بانکو بگیری خیلی بهتر از اینه که دوره بیافتی تو خیابون
یا میتونی چن وقتی کار کنی
هرجا کار کنی حداقل ماهی 1 تومن بهت میدن که با یه سال میتونی دستگاهتو بخری و بقیشو کم کم جور کنی
استارت کار اینه و بقیش به همت و تلاش خودت بستگی داره
ببخشید که جسته گریخته اس صحبتام؛ سر کلاس هستم

ممنون.
فعلا قضیه 25 میلیون منتفی هست و با یه هزینه خیلی کم میخوام شروع کنم. البته کیفیت کارو پایین نمیاره، شاید حتی بالا تر هم بره کیفیت، ولی روی قیمت هر تلسکوپ اضافه کنه.
درضمن، بله، مذهبی هستم، ولی حرف مراجع رو حداقل تو این یه زمینه قبول ندارم. چیزی که واضحه رو نمیشه کاریش کرد.

اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارید، بگید، خیلی کمک میکنه.
پاسخ
والا چیزی به ذهنم نمیرسه؛ تمامی مشکلات مالی هستش متاسفانه
و تو ایران همه پول رو میپرستن و کسی به ایده و علاقه اهمیت نمیده
برای مثال من مثل خیلی از بچه ها عاشق اخترفیزیک بودم اما بنا به مسایلی که همه میدونیم رشته دیگه ای که میگفتن پولسازه رو دنبال کردم و کسی حتی نپرسید علاقم چیه و الان نه پول دارم و نه به علاقم رسیدم
خیلی دوست دارم موفقیتتون رو تو این صحنه ببینم
امیدوارم یه روزی بشه کار وطنی با کیفیت خارجی رو بگیریم و افتخار کنیم
و امیدوارم مثل سایر کارهای وطنی طبل توخالی نشود
پاسخ
مطمئنا اگر کیفیت برابر مشابه خارجی نداشته باشه، تولید نخواهم کرد.
خیلی برای خودم مهمه که بتونم با اعتماد کامل در مورد محصولم صحبت کنم، پس حتما کیفیت خوبی باید داشته باشه.
در کل من به تولید داخل و خارج در مورد کارم اهمیت نمیدم. فقط میخوام از راه مورد علاقم، پول در بیارم و کمکی هم به بقیه بکنم.
فکر کنم باید کم کم شروع به ساخت نمونه اولیه بکنم.
پاسخ
از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم برات دوست خوبم
پاسخ